Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wegetarianizma a śmiertelne choroby   

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
23/02/2012 12:34 pm  

Witam , chciałbym poznac wasze zdanie względem wegetarianizmu a śmiertelnych chorób. Jak reagujecie na leki które ratuja albo przedłużają życie przy takich chorobach jak hiv, żółtaczka, nowotwór itpale jednocześnie są testowane na małpach czy innych zwierzakach . Pomijam temat kosmetyków bo to absurd że by meczyc zwierzaki. Jak byście się zachowali będąc w takiej sytuacji lub jak by was bliski był cięzkoko chory. Nie pytam czy wźelibyście taki lek który uratuje wasze żeycie ale czy też jesteście za tym by te testy były prowadzone ?


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
23/02/2012 12:38 pm  

Jestem przeciwny testom na zwierzętach w każdym wypadku.
Natomiast rozumiem osoby które biorą leki testowane, gdy nie mają alternatywy w postaci leków nie testowanych. To nie ich wina że testy się przeprowadza.

edit. czy juz gdzieś nie było podobnego tematu?

[edytowane 23/2/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
23/02/2012 1:05 pm  

gdy nie mają alternatywy w postaci leków nie testowanych.

a są w ogóle takie?

Po raz kolejny przekonuję się, że od wegetarianizmu bardziej się oddalam niż do niego przybliżam. Nawet nie przyszło mi do glowy, że mogłabym nie brać jakichś leków bo są testowane. Co gorsza: marzę, żeby wymyślili jakieś nowe.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
23/02/2012 1:18 pm  

osobiście tez jestem przeciwny jakimkolwiek testom na zwierzakach , ale jak każdy człowiek bije sie śmierci i poważnych chorób , w razie takich problemów chciałbym miec możliwośc leczenia, tema sliski i nie mozna wyznaczyc dokładniej granicy


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/02/2012 1:31 pm  

A co tutaj ma być śliskie?
Wegetarianizm nie może zagrażać zdrowiu, jesteś chory to się leczysz bo nie masz wyboru. Nikt nie wymaga od nas heroizmu i poświęcenia swojego życia w imię ratowania zwierząt laboratoryjnych.
Z kosmetykami inna sprawa, jest wybór.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
23/02/2012 1:52 pm  

Bellis a właśnie że jest śliskie , jeżeli wegetarianizm objawia sie dla Ciebie jako forma ematii dla maltretowanych zwierzaków, jeżlei współczujesz im oraz masz podobne odczucia do prześladowanych ludzi , jak można przyjąc za normalne że zwierzaki są laboratoryjne, że szympan od urodzenia siedzi w klatce po to by go nakłuwac tysiącami szczepionej , by parc mu mózg , dla mnie to obrzydliwe ale życ i leczyc sie każdy z nas chce , dlatego dla mnie jednoznacznej odpowiedzi nie ma


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/02/2012 3:06 pm  

Jeśli ktoś przedstawi mi jednoznaczny dowód, że takie testy są niezbędne, aby stworzyć lek, który ratuje życie ludzi i uzdrawia to będę za.
Jak na razie sytuacja jest inna - testy robimy po to, żeby stworzyć leki, które nie będą leczyć. Takie są prawa rynku.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
23/02/2012 3:37 pm  

Jeśli ktoś przedstawi mi jednoznaczny dowód, że takie testy są niezbędne, aby stworzyć lek, który ratuje życie ludzi i uzdrawia to będę za.

Nie twierdzę, że testy są niezbędne, ale wyboru nie mam. Dostaję receptę i co? Mam jej nie wykupić bo leki, które na niej są zostały przetestowane?
Nie jestem sobie w stanie wyobrazić jakiejkolwiek formy protestu przeciw testowaniu leków.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/02/2012 3:45 pm  

No ale wina leży nie po stronie użytkowników, tylko producentów.
Oczywiście, że jeśli musisz kupić dany lek to kupujesz.

Ja też nie jestem w stanie wyobrazić skutecznej formy protestu przeciwko czemukolwiek 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
23/02/2012 4:47 pm  

a są w ogóle takie?

Ja stosuję medycynę alternatywną, ale to nie temat o niej.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
23/02/2012 5:22 pm  

No ale wina leży nie po stronie użytkowników, tylko producentów.

Zależy, jak na to spojrzeć. Użytkownicy chcą skutecznych i bezpiecznych leków, a testy pomagają spełnić te życzenia.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
23/02/2012 5:25 pm  

Tylko ze wcale nie trzeba testować na zwierzętach. Ale to widać się bardziej opłaca... 🙁


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
23/02/2012 5:49 pm  

tylko że inaczej jest jako konsument przykładc rekę do towarów ratujących zycie a inaczej do hedonistycznych, tutaj może wyjsc że uważamy sie za gatunek najważniejszy na ziemi a wszystko stworzone co inne jest dla nas podległe i ma nam służyc - tak mozna wytłumaczyc testy leków na zwierzakach, dośc przykre - ocvzywiscie dla ludzi z emapią na zwiarzaki , bo większośc nie uroni łzy po wizycie w ubojni a co dopiero poruszac z nimi taki temat ............ale kiedy patrzymy na męczarnie wywołane przez chorobe kogos z naszych bliskich modlimy sie o skuteczny lek nie bacząc jak powstał


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
23/02/2012 6:06 pm  

Nie pytam czy wzięlibyście taki lek który uratuje wasze życie ale czy też jesteście za tym by te testy były prowadzone ?

Wydaje mi się, że odpowiedź twierdząca na pytanie pierwsze oznacza jednocześnie odpowiedź twierdzącą na pytanie drugie.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
23/02/2012 6:25 pm  

tu pojawia sie kolejny temat KSENOTRANSPLANTACJA, czy przyjąc organ który pochodzi od zwierzaka a uratuje nam zycie , wiadomo że zwierzę to było by na pewno zabite dla potrzeby tego zabiegu , a nie jak organ ludzki z jakiegos wypadku , na pewno wiekszośc pomysli że jak najbardziej by sie zgodziła na cos takiego i w tym momecie wychodzi że człowiek to gatunek panujący który podporządkowuje sobie inne


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca