Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Przemówienie w szkole 🙁   

  RSS

magda00245
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
10/09/2011 3:29 pm  

W skzole mamy wygłosić przemówienie tzn. każdy ma dla sb 1 minute 😉 . Ja postanowiłam , że moje przemowienie bd o futrach i wyglada tak :

Drodzy koledzy i koleżanki ! Przez całe życie na tyle ile mogę i potrafie bronie praw zwierząt, wychowano mnie w ten sposób . Uważam że jeżeli ludzie noszą naturalne futra , to powinni znać fakty !. Zwierzęta są topione , zabijane prądem elektrycznym , lub po prostu skórowane przy życiu . nie ma to znaczenie gdzie kupimy futro zawsze powstaje w taki sposób .. Warto jest się zastanowić jaka jest sytuacja zwierząt na polskim rynku.
Masowa chodowla zwierząt która przyczynia się do globalnego ocieplenia . około 3,5 miliona zwierząt zostało wykorzystane w ubiegłym roku w brytyjskich laboratoriach. Warto jest się zastanowić jaka jest sytuacja zwierząt na polskim rynku.

ps. MOZE COS ZMIENIĆ DODAĆ LUB ODJĄĆ POMOCY 🙂


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
10/09/2011 4:33 pm  

Co mają wspólnego brytyjskie laboratoria z futrami?

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
10/09/2011 5:41 pm  

Wzmianka o laboratoriach rzeczywiście trochę nieprzemyślana, ale ja proponuję Ci taką wersję:

Drodzy koledzy o koleżanki. Chciałabym stanąć dziś w obronie zwierząt hodowanych na futra. Uważam, że jeżeli ludzie noszą naturalne futra, to powinni znać fakty. Zwierzęta przeznaczone na futra są często w brutalny sposób zabijane poprzez topienie, impulsy elektryczne a nawet obdzierane ze skóry żywcem. Warto też wspomnieć o dramatycznych warunkach ich chowu, rozmnażania i trzymania w ciasnych klatkach. Nie ma to znaczenia gdzie kupimy futro, zawsze jego produkcja będzie się wiązać z niepotrzebnym cierpieniem zwierząt. Żyjemy w czasach, kiedy przez chłodem chronią nas ciepłe ubrania i domy, nie musimy zabijać zwierząt, aby ogrzać nasze ciała ich futrami. Te czasy w dziejach ludzkości są dawno za nami i nie ma żadnego powodu, aby do nich wracać. Nie podążajmy też ślepo za modą, nie zaspokajajmy próżności w ten wyjątkowy okrutny sposób. Masowe hodowle przyczyniają się do wzrostu emisji CO2 i przyczyniają się do wzrostu globalnego ocieplenia. Jest więc wiele argumentów przeciwko hodowli zwierząt na futra, ale nie wydaje mi się, aby istniał choć jeden sensowny argument za. Mam nadzieję, że moja wypowiedź skłoni Was do refleksji nad tym problemem.

Możesz to wykorzystać, albo wyrazić własnymi słowami. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/09/2011 7:04 pm  

Jeśli będziesz korzystać z tego co napisała Nela, to pousuwaj te powtórzenia 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
10/09/2011 7:43 pm  

Wszystko źle 😛
Za dużo szokowania (topienie, impulsy i obdzieranie), za dużo pobocznych faktów (CO2, ubrania i domy), za długie zakończenie (3 ostatnie zdania niepotrzebne). Słuchacze podświadomie odrzucą całe przemówienie.

IMHO trzeba skupić się na jednej kwestii, bo minuta to za mało czasu, żeby opowiedzieć o czymś tak rozbudowanym; a więc albo moda, albo cierpienie, albo globalne ocieplenie, albo warunki chowu. Próbując opowiedzieć o wszystkim rozmywasz problem.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
magda00245
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
10/09/2011 8:26 pm  

dzięki 🙂


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
11/09/2011 12:48 am  

albo moda, albo cierpienie, albo globalne ocieplenie, albo warunki chowu. Próbując opowiedzieć o wszystkim rozmywasz problem.

Nie zgadzam się. Jeśli stanie tam pośrodku gimnazjalistów/licealistów i powie coś w stylu "biedne cierpiące zwierzątka", to tym bardziej nikt tego nie wysłucha. Starałam się w tych kilku zdaniach rzeczowo wymienić wszystkie argumenty przeciw, żeby ta wypowiedź skłoniła do myślenia, a nie to wyśmiania kolejnej wrażliwej zielonej.

Wszystko tutaj jest krytykowane, tylko jakoś nikomu nie chciało się napisać niczego lepszego.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
11/09/2011 1:07 am  

Wszystko tutaj jest krytykowane, tylko jakoś nikomu nie chciało się napisać niczego lepszego.

Koleżanka sama powinna napisać, a my możemy jedynie pomóc, a nie podawać wszystko na talerzu.

No przecież się nie czepiam, tylko polemizuję 😉

Nie zgadzam się. Jeśli stanie tam pośrodku gimnazjalistów/licealistów i powie coś w stylu "biedne cierpiące zwierzątka", to tym bardziej nikt tego nie wysłucha.

Zgoda, ale potrzebny jest jakiś motyw przewodni, bo w ciągu minuty nikt nie jest w stanie wytłumaczyć takiego problemu.
Może na początku trzeba by uświadomić audytorium, że każdy z nich ma na sobie albo przy sobie coś odzwierzęcego? Tak żeby pokazać, że ten problem dotyczy wszystkich, a nie starszej pani, która założyła futro?

Starałam się w tych kilku zdaniach rzeczowo wymienić wszystkie argumenty przeciw, żeby ta wypowiedź skłoniła do myślenia, a nie to wyśmiania kolejnej wrażliwej zielonej.

Szacun, ale myślę, że trochę za dużo tego było.

I w ogóle po co pisać o globalnym ociepleniu? Część ludzi w ogóle w to nie wierzy, a już na pewno licealiści nie postrzegają tego, jako palącego problemu.
Umieszczając w takiej wypowiedzi wątki poboczne stwarza się problemy w odbiorze głównej tezy. Gdybym chciał polemizować przyczepiłbym się właśnie tego i - jak dziadek Schopenhauer przykazał - nieczystym, erystycznym zabiegiem utożsamił całą obronę zwierząt z nawiedzonymi ekologami, którzy gadają jakieś głupoty o ociepleniu 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
vieslav
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 28
18/09/2011 4:07 pm  

Masowa chodowla zwierząt która przyczynia się do globalnego ocieplenia . około 3,5 miliona zwierząt zostało wykorzystane w ubiegłym roku w brytyjskich laboratoriach.

Za to zostaniesz wyśmiana i uznana za ekoterroryste. Zawsze musisz argumentować przytoczone wypowiedzi. Staraj się używać krótkich i jasnych zdań. Pierwsza część niby jest w porządku, ale włóż w to więcej bezpośrednich zwrotów, np jak myślicie? bo w takiej formie to raczej recytacja wiersza.


OdpowiedzCytat
vegaa
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 13
27/09/2011 2:15 pm  

Ja na Twoim miejscu skupiłabym się na sytuacji zwierząt na polskim rynku, czyli zaczęła od tego, na czym skończyłaś swoją wypowiedź. Zawsze dobrze mówić o tym, co jest nam bliskie, może w Twoim lokalnym otoczeniu dzieje się coś niepokojącego, o czym możesz wspomnieć - wtedy dałabyś do myślenia słuchaczom...


OdpowiedzCytat
  
Praca