Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Muzyka a wege  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

verufer
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 442
24/02/2013 10:54 pm  

Hiphop to nie muzyka, ale wedlug mnie nie ma powodow do obrazania sie na takie stwierdzenie, tak samo jak film nie jest sztuka teatralna, choc jest duzo podobienstw. Takze w filmie jest wykorzystywana muzyka, a przeciez film nie jest muzyka, tylko odrebna sztuka. Chodzi tu o akcenty, tak samo jak film bez muzyki filmem pozostaje, tak samo hiphop bez muzyki pozostaje hiphopem, nie da sie go pomylic z niczym innym, bo nie jest ani spiewem, ani zwykla mowa, wiec nalezy go traktowac raczej jako odrebna dziedzine sztuki muzyke tylko wykorzystujaca do zwiekszenia atrakcyjnosci dla zwyczajnego odbiorcy.

Chi vuol veder il ciel, poi morir'


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
26/02/2013 5:27 pm  

no zaczęło się , jak na czymś się ktos nie zna to niech się nie wypowiada , lubicie jak ktoś po głupich pozorach was ocenia , bo tak oceniany jest rap ( bogactwo , gołe dupy i gangsterka ) a to pic na wode , słucham hh w szerokim tego słowa znaczeniu juz ponad 20 lat i tez jestem wege . To jest muzyka pełna życia i pasji , hh instrumentalny , hh społeczny , trip-hop tego jest mnóstwo tylko trzeba poszukac i byc człowiekiem który nie kieruje się w życiu złotym łańcuchem i alu-felgami . Równie dobrze mogę powiedzieć że rok to syf bo każda piosenka jest o miłości - rzygać się chce a zespół feel to hardcore bo chłopaki mają gitary , ale nie powiem bo nie jestem ignorantem muzycznym . Super temat dałeś DP ekstra kapela , zawsze poważne teksty. Ja mam 35 lat słucham hh ale t=tego dresiarzą nie wytłumaczysz co znają peje tylko , więc olewam , mam swoje klimaty i towarzystwo , tak samo jak mięsożercom nie wytłumacze czym jest dla mnie wege . Pozdro dla autora tematu


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
26/02/2013 5:37 pm  

ale t=tego dresiarzą nie wytłumaczysz

dresiarzOM

http://www.youtube.com/watch?v=qej5SFPdkSA

muzyka tworzona rzez gówniarzy dla gówniarzy, powiadasz? ;]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
26/02/2013 5:38 pm  

Hiphop to nie muzyka, (...) nie jest ani spiewem, ani zwykla mowa, wiec nalezy go traktowac raczej jako odrebna dziedzine sztuki muzyke tylko wykorzystujaca do zwiekszenia atrakcyjnosci dla zwyczajnego odbiorcy.

Growlowanie to też nie jest śpiew ani zwykła mowa, czy death metal to nie muzyka?

Jeśli Paktofonika, Afro-kolektyw czy Duże Pe to hiphop to jak najbardziej lubię.
A że wizerunek hiphopu kształtują goście z łańcuchami i obracającymi się wokół nimi pannami nie za bardzo wpływa na moją ocenę. Metal też jest postrzegany przez pryzmat z jednej strony numetalu, a z drugiej satanizmu i co z tego?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
26/02/2013 6:03 pm  

jeden z moich ulubionych mc to Promo z ekipy Looptroop ze Szwecji, nie dośc e weg to jeszcze aktywista na wielu frontach , a w swoim repertuarze ma też i rege które uwielbiam , ten gośc to po prostu mądry dobry człowiek , no ale to raper ............więc pewnie na tym traci


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
26/02/2013 6:13 pm  

Tez bardzo lubię Looptroop, ale za solową twórczością tego pana nie przepadam, od nadmiaru aktywizmu mam bóle głowy ;p


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
26/02/2013 6:28 pm  

jeżeli lubisz hh w formie mniej komercyjnej , to polecam instrumentalne jego oblicze , muzyka tak klimatyczna że nawet fani innej muzy sie zachwycają , takich producentów jak , nocolay, mitsu bits, eric lau, oddisey,incice, zavala, apollo brown , q4, mr green, i wielu wielu innych , mogę pomóc


OdpowiedzCytat
yarecki
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 11
28/02/2013 2:26 am  

dzięki za cynk o Looptroop


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
16/03/2013 9:50 pm  

Na pewno Dezerter (przynajmniej część z nich, nie wiem czy nie wszyscy) są wegetarianinami. Swoja drogą uwielbiam ich 🙂

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
Mateusz91
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 136
18/03/2013 11:53 am  

Hip Hop... i noga złamana!


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
18/03/2013 12:49 pm  

Vegan Bands

http://music.vegan.fr/

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Vegeholic
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 82
18/04/2013 5:43 pm  

alternative, możesz mi jakieś polecić?

a tak z innych to ten koleś z filmiku na yt, co śpiewa o tym, zeby baby zostawiały swoich mięsożernych facetów 😀

Mogę prosić linka? 😀


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
19/04/2013 4:10 am  

[url] http://www.youtube.com/watch?v=KVheqYIxHFQ&list=LLx6SrOwXu4nC1uQsOD7lA1Q [/url]
😀

tylko nie wiem czemu 2linki się dały... w edycji mam jeden

[edytowane 18/4/2013 przez alternative]

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
19/04/2013 4:12 am  

Żałosne. Do tego śpiewa gorzej ode mnie...


OdpowiedzCytat
Vegeholic
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 82
03/05/2013 11:04 pm  

Żadnej żony nie przekona tym 😀


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca