Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wyniki badań po 6 latach   

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
25/11/2014 12:36 pm  

Witam, chiałbym podzielić się pewnymi uwagami odnośnie badań. Regularnie robie badania krwi, wyniki sa ogólnie dośc dobre ale teraz w 6 roku wege mam najsłabsze. Mianowicie mam najniższą dolna granicę czerwonych krwinek i hemoglobiny a najwyższy próg żelaza. Co jest zastanawiające gdyż produkty bogate w żelazo produkują czerwone krwinki. Odżywiam się bardzo dobrze korzystając z wielu produktów. Za przyswajanie żelaza odpowiedzialna jest b12 i tu jest problem ( zrobie osobne na to badanie ). Tak czy owak wkrada sie pewna niepewność i wątpliwość. Idę jutro do lekarza ciekawe co powie ?


OdpowiedzCytat
marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
27/11/2014 8:47 am  

Hej, no faktycznie coś nie tak. Ciekawe że nikt nie odpisał jeszcze na Twojego posta.
A temat dotyczy praktycznie wszystkich.

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
27/11/2014 11:15 am  

trochę dziwne że nikt nie poruszył tematu , szczerze liczyłem na jakies porady , podobne tematy , itp , moze to temat nie istotny dla innych . Ja już dziś zrobiłem badania na b12 , jutro odbieram , może to coś wyjaśni


OdpowiedzCytat
leppard
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 29
27/11/2014 1:09 pm  

Bardzo ciekawa ta historia... Ja dodam tylko, że każdy organizm jest inny i inaczej przyswaja żelazo i inne witaminy. Oczywiście masz rację, że dostarczanie żelaza powinno iść w parze z hemoglobiną i czerwonymi krwinkami, ale może coś stoi na przeszkodzie by tak było ??

W każdym razie, czekam na Twoje wyniki B12... dzięki za posta!


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
27/11/2014 2:16 pm  

jak tylko je bede miał to napiszę, w nastepnym tyg od razu tez uderzam do rodzinnego takiego co mam nadzieję cos mi powie więcej , dodam iz tak czy owak ta hemoglobina jest w normie a ja osobiście czuję się dobrze i nie mam problemu nawet z duzą aktywnością fizyczną . kiedyś też byłem w innej sprawie u gastrologa i w temacie żelaza ( a miałem juz takie skoki ) powiedziła by tym sie nie przejmować , nie popadam w depresję ale temat mnie drąży , zresztą spawy zdrowotne zawsze mnie nurtują i lekko popadam w obsesję jak cos sie dzieje 🙂 no zobaczymy


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/11/2014 2:30 pm  

A jesteś bardzo aktywny fizycznie? Bo wydaje mi się, że wtedy możesz potrzebować większej suplementacji ze względu na większe niż u przeciętnego człowieka zapotrzebowanie.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
27/11/2014 2:35 pm  

hm , to zależy jak la kogo , ale kilka razy w tyg bieganie , necz kosz a, w weekend rower, częto w górach , troche tego jest , ale nie na zasadzie max swoich mozliwości , z odpoczynkami


OdpowiedzCytat
leppard
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 29
27/11/2014 2:41 pm  

w nastepnym tyg od razu tez uderzam do rodzinnego takiego co mam nadzieję cos mi powie więcej

Ciekawe co powie lekarz, mam nadzieję że trafiasz na takiego który od razu Ci nie powie "zjedz mięso, bo inaczej umrzesz" 🙂

W każdym razie szukałem po internecie i może..... coś jest w tym artykule:
http://bieganie.pl/?show=1&cat=3&id=1364

Ja też dużo uprawiam sportu i biegam ok 25-30km tygodniowo... nie robiłem sobie badań, ale może też mam niedobory żelaza... chyba muszę jeść więcej wege sushi, bo glony nori zawierają one wielokrotnie więcej przyswajalnego żelaza niż mięso (nori 40mg na 100g., produkt pochodzenia zwierzęcego o największej jego zawartości 9mg na 100g).

[edytowane 27/11/2014 przez leppard]

[edytowane 27/11/2014 przez leppard]


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
27/11/2014 2:55 pm  

ja to właśnie che zbić troche tego żelaza, wiem że b12 jest odpowiedzialna za jego wchłanianie , pomaga tez witamina c , wyniki b12 odbieram nawet dziś , zobaczymy może trzeba suplementować , ostatnio dużo wchłaniałem szpinaku , teraz zrobie tak że odstawiam szpinak a więcej buraków , za miesiąc znowu uderze na morfologię

co do lekarza to własnie najgorzej trafić na takiego jak mówisz , ale wybrałem własnie takiego co wydaje mi się że będzie bardziej obyty , teraz wege jest już dość rozpowszechnione , nie ukrywam że po tych 6 latach gdzieś tam lampka z mięscem w tyle głowy zaświeciła , nie ukrywam że wole rękami i nogami pozostac przy obecnej diecie


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
27/11/2014 8:47 pm  

odebrałem wyniki badań b12 i wyniki nie był za dobre , w normie 179-1126 miałem 133. Paradoksalnie to nie jest taka zła wiadomość gdyż możliwie że wiem w czym problem . Miej krwinek to brak żelaza, żelazo sie nie wchłania bo brak b12. Jeste też druga opcja choroba polegająca na braku tej witaminy . Mój wujek to ma i dostaje serie zastrzyków z b12. Wyczytałem że u wege po okresie 5 lat ( a więc moim ) widac spadek tej witaminy , do tego wzmożona aktywnośc fizyczna ( tez u mnie ) też powoduje braki.
a więc :
- mozliwe że dieta wege ma wady ( zaznaczę iż spożywam przetwory mleczne i dużo , dużo jajek a mimo to
- od dziś suplementacja b12 ( zawsze było na półce , ale myślałem że jajka wystarczą )
- uderzam do lekarza , zobaczymy co powie
- za 1-2 miesiące powtórzenie badań ,


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/11/2014 10:16 pm  

Rozwalają mnie te przedziały normy B-12. Co laboratorium to inne! 😮


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/11/2014 10:50 pm  

No bo samo badanie B12 jest mało miarodajne, są jakieś inne testy, u nas mało dostępne. Poza tym to ogromny przedział - od 100 ileś do 1000 ileś...
Aha, może warto w takim razie zmierzyć poziom homocysteiny, przy niedoborach B12 rośnie.
[url] [/url] http://pl.wikipedia.org/wiki/Homocysteina

[edytowane 27/11/2014 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
28/11/2014 9:47 am  

Moja koleżanka- wszystkożerna, też ma zalecone suplementować B12 i dodatkowo za zadanie ma poszukać sobie gospodarstwa, skąd mięso nabywać będzie, bo mięsko sklepowe, często z chowów przemysłowych jakości jest marnej= suplementacja przestaje być domeną wegan

Ja po 5 latach miałam w porządku. Teraz mi stuknęło 8, pasowałoby się wybrać 😉

W ogóle, z tymi badaniami to nieraz dziwna sprawa - mój otyły tata, przeważnie ma lepsze wyniki badań, niż szczupła, dobrze się odżywiająca i bardzo dbająca o siebie mama 😉 Na studiach miałam seksowna 50tkę, kobita od zawsze bardzo aktywna i wysportowana (wszyskozer), mówiła, ze bada sie co roku i że od zawsze niedokrwistość jej wychodzi :P- przyjęła, że jest typem anemicznym, co nie przeszkadzało jej dalej żyć dynamicznie 😉 Czasami myślę, że jak ktoś ma warunki to będzie sie odżywiał samym chlebem z dżemem i wyniki bedą perfekt, a kto inny będzie jadł same 'zdrowości" i dalej coś tam nie teges bedzie.

[edytowane 28/11/2014 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
leppard
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 29
28/11/2014 11:25 am  

W ogóle, z tymi badaniami to nieraz dziwna sprawa - mój otyły tata, przeważnie ma lepsze wyniki badań, niż szczupła, dobrze się odżywiająca i bardzo dbająca o siebie mama 😉 Na studiach miałam seksowna 50tkę, kobita od zawsze bardzo aktywna i wysportowana (wszyskozer), mówiła, ze bada sie co roku i że od zawsze niedokrwistość jej wychodzi :P- przyjęła, że jest typem anemicznym, co nie przeszkadzało jej dalej żyć dynamicznie 😉 Czasami myślę, że jak ktoś ma warunki to będzie sie odżywiał samym chlebem z dżemem i wyniki bedą perfekt, a kto inny będzie jadł same 'zdrowości" i dalej coś tam nie teges bedzie.

Fatty, cos w tym jest 🙂


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/11/2014 12:45 pm  

Czasami myślę, że jak ktoś ma warunki to będzie sie odżywiał samym chlebem z dżemem i wyniki bedą perfekt, a kto inny będzie jadł same 'zdrowości" i dalej coś tam nie teges bedzie.

A nie myślisz że jest tak, że nie wszyscy mieszczą się w normach? Niektórzy mają niby wyniki poza normą, ale są okazami zdrowia, więc może są osoby dla których normą są inne wartości niż w przypadku większości?


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca