Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Od czego zaczac, aby stac sie wegetarianinem...  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
13/05/2011 3:14 pm  

Erzet nie obrażając soi ani owsa, jednak prędzej zrezygnuję z dodatków. Ale wielkie ci dzięki, skorzystam do pomidorówki. I na pewno jeszcze nie raz zapytam Cię o radę, bo widzę, żeś człek światły!

A że są tu ludzie światlejsi ode mnie to pytaj śmiało 🙂

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
13/05/2011 3:57 pm  

w realu i carrefourze na pewno można dostać mleko sojowe w proszku jest na półkach ze zdrową żywnością i produktami sojowymi.


OdpowiedzCytat
margotki
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 21
13/05/2011 4:06 pm  

Niestety u mnie nie ma ani reala, ani tesco, ani carrefour :((
pojawił się Auchan, ale jest pieruńsko daleko.
Postanowiłam obejść problem. Skoro tutaj trudno o pewne produkty, to z nich zrezygnuję. Proste. Właśnie spożywam pierwszą od stu lat kawę bez mleka. hmh... smakuje jak... kawa??!!


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
14/05/2011 5:26 pm  

hmh... smakuje jak... kawa??!!

To chyba dobrze, co? 😉
Ja kiedyś piłam kawę co smakowała jak pomyje :casstet:

[edytowane 14/5/2011 od Blueberry]

Trawożerca


OdpowiedzCytat
BartexXx310
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 53
15/05/2011 2:49 am  

Ja to zrobiłem z dnia na dzien. Ot tak sobie , postanowiłem i jakoś trzymam. Też polecam tak momentalnie przestać jeść


OdpowiedzCytat
Aleksandra96
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 8
30/04/2012 3:52 pm  

Mówiąc szczerze, u mnie to zaczęło się samo. Pewnego dnia chciałam pokroić kurczaka i po prostu nie mogłam. Poczułam taki wstręt, że sama nie wiedziałam co się dzieje. Teraz jest na rynku tyle zamienników zwykłego mięsa, naprawdę wege to nie tylko marchewka.


OdpowiedzCytat
idalia
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 31
30/04/2012 4:17 pm  

Z warzyw naprawdę można robić cuda:)

Może przyda się na początek kilka wege książek kucharskich? Jeśli nie masz fantazji żeby samemu coś wymyślać, to kilka przepisów może się przyda. Jest też strona w necie www.puszka.pl na pewno znajdziesz kilka przepisów na pyszne obiady:D


OdpowiedzCytat
Aleksandra96
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 8
30/04/2012 6:22 pm  

Może skorzystam z kilku przepisów, ale na razie nie narzekam na nudne jedzenie.

http://www.heather.e-blogi.pl/


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
06/06/2012 1:41 pm  

Proces przechodzenia na wegetarianizm jest różny u każdego człowieka. Inaczej będzie to wyglądało u kogoś, kto nigdy za mięsem nie przepadał, a inaczej u kogoś kto mięso uwielbia itp. 😉

Ja proponuję [szczególnie tym, którzy swoją dotychczasową dietę opierali głównie na mięsnych produktach i bez mięsa nie wyobrażają sobie życia] aby na początku zapoznać się z żywieniem wegetariańskim, stopniowo poznawać nowe produkty, próbować gotować nowe potrawy, jedząc przy tym mięso jeśli się chce. Z czasem gdy pozna się różnorodność jedzenia wegetariańskiego, mięso coraz mniej będzie smakowało i samoistnie "wyleci" z naszego życia 🙂 im więcej się je danego produktu, tym bardziej smakuje. Z początku może średnio smakować np. jakaś kasza, ale z czasem stanie się ona naprawdę smaczna 🙂 a mięso po jakimś czasie zacznie wzbudzać niesmak.. 😛

Można też to zrobić nagle, z dnia na dzień wyeliminować wszystkie produkty mięsne, ale moim zdaniem to ryzykowne posunięcie. Nie wnikam tutaj w kwestie zdrowotne dotyczące nagłego odstawienia mięsa i czy organizm musi czy nie musi się przyzwyczajać.. tego nie wiem, ale wiem że dla psychiki korzystniej jest to zrobić stopniowo. Wtedy człowiek się nie zraża, robi wszystko zgodnie z własnymi odczuciami, a nie gwałtownie.

Myślę, że dużym problemem osób przechodzących na wegetarianizm jest właśnie pewnego rodzaju panika "to co mam jeść?" Dlatego ja proponuję najpierw zapoznać się z alternatywą, polubić ją, zasmakować, poznać dotychczas nieznane produkty i dopiero wtedy wyrzucić to, co zbędne - czyli mięso.
😉


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
06/06/2012 8:34 pm  

Nie zgodzę się z powyższym 😉 Wiele osób przchodzi na wege w ciągu jednej chwili i ma się dobrze. Nie każdy potrzebuje czasu na 'przestawianie się' szczególnie, jeżeli jest pewien swojej decyzji.
I trochę nie rozumiem:

korzystniej jest to zrobić stopniowo. Wtedy człowiek się nie zraża, robi wszystko zgodnie z własnymi odczuciami, a nie gwałtownie

każdy jest inny i czuje inaczej, nie generalizujmy 🙂


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
07/06/2012 12:44 am  

Nie zgodzę się z powyższym 😉 Wiele osób przchodzi na wege w ciągu jednej chwili i ma się dobrze. Nie każdy potrzebuje czasu na 'przestawianie się' szczególnie, jeżeli jest pewien swojej decyzji.
I trochę nie rozumiem:

korzystniej jest to zrobić stopniowo. Wtedy człowiek się nie zraża, robi wszystko zgodnie z własnymi odczuciami, a nie gwałtownie

każdy jest inny i czuje inaczej, nie generalizujmy 🙂

Ja przecież nie napisałam, że każdy i bez wyjątku potrzebuje czasu na przestawienie się. Na samym początku napisałam, że jest to sprawa indywidualna, a moja porada dotyczy osób, które nie wyobrażają sobie swojej diety bez mięsa. 😉

Odnośnie fragmentu niezrozumianego - dotyczyło osób, dla których rezygnacja z mięsa jest kłopotliwa. Jest to ten typ ludzi, którzy zazwyczaj na info, że jest się wege, pytają: "to co ty jesz?" 😛 Tacy ludzie po prostu mogą mieć problem z nagłym przestawieniem się, skoro dotychczas mięso stanowiło ich podstawę wyżywienia..

Są różni ludzie, zgodzę się z tym i w swojej wcześniejszej wypowiedzi nie planowałam temu zaprzeczać. Każdy musi sam odnaleźć swoją drogę.
Pozdrawiam 😉


OdpowiedzCytat
misza
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 43
20/11/2012 11:45 am  

Nie każdy potrafi zrobić to z dnia na dzień możesz stopniowo ważne żeby to zrobić z głowa.


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca