Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nergal wegetarianinem?  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

BartexXx310
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 53
27/09/2011 1:31 am  

jak to kolega wyżej powiedział jest to komercyjny debil, dla tych którzy nie wiedza to powiem ze kiedyś miał ksywę Holocaustus i był antysemita, puzniej na jakis ludzi wpadl, zmienil nazwe zespolu i poszedl w kierunku kosciola, komercha na maxa


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
27/09/2011 2:08 am  

Komercja komercją, ale wydaje mi się, że człowiek, który otarł się o śmierć ma prawo- chociażby ze strachu- szukać czegoś nowego, np. innego sposobu odżywiania. Może ktoś mu powiedział, że wegetarianie nie chorują, albo coś w tym stylu i chłopak wziął to sobie do serca? Dobra i taka czasowa mięsna wstrzemięźliwość, zawsze trochę zwierząt dzięki temu ocaleje.

I okazuje się, że ja też prowadzę metalowy tryb życia :rotfl: choć na co dzien nie słucham takiej muzyki. No dobra, mam słabość do Sepultury, sama nie wiem, skąd mi się to wzięło 😛
A wracajac do Nergala: mógłby popracowac nad tricepsem, bo ma straszne obwisy. Może hatha-joga, o której ostatnio opowiada, mu pomoże 😛


OdpowiedzCytat
vegaa
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 13
27/09/2011 1:34 pm  

No szuka widocznie cały czas, można mu zarzucić, że poddał się komercji, z tymi antysemickimi epizodami, to w sumie raczej kwestia jakichś wyborów czy przekonań, ale nie głupoty... Bo mi się wydaje, że to całkiem mądry facet jest


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/09/2011 4:25 pm  

Śpiewać nie umie, robi pop. Nawet jakby został świętym, to i tak w moich oczach nie zyska... 😉


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
27/09/2011 6:48 pm  

No wiele można mu zarzucić, ale chyba nie to, że nie umie śpiewać. Wydał dziewięć płyt, wszystkie sprzedały się znakomicie pomimo kompletnego braku promocji w mediach. To chyba jedyny Polak na liście Billboard.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/09/2011 6:58 pm  

No wiele można mu zarzucić, ale chyba nie to, że nie umie śpiewać. Wydał dziewięć płyt, wszystkie sprzedały się znakomicie pomimo kompletnego braku promocji w mediach. To chyba jedyny Polak na liście Billboard.

No akurat sprzedaż to chyba nie jest żaden miernik 😉
Aczkolwiek z resztą się zgadzam.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
27/09/2011 7:06 pm  

No akurat sprzedaż to chyba nie jest żaden miernik 😉

Dlaczego? W przypadku niektórych gwiazdek ilość płyt wydanych i sprzedanych o niczym nie świadczy (np Gosia Andrzejewicz- sześć płyt, nie wiem jak się sprzedają ale w tym wypadku po dwie sztuki na płytę to już sukces), ale muzyka Nergala to raczej nie jest ten przypadek.


OdpowiedzCytat
Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
27/09/2011 7:29 pm  

poki Nergal nie był z Dodą to oprócz true metalowców nikt nie znał w Polsce Behemotha, podczas gdy na świecie jest to najsławniejszy i najpopularniejszy Polski zespół.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
27/09/2011 8:25 pm  

nawet jeżeli ten człowiek ( choc człowiek to chyba za dużo jak na niego ) jest wege nie oznacza to że podałbym mu rękę, to zwykły hipokryta który walczy z systemem - koscielnym twierdząc że ogranicza jego wolnośc w społeczeństwie a sam narzuca co powinno sie liczyc , do tego lansuje sie obecnie przez celebrytowy pryzmat , gwarantuje to !!! że w momencie smierci będzie sie w duchu modlił , a za targanie Biblii i krzyczenie żryjcie to gówno u mnie jest skończony , wolnośc słowa w kwestii artystycznej tez powinna miec swoje granice


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/09/2011 9:08 pm  

Dlaczego? W przypadku niektórych gwiazdek ilość płyt wydanych i sprzedanych o niczym nie świadczy (np Gosia Andrzejewicz- sześć płyt, nie wiem jak się sprzedają ale w tym wypadku po dwie sztuki na płytę to już sukces), ale muzyka Nergala to raczej nie jest ten przypadek.

Nie no, zostańmy w kręgu zespołów metalowych: Metallica czy Ironi sprzedali o wiele więcej płyt niż Opeth czy Therion [mam rację?], a przecież klasa jest nieporównywalna (niczego nikomu nie ujmując).

nawet jeżeli ten człowiek ( choc człowiek to chyba za dużo jak na niego ) jest wege nie oznacza to że podałbym mu rękę, to zwykły hipokryta który walczy z systemem - koscielnym

Ale trzeba mu oddać, że robi to w niezły sposób, bo chyba ciężko mu zarzucić kłamstwo (choć pewnie nie wszystkie jego wypowiedzi czytałem).

twierdząc że ogranicza jego wolnośc w społeczeństwie a sam narzuca co powinno sie liczyc ,

Czyli co?

do tego lansuje sie obecnie przez celebrytowy pryzmat

To prawda, wkurza mnie to strasznie.

gwarantuje to !!! że w momencie smierci będzie sie w duchu modlił , a za targanie Biblii i krzyczenie żryjcie to gówno u mnie jest skończony , wolnośc słowa w kwestii artystycznej tez powinna miec swoje granice

Nie wiadomo, co będzie robił w dniu śmierci, choć zauważyłem (nie jest to regułą), że takie radykalne podejście do religii cechuje ludzi, którzy czegoś tam się dowiedzieli o świecie, myślą, że wszystko wiedzą, a prawdziwy etap "oświecenia" mają jeszcze przed sobą. Wiara jest łatwiej zrozumiała dla ludzi "prostych" i inteligentnych, natomiast ci będący pośrodku często nie potrafią się w tym odnaleźć.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
27/09/2011 9:32 pm  

Co do momentu śmierci, to chyba już było blisko a nawrócenia jakoś nie widać. Może przez pełne "współczucia" listy od katoli z życzeniami długiego i bolesnego zdychania...


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
28/09/2011 12:16 am  

A mnie bawi to całe zamieszanie wokół Nergala i to jak ludzie się napinają i biorą wszystko śmiertelnie serio. Przecież to szołbiznes, im większy szum tym lepiej, podniecając się tłum idzie "celebrytom" na rękę. Oni w ten sposób zarabiają na życie, za kasę i sławę można wszystko grać. Nergalem się tłumy podniecają, bo jest świeży, inny, takiego jeszcze nie było w mediach. Przybył ze środowiska, które większość ludzi "zna" jedynie ze stereotypów, które - jak to stereotypy - mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, albo z filmów typu "Piekielny Przystanek Woodstock". Media i Kościół wciskają niedoinformowanym masom, że Darski jest jakimś zagrożeniem dla narodowej moralności, nakręcają strach i nienawiść. A mnie osobiście on tyle kręci, co Kasia Cichopek, sąsiednie półki.

To absurd i głupota wierzyć, że przez obecność takich jak Nergal, i to w programach takich jak w TVP, zgorszy się młodzież i zaroi się od satanistów. Ludzie popatrzą w TV, posłuchają grzmiącego biskupa i myślą, że nastolatek w czerni, z pentagramem na szyi to już czciciel diabła, zepsuty przez muzykę zua. Taką "czcicielką" to i ja byłam, podobnie jak ćwierć reszty młodzieży. Do dziś kumple na żarty pytają, czy zjadłam już dziś kota, a brat wita mnie "Ave Sataaaan!". A jestem zupełnie normalna, oni też i wszystkich nas to bawi. BO TO NIE JEST NA SERIO, drodzy Dorośli. Więcej dystansu.

[edytowane 27/9/2011 od xxl]

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
28/09/2011 1:13 am  

BO TO NIE JEST NA SERIO, drodzy Dorośli.

You will burn, witch!!! :rotfl:

A mnie śmieszy to, że ludzie, którzy utożsamiają metal z satanizmem nie znają ani jednej prawdziwie satanistycznej kapeli. W takich zestawieniach jeszcze nigdy nie znalazłem prawdziwych tru satanistów - a takie kapele przecież są i chyba nie tak ciężko je znaleźć. Tyle tylko, że wtedy trzeba by przyznać, że 99% metalu nie ma żadnego związku z satanizmem, a oni nie mogą sobie pozwolić na takie stwierdzenie.
O, raz słyszałem od tego gościa z komitetu walki z sektami (który też jest jakimś nieporozumieniem), że black metal to muzyka satanistyczna. Tu miał rację o tyle, że takie było pierwotne zamierzenie. Potem jednak powiedział, że każdy, kto słucha blacka to satanista 😮

I jeszcze śmieszy mnie przypisywanie satanizmu kapelom pogańskim. Między poganami a satanistami jest mniej więcej tyle nienawiści, co między tymi ostatnimi i katolikami. Jak wytłumaczyć, że jeśli ktoś śpiewa o płonących krzyżach i śmierci czekającej na sługi Chrystusa to niekoniecznie musi wielbić szatana?

I jeszcze jedno: jak byłem mały, kiedyś w latach 90. był katolicki program w tv dla młodzieży i pamiętam jeden odcinek o satanistach. Z tego, co pamiętam, to był całkiem pozytywny, tzn. poczyniono rozróżnienie między "satanistami", którzy niszczą pomniki na cmentarzach, a takimi prawdziwymi, którzy w sumie są niegroźni.
Osobiście jednak uważam, że satanizm to jedynie przejaw buntu i z wiekiem znika 🙂

A na koniec wzywam Pana:
Archangel Dark Angel lend me thy light
Through Death's veil Til we have Heaven in sight
Archangel Dark Angel lend me thy light
Through Death's veil Til we have Heaven in sight
Archangel Dark Angel lend me thy light
Through Death's veil Til we have Heaven in sight
Archangel Dark Angel lend me thy light
Through Death's veil Til we have Heaven in sight

Oto i jest:
[url] http://www.youtube.com/watch?v=wJTYp1tvd3Q[/url]

:diablo: \\m/

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
28/09/2011 1:41 am  

You will burn, witch!!! :rotfl:

A Ty posłużysz za podpałkę 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
28/09/2011 12:22 pm  

You will burn, witch!!! :rotfl:

A Ty posłużysz za podpałkę 😛

😛

Ksiądz Boniecki o całej sprawie:
[url] http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Ks-Adam-Boniecki-Nergal-kulturalny-i-delikatny-a-Palikot-strzela-sobie-w-stope-[/url]

Replika biskupa:
[url] http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title,Wojna-o-Nergala-trwa-biskup-ostro-o-ks-Bonieckim,wid,13834898,wiadomosc_prasa.html[/url]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca