Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

przeciwnicy wege  

Strona 8 / 8 Wstecz
  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
29/07/2007 3:06 pm  

a mi sie normalnie otwiera tyle że jak wczoraj tam wchodziłam to mogłam przeczytać przepisy a dzis juz jest napisane ze trzeba sie zalogować.....
spróbuje inaczej...chwila...
mam 🙂
oto jak wspaniałe są mitatariańskie przepisy:
PRZEPIS 1
Kiełba (jeden kawał, no tak ze 40 cm. ale można więcej, jej nigdy nie za wiele), smalec ze skwarami rzecz jasna, cebula (oczywiście sztuczna- sztuk 1), cztery zarodki kurcząt w skorupce, pieczarki (ale tylko te nawożone zacną padliną), jak kto lubi to szczypiorex (ale tylko ten z tesco)

Step by step:

1) Kiełbasę pokroić w kostkę (wielkość kostek wedle uznania)

2) Kiełbiane kosteczki wrzucamy na wcześniej rozgrzany na patelni smalczyk, wykonanie kolejnego etapu wymaga odpowiedniego podsmażenia głównego składnika

3) Cebulę na pół i wzdłuż i siup na patelę do kiełby!

4) Pieczary wedle uznania albo:

a) smażymy najpierw na osobnej pateli poczym wrzucamy do kiełby z uduszoną cebulą

b) smażymy wraz z uprzednio podsmażoną kiełbą poczym dorzucamy cebuli i dusimy (ta opcja jest o wiele lepsza, kiełba nabiera zmysłowego smaku)

5) Bonusowo dla lubiących szczypior, pokrojony w drobna kostkę, wrzucamy i dusimy przez kilka minut, tak aby cebula "doszła" wraz z nim, czyli w końcowym etapie duszenia cebuli

6) Etap przedostatni i prawie najważniejszy, rozbijamy naturalna ochronę kurzych zarodków i wlewamy je na usmażoną kiełbę, pieczary, cebule i szczypior - i tu technika również zależy od indywidualnych gustów, albo "memłamy" jajca z resztą, lub odczekujemy chwilę (uprzednio przyprawiając wedle upodobań) lub mieszamy delikatnie, tak aby za bardzo nie zmieszać zawartości naturalnej osłony przyszłego, niedoszłego kurczaka -osobiście polecam ta drugą metodę.

7) Ostatni, najważniejszy etap polega na, już wcześniej wspomnianym przyprawieniu (sól, pieprz, ostra papryka jak ktoś lubi oregano itp.) i przysmażeniu potrawy do odpowiedniej konsystencji, słabiej lub mocniej "ściętej", jak kto lubi
(porcja dla 1 osoby)

Podajemy na talerzu + chleb ze smalcem + zimny browar
mniams :-)~~
Klasyka najlepsza pod piwko na kaca!!!

PRZEPIS 2
Kanapeczka
Bardzo prosta do przygotowania kanapeczka, nieodłączny element każdego mitatariańskiego śniadania:
Zamiast chleba gruby plaster słoniny, zamiast margaryny posmarowany smalcem, a zamiast ogóreczka na wierzch warstwa skwarek.

PRZEPIS 3
Potrzebujemy:
- udka lub skrzydełka z kurczaczka
- miód
- maggi
- cukier
- odrobina vegety lub warzywka
- pieprz

Na patelni rozgrzewamy olej. Udko moczymy w miodzie i kładziemy na patelni, robimy tak z każda porcją. Wlewamy miód na patelnie, dodajemy z 2 łyżeczki cukru i przyprawiamy duża ilością maggi, odrobiną wegety i pieprzu. Obsmażamy na wolnym ogniu, aż się troszkę poprzypala. Ok. 30-40 min

PRZEPIS 4
Potrzebujemy:
- stek wołowy
- foremki

Myjemy mięso, smarujemy olejem i przyprawiamy do smaku, następnie przy użyciu foremek wycinamy różne wzory. Wycięte ciasteczka kładziemy na blasze, na którą uwcześniej nalewamy dosyć dużą ilość oleju. Następnie wkładamy do piekarnika i czekamy, aż uzyskają zadowalający wygląd.
Gdy już ciasteczka będą gotowe możemy je doprawić keczupem, musztardą, a dla odważnych polecamy lukier lub cukier puder.

WIEC TE PRZEPISY ALBO SA TAK DURNE ZE SZKODA SLOW ALBO PO PROSTU SA W NICH WARZYWA RÓWNIEŻ...


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
29/07/2007 5:32 pm  

Ta, albo ten gdzie podany jest przepis na ciastka z mięsa, jest propozycja na posypanie cukrem.... Nie no, ludzie, przecież go się robi z buraków 😉 Jak pierwszy raz weszłam na tą stronę moje reakcja była odwrotna, myślałam, że to działa na szerszą skalę, ale cieszę się, że tak nie jest


OdpowiedzCytat
bartekd
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 121
30/07/2007 6:04 pm  

Przecież ta strona to czyjś żart... wyluzujcie trochę i więcej poczucia humoru 🙂

Forum o zdrowiu: http://www.zdroweczko.pl


OdpowiedzCytat
wege
 wege
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 25
30/07/2007 8:49 pm  

Mam wrażenie, że niektórzy nie rozumieją prowokacyjnego charakteru tamtej stronki i dają sie złapać na haczyk. Chyba jasne, że celem jest prowokowanie i wywołanie jakiejś bezsensownej polemiki. Autor się dobrze bawi gdy widzi jak niektórzy się na to łapią. Z uciechą patrzy, jak niektórzy podążają zgodnie z jego zamysłem. Widzi wówczas sens swoich działań.
Im więcej hałasu o tej stronie i im więcej oburzonych wegetarian, tym większa frajda dla niego. Może więc nie dawać mu satysfakcji? 😉


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
30/07/2007 9:01 pm  

Codziennie spotykam takich ludzi i pozwalam im zyc wedlug ich przekonan. Strona odniosla zamierzony efekt i autor jest bardzo szczesliwy z tego powodu. Tylko po co mu dawac powody do radosci? Nie lepiej zignorowac? Kazdy chce na swoj sposob zaistniec w swiecie i czesto ludzie wybieraja najprostrze, najbardziej prymitywne sposoby. Jak nastolatkowie ktorzy glupota probuja zwrocic na siebie uwage.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 8 Wstecz
  
Praca