Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Okiem miesozercy  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
01/08/2013 8:43 pm  

Och z całą penością jestem nieświadoma, ja zagubiona dusza. Może kiedyś się uświadomię i będę takim obrońcą życia bez skazy jak ty.

Uświadom się chłopie w kwestii aborcji, bo chyba też nie wiesz o czym mówisz. Tylko nie filmami typu "niemy krzyk" i frondą, bo to raczej kiepskie źródło.

Jeśli uznajesz zabijanie w formie obrony, to uświadom sobie, że aborcja też czasem nią jest. No ale jeśli ktoś kojarzy ją tylko z rozwydrzonymi szesnastolatkami, które "wpadły" no to cóż...


OdpowiedzCytat
Arktos
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 129
01/08/2013 10:30 pm  

Och z całą penością jestem nieświadoma, ja zagubiona dusza. Może kiedyś się uświadomię i będę takim obrońcą życia bez skazy jak ty.

Szanuj żyłki, bo jeszcze ci zaraz któraś pęknie...

Uświadom się chłopie w kwestii aborcji, bo chyba też nie wiesz o czym mówisz. Tylko nie filmami typu "niemy krzyk" i frondą, bo to raczej kiepskie źródło.

Ja jestem świadomy czym jest aborcja, niestety spodziewam się, że nastolatki takie jak ty mogą takich spraw nie rozumieć. Spokojnie - dorośniesz, dojrzejesz to może i zrozumiesz.

Jeśli uznajesz zabijanie w formie obrony, to uświadom sobie, że aborcja też czasem nią jest. No ale jeśli ktoś kojarzy ją tylko z rozwydrzonymi szesnastolatkami, które "wpadły" no to cóż...

Chodzi ci o aborcje z następstwa gwałtu? W jej przypadku obejmuję neutralne stanowisko bo nie mam kompetencji by w tym konkretnym przypadku opowiedzieć się po którejś ze stron. Ale w moim mniemaniu tylko gwałt ewentualnie usprawiedliwia aborcję.

[edytowane 1/8/2013 przez Arktos]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
01/08/2013 10:47 pm  

Arktos, jest na forum temat o aborcji- tam można przedstawić swoje stanowisko odnośnie sprawy.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
02/08/2013 2:58 am  

Arktos, od żartów żyłki nie pękają 🙂
Nie wiesz ile mam lat, ale jak jestem za legalną aborcją to na pewno jestem nastolatką 🙂 Oj błądzisz;) ale miło mi, chciałabym być w liceum znów, dobre czasy to były.

Chodziło mi o aborcję z gwałtu, kiedy zagraża życiu matki, kiedy płód jest uszkodzony, kiedy nie minęły jeszcze 3 miesiące. A jak chcesz porozmawiać o tym poważnie, to przenieśmy się do odpowiedniego wątku.
Chociaż wątpię czy dyskusja z osobą, która uznaje, że ma monopol na jedyne słuszne poglądy i ocenianie ludzi ma sens.


OdpowiedzCytat
qetrab
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 126
02/08/2013 4:19 am  

Co do aborcji... to w Irlandii była głośna sprawa i to całkiem niedawno.

Kobieta z Indii wybrała się do szpitala w celu dokonania aborcji, dostała skierowanie od lekarza, bo ciąża zagrażała jej życiu, w szpitalu odmówili, Irlandia jest krajem katolickim, więc spadaj babo!
Kobieta kilka dni później zmarła.

Czyli jak to jest, że ci którzy nie popierają zabijania nie popierają aborcji ?
Umarła i kobieta i dziecko, gdyby aborcja została dokonana umarło by tylko dziecko

Pytanie zagadka:
Jeżeli nie dokonanie aborcji zabiło dwie osoby, to ile osób by zabiłaby aborcja ?

[edytowane 1/8/2013 przez qetrab]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/08/2013 12:52 pm  

Ponoć w Irlandii dopiero teraz odkryli, że kobieta też ma prawo do życia.
Ale nie offtopujmy, jest odpowiedni wątek do tych dyskusji.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
qetrab
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 126
02/08/2013 1:21 pm  

Przepraszam, chciałem tylko zwrócić uwagę, że problem aborcji wcale nie jest taki oczywisty 🙂


OdpowiedzCytat
killjoy
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 11
01/09/2013 10:31 pm  

przeciwnicy aborcji i ci, którzy ją dopuszczają itd. 😛

Nie rozumiem takich kłótni. Ta konkretna akurat jest zbliżona do kłótni mięsożerca vs vege.
Popierasz zabijanie - nie masz nic przeciwko jedzeniu mięsa ani aborcji.
Jesteś przeciwny zabijaniu - nie jesz mięsa i jesteś przeciwny aborcji.
Tu nie ma nad czym debatować.
Mięsożerca może jedynie cenić ludzi nad innymi zwierzętami, przez co mimo jedzenia mięsa może być przeciwny aborcji.
Wegetarianin z kolei może cenić zwierzęta nad ludzi i popierać aborcję.
W takim wypadku to - niestety - ten drugi jest większym hipokrytą, bo wegetarianizm kojarzy się z obroną życia i nie powinniśmy tutaj segregować żadnych czujących istot.

[edytowane 31/7/2013 przez Arktos]

No właśnie coś takiego mnie za przeproszniem wkur***ia
Jestem weganką i jestem 100% pro choice.
Moje poglądy w jednej sferze nie musza przekładać sie na poglądy w drugiej.
Tak jakmoge być wege i nie segregować smieci itp itd

Bycie weganinem czy wegetarianiniem nie czyni mnie zielonym hipisem tak jak nie czyni mnie osobą za aborcją a juz na pewno nie hipokrytą.

Nie bede tu pro aborycjnej debaty otwierać, tylko zrozumcie ze mam prawo do roznych opini

ps. nie ma zadnego morderstwa w usunięciu zlepu komórek, tez takie histerie ze strony facetów którzy nigdy nie bedą musieli sie martwić ciaza i porodem a w najgorszym wypadku odpalą 300 złotych alimentów, podnoszą mi cisnienie.


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
03/09/2013 1:37 pm  

killjoy - podpisuje się pod twoją wypowiedzią obiema rękoma i nogami. Weganizm i wegetarianizm nie determinują ekologicznego stylu życia, zdrowego odżywiania, bycia przeciwko karze śmierci czy aborcji. Jedno nie pociąga za sobą drugiego.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
koszulka
świeżaczek
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 4
07/10/2013 4:36 pm  

Jestem hipokrytką. Spłonę w piekle pewnie.

W piekle nie spłoniesz, bo ono nie istnieje, spokojnie 🙂

Taaa... Ty wiesz czy piekło istnieje, czy nie... Kolejny wszystkowiedzący się znalazł:)

[edytowane 7/10/2013 przez koszulka]


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
07/10/2013 5:42 pm  

Całę szczęście, że Ty wiesz 🙂 I po raz kolejny proszę - nie umieszczaj wegan/wegetarian w jednym worku. Oceniaj jednostkę, nie społeczność, która nie jest przecież homogeniczna.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
07/10/2013 7:16 pm  

Po prostu ludziom jest prościej, kiedy mogą wszystko sobie uprościć i poukładać.
A może to nawet nie jest wina ludzi, tylko tego, jak funkcjonuje nasz umysł (patrz: Bergson).

ps. nie ma zadnego morderstwa w usunięciu zlepu komórek, tez takie histerie ze strony facetów którzy nigdy nie bedą musieli sie martwić ciaza i porodem a w najgorszym wypadku odpalą 300 złotych alimentów, podnoszą mi cisnienie.

Albo żyć z poczuciem winy lub angażować się w coś, czego nie chcieli, tylko tak wyszło...
Nie każdy facet jest od razu sk***ysynem, to jest takie samo uproszczenie, jak przykłady podane wyżej.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
21/10/2013 6:04 pm  

Też jestem ciekaw jakie przyczyny zdrowotne stały na przeszkodzie, mimo iz jesteś mięsożercą ale robisz to umiarkowanie i z szacunkiem podchodzisz do wege jest o wiele lepsze niż prymitywne zachwalanie iż bez schabowego życia nie ma oraz kpiny i drwiny w stosunku do wegetarian. To stawia Ciebie w lepszym świetle . Ja życze Ci byś nadal był osoba świadomą i kiedyś przeszedł na całkowite jarskie jedzenie . ...........o aborcji sie nie wypowiadam gdyż juz wiele słów tu upłynęło na ten tema i wrzało , a sam mam konkretne podejście w tym temacie


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca