Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dwulicowość fałszywych miłośników zwierząt  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
09/01/2015 3:28 pm  

jaka agresja

Gdzie? 😀

Nadal uważam, że zamiast pisać elaboraty lepiej zrobić coś praktycznego. Ostatnio An założyła na fejscie grupę mającą na celu pomoc w szukaniu dobrych wegańskich butów. Można? Można.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
09/01/2015 4:07 pm  

Jak ja założyłem temat "Buty dla wegetarianina" na tacticalu, to pierwsza odpowiedź brzmiała: "A co? Będziesz je jadł?" 🙂


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
09/01/2015 4:35 pm  

tutaj na formu tez był temat buty , wiem bo sam sie tam udzieliłem

ps: na prawdę agresja ??? jak pójdę i obleję farba kilka futer na ulicy to dam znać , wtedy i owszem


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
09/01/2015 4:37 pm  

ostatnio kupiłam super skórzane sandałki w lumpeksie. nie będę ich jeść.
wszelki fanatyzm jest szkodliwy, ale najgorzej, gdy ktoś stojacy z boku próbuje pouczać.

make love not war


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
09/01/2015 7:33 pm  

śmieszni jesteście i take zdjęcia pokozują tylko ignorancję walki o dobro zwierząt , jest zima i ja boso nie chodze

[u] [/u]

to jest wg mnie agresja słowna- tak, tu również można wyczuć negatywną energie, a ja nie lubię agresji w żadnym jej przejawie dlatego zwróciłam uwagę

trzeba działać i owocem działań pokazujesz kim jesteś

ja nie wiążę się żadnymi zasadami w kwestii mojego jedzenia i stylu życia, bo po prostu chcę nie jesć zwierząt i nie nosić skór a nie bo tak nakazuje mi weganizm/wegetarianizm

bardzo cieszę się, że jest tak wielu forumowiczów, którym się chce

i sokół nie mówię tutaj, że Tobie nie, wręcz przeciwnie mam na myśli również Ciebie


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
09/01/2015 10:03 pm  

A to nie jest trochę tak, że to, co kto robi to jedna sprawa, a to, czy jest konsekwentny to druga?
Wydaje mi się, że gdybyśmy na chwilę odstawili na bok aktywizm, społecznikostwo itd., to okazałoby się, że spora część ludzi, która cośtam robi, ma trochę poszatkowany światopogląd.

Ja się cieszę, że sokół wypisuje tutaj takie rzeczy - skoro wywołuje to burzę, tzn, że coś w tym jest.
Wszyscy zżymacie się na agresję słowną, ale zastanówcie się najpierw, czy zarzuty sokoła choć trochę do was pasują (i nie będę pierwszy rzucał kamieniem).

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
09/01/2015 11:43 pm  

szczerze... nie utożsamiam się 🙂

pozdrawiam aktywistów i nie-aktywistów

Słońca dla wszystkich!!!


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
16/01/2015 1:17 pm  

Agresja to może nie bo osobiście uważam że jej uprawianie przez polityków i innej maści szuji prowadzi do tego całego bałaganu na świecie ( no to na inna historię ) ale owszem mocne stanowisko w obronie jakichkolwiek swoich wartości uważam za stosowne. Nawet kiedy te wartości są czyste i szczytne to czasem trzeba zareagować i sie postawić. No ja tak mam. Tutaj oczywiście moge mocno bronić słownie swoich argumentów ale w sytuacji np . obrony wartości rodzinnych jestem w stanie postawić sie mocniej ( nie chce podejmowac wątku ). Bierna postawa na zło to tez propagowanie tego zła . Oczywiście to nie ma nic wspólnego z tematmj skórzanych ubrań bo tez uważam ze to prywatna sprawa ( w mojej ocenie u wege dziwa ) ale prywatna i tutaj wyrazem jest tylko dyskusja.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
16/01/2015 4:17 pm  

a na marginesie to dobrze że mamy o czym rozmawiac , ze stosujemy siłe argumentów , przynajmniej o czymś rozmawiamy , siada mocno ostatnio to forum , mało nowych tematów , mało jakis rozmów ponad jedzenie i pokarm wege ..........ho mozna by tyle wątków do burzliwej debaty włączyć 🙂


OdpowiedzCytat
Arktos
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 129
16/01/2015 7:42 pm  

Dziwi mnie podejście wielu ,,miłośników" zwierząt. Z jednej strony krytykują, za to, że ktoś nawet odda kotka do innego domu ale zaraz po tym jedzą mięso. Oczywiście niestety nie zwraca się uwagi na ten problem. Wydaje mi się, że wielu nawet się nad tym nie zastanawia. W każdym razie warto temat nagłaśniać i prowokować do dyskusji, demaskując dwulicowość pewnych osób.

Też nie rozumiem takiego zachowania, według mnie nosi ono znamiona obłudy. Z drugiej strony weź pod uwagę fakt, że tacy ludzie to zwykle dzieciaki...
Warto zauważyć, że weganizm nie jest jednak ściśle związany z "miłością" do zwierząt. Przykładowo ja nie pałam miłością do nich, wręcz irytuje mnie to zachwycanie się kotami, psami czy innymi i afiszowanie się z tym. Przed korzystaniem ze środków, które były okupione znacznym cierpieniem zwierząt (spożywanie produktów odzwierzęcych, korzystanie z kosmetyków testowanych na zwierzętach, używanie skórzanych materiałów, itd.) powstrzymuje mnie współczucie, którymi je darze. Nic więcej, tylko świadomość i współczucie, te dwa wystarczyły by ten pogląd wrył się na dobre w moją psychikę i zmył wszelkie wątpliwości.


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
17/01/2015 7:17 pm  

(i nie będę pierwszy rzucał kamieniem).

A ja nie będę się uchylał. Przyznaję się! Mam skórę. Mam stary skórzany pasek i stary skórzany portfel. Co do portfela, to jest już w takim opłakanym stanie (nie mogę już w nim trzymać drobnych), że od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna nowego. Ale jak rozpoznać nieskórzany portfel, jeżeli na portfelach nie ma żadnych oznaczeń z jakich materiałów jest zrobiony? Na butach widnieją odpowiednie piktogramy i człowiek wie czy ma do czynienia z butami skórzanymi, czy nie. A na portfelach nie ma żadnych informacji. No właśnie czemu? Więc na razie póki nie znajdę jakiegoś, który by mnie zainteresował, to będę się trzymał starego portfela.

Aha! właśnie sobie przypomniałem o swoich butach roboczych. Nie wpadło mi do głowy aby sprawdzić z jakich materiałów są zrobione, ale pewnie są ze skóry. Będę w poniedziałek w pracy to sprawdzę. No właśnie jak mam zareagować jeżeli okaże się, że są skórzane?

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
17/01/2015 7:33 pm  

No właśnie jak mam zareagować jeżeli okaże się, że są skórzane?

Zrób 50 pompek.

Kup portfel z materiału tekstylnego, nie będziesz miał zmartwienia. 😛
Albo poszukaj portfela w lumpie. Z lumpa można chyba kupować skórę?

[edytowane 17/1/2015 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
17/01/2015 10:51 pm  

IMHO nie, bo ktoś może chcieć kupić w lumpie, nie znajdzie (bo ty kupiłeś) i kupi nowy w sklepie.

Z portfelami jest prosta sprawa: "skórzany" portfel za dychę, który jest określony jako "ze sztucznej skóry" faktycznie taki jest.

Swoją drogą też pewnie dostałem buty robocze ze skóry, ale nic sobie z tego nie robię.
(ten kamień mogę więc rzucić chyba w siebie...)

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
MannaPoranna
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 232
17/01/2015 11:59 pm  

Tak, generalnie można zakładać, że jeśli coś kosztuje grosze, to raczej z naturalnej skóry nie będzie (chyba że w lumpie, a to już inna kwestia...)

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/01/2015 12:33 am  

IMHO nie, bo ktoś może chcieć kupić w lumpie, nie znajdzie (bo ty kupiłeś) i kupi nowy w sklepie.

IMO to już naciągane i nie do końca. Ja ubieram się wyłącznie w lumpach (prócz bielizny i butów) i jeśli czegoś nie znajdę, to po prostu nie mam i czekam, aż się trafi.
Nowe w zwykłym sklepie jest dla mnie za drogie, dlatego kupuję z drugiej ręki. I większość ludzi kupuje dlatego, że chcą/muszą oszczędzić. Gdyby było ich stać na nowe w sklepie, to by nie szli do lumpa.
Są ludzie, którzy kupują w lumpach z przekonania i filozofii - tacy też nie pójdą po nowe.
I wtedy też pozwalam sobie na niewegańskie ciuszki. Skóry nie kupuję nigdy, ale jak znajdę solidny, gustowny sweter z domieszką wełny za 3zł, to korzystam.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca