Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Antywege (złośliwa) koleżanka  

RSS

Paulina99
początkujący
07/10/2011 1:04 am  

A więc - od zerówki mam dwie przyjaciółki. Nazwijmy je K i A. A kocha zwierzęta, ale wege nie jest. Rozwaliła mnie kiedyś ich rozmowa, że przygarnełyby jakieś zwierzątko, nawet świnkę czy kurkę, bo są takie cudowne.. (mimo, iż je jedzą).
Ale K ma jakiś problem z moim wegetarianizmem. Że umrę, mięso jest potrzebne, w jajkach są zarodki i jak je jem to jak mięso, jak można nie lubić galaretki itp. itd. Wiem ,że taka reakcja ludzi jest normalna, tylko problem w tym, że ona jak wege zostałam to nic takiego nie mówiła. Denerwuje mnie to! W dodatku ona i A chodzą na obiady do szkoły (a ja nie) i mówią "Ten gulasz był świetny!" "Umm.. kurczak w panierce - będzie pyszne". K kiedy ma okazję mi takie rzeczy gada, że jak można żyć bez mięsa, jak jej ojcu mama coś ugotowała, to musiał to jeść a nie wybrzydzać, bo by nic nie zjadł etc. :(( :(( :((.
A ja nie chce się z nimi rozstawać..

I mam podejrzenie, że K tak mówi bo też chciała być wege, ale jej rodzice nie pozwolili, ale nie mam pewności..

POMOCY! Możecie mi dać jakieś mądrości, że to zdrowo, bym jej wydrukowała..

OdpowiedzCytat
zaneta83
rozmówca
07/10/2011 1:17 am  

a to może na początek parę slow o wegetarianizmie:) i gdzie można znaleźć witaminki jak się jest wegetarianinem 🙂
http://www.wegetarianizm.net/odzywianie.html
na tej stronie i w ogóle na necie jest mnóstwo artykułów o wegetarianizmie. :))

"Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta".

OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
07/10/2011 1:43 am  

(...)
A ja nie chce się z nimi rozstawać..
(...)
POMOCY! Możecie mi dać jakieś mądrości, że to zdrowo, bym jej wydrukowała..

A ja nic nie rozumiem. Czy stoisz przed alternatywą: nawrócenie się koleżanek na wege lub zerwanie kontaktu? 😮

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Paulina99
początkujący
07/10/2011 2:02 am  

Nie, chodzi o to, żeby K zrozumiała, że wegetarianizm nie jest zły, a być może nawet lepszy.
Aha, i one mi kiedyś powiedziały (TO BYŁ OCZYWIŚCIE POMYSŁ K), że jeśli nie zaczne jeść mięsa, to zerwanie znajomości. Ja się wtedy odwrócilam na pięcie i powiedziałam "To papa".
Potem podeszły do mnie jakby nigdy nic.

OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
07/10/2011 2:07 am  

Aha, i one mi kiedyś powiedziały (TO BYŁ OCZYWIŚCIE POMYSŁ K), że jeśli nie zaczne jeść mięsa, to zerwanie znajomości.

Tego nawet nie skomentuję, brak mi słów.

No ale wracając do sedna: to może po prostu nie rozmawiajcie na ten temat?
Albo załatw to raz: daj mi trochę wegetariańskiej propagandy i w ogóle nie wracaj do tej kwestii. To tylko propozycja 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
zaneta83
rozmówca
07/10/2011 2:08 am  

Nie, chodzi o to, żeby K zrozumiała, że wegetarianizm nie jest zły, a być może nawet lepszy.
Aha, i one mi kiedyś powiedziały (TO BYŁ OCZYWIŚCIE POMYSŁ K), że jeśli nie zaczne jeść mięsa, to zerwanie znajomości. Ja się wtedy odwrócilam na pięcie i powiedziałam "To papa".
Potem podeszły do mnie jakby nigdy nic.

ty tak samo byś mogła do nich powiedzieć - jeśli one nie przestana jeść mięsa to koniec z wasza znajomością ale to nie o to przecież chodzi. dziwne masz te koleżanki.

"Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta".

OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
07/10/2011 2:54 am  

Może podsuń im to 😉 http://wegetarianie.pl/Article2033.html

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
07/10/2011 4:10 am  

Ja bym raz i stanowczo powiedziała, że nie życzysz sobie komentarzy na ten temat. Nawracać nie ma sensu, ale dyskusję należy moim zdaniem uciąć, bo dziewczyna nie rozumie, że przegina. Musisz się wykazać asertywnością po prostu 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Paulina99
początkujący
08/10/2011 1:26 am  

Jutro urodziny A, zobaczymy co będzie..

OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
08/10/2011 6:37 pm  

Jesli 99 to wasz rocznik, to nie dziwie sie, w wieku 12 lat to 3/4 osob byla taka wredna i fałszywa tak otwarcie 😛

OdpowiedzCytat
BartexXx310
rozmówca
08/10/2011 7:27 pm  

powiedz jej ze naślesz na nią łysego xD to zawsze skutkuje

OdpowiedzCytat

Praca