Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

prohibicja  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

buntownik
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 49
26/05/2006 2:18 am  

W Krakowie w sobotę i w niedzielę ma być zakaz sprzedaży alkoholu z powodu przyjazdu papieża. Co o tym sądzicie?
Bo ja osobiście czuję się prawie jak w PRLu (mimo że znam to tylko z książek i z opowieści).

Moze to nieodpowiedni temat na to forum, ale gdzie indziej nie ma tolerancji i pewnie bym został wyśmiany 🙂


OdpowiedzCytat
figlerek
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 34
26/05/2006 2:45 am  

W wiadomościach widziałam wywiad z pracownikami sklepu monopolowego-co dziwne z zakazu byli zadowoleni ponieważ jak twierdzili parę dni przed wejściem takich zakazów w życie zawsze wzrasta sprzedaż alkoholu- jednym słowem rodacy robią zapasy na ciężkie czasy 🙂


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
26/05/2006 2:48 am  

ja uwazam, ze to troche glupie - co to ma do rzeczy - przyjazd Papierza, a picie alkoholu?

przeciez pielgrzymi i tak by go razcej nie kupili, menele spod budek maja swoje zapasy (pewnie skrzetnie poczynione z wyprzedzeniem), a nie wszyscy w tym kraju sa katolikami (chociaz nie mam im nic przeciwko, dopoki wierza dla siebie, a nie na pokaz, albo bo ktos ich do tego zmusza...) i jak ktos ma ochote kupic sobie piwo, wodke czy cos innego, to czemu nie, przeciez to jego sprawa, a Papiezowi to chyba nie zaszkodzi, prawda?

nie wiem tez po co usuwali rozne reklamy ("nieprzyzwoite", mogace "kogos urazic") skoro potem dali mase filmow o zabijaniu, strzelanek, horrorow, sensacujnych i innych glupot, totalnie nie na poziomie (wiem, bo sprawdzilam - mialam nadzieje, ze moze jak Papierz przyjezdza to chocoiaz jakis dobry film dadza... figa z makiem :/).

zgadzam sie, buntowniku, ze w pewien sposob przypomina to PRL (o ktorym tez mam pojecie jedynie ksiazkowo-zaslyszane) i nie podoba mi sie, ze manipuluje sie ludzmi (bo jest to manipulacja, albo raczej wymuszanie pewnych postaw), podczas gdy nie kazdy przejmuje sie Papierzem.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
26/05/2006 1:19 pm  

no wlasnie...z tego przyjazdu papieza zrobila sie niezla szopka. lekcje w szkolach odwolane, zakaz kupowania alkoholu-po co to wszystko??
kiedy przyjezdzal papiez-Polak nic takiego nie bylo i jakos nikt od tego nie umarl...

nie wszyscy sa katolikami i podobno jest wolnosc wyznan...co mnie to obchodzi, ze przyjechal jakis Ratzinger? niech sobie przyjezdza, mnie nic do tego, ale nie mam zamiaru tracic lekcji w szkole, ktore sa teraz dla mnie bardzo wazne a z alkoholem to juz gruba przesada... 😮


OdpowiedzCytat
ana:)
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 187
26/05/2006 4:17 pm  

no moze i z alkoholem przesadzili ale ja z odwolanych lekcji sie ciesze:P


OdpowiedzCytat
ivi
 ivi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 72
26/05/2006 4:18 pm  

W Warszawie też jest prohibicja (czwartek-piątek). Bo to jest tak, że władza nasza odkryła spisek takowy, iż Polacy akurat w dniach pobytu papieża bardzo chcą się schlać tęgo.


OdpowiedzCytat
ivi
 ivi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 72
26/05/2006 4:23 pm  

A po drugie papież jest przecież człowiekiem, który po spojrzeniu na reklamę podpasek popada w omdlenie...
P.S. I tak oto moim zdaniem z Polaków zrobiono alkoholików, a z papieża idiotę, który oburza się na wszystko, co choć o milimetr odbiega od świętości.


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
26/05/2006 7:13 pm  

Nie chce nikogo urazić ale niech dzid spieprza do watykanu!!!
Jest kolejnym papierzem który nic nie zrobi! Zaden papierz nie zrobił nic oprócz mówienia.. Jeżdżą i mówią i tak w kółko nic się nie zmienia od setek lat.. Co z tgo, że pojedzie na pielgrzymke do RPA czy do krajów 3-go świata i pogłaska dziecko po głowie.. Dobrym słowem nie nakarmi się żołądka!!!


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
26/05/2006 8:31 pm  

JAn Paweł II nic nie zrobił? Zastanów się, a dopiero potem pisz.


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
26/05/2006 8:53 pm  

No co zrobił? Dawał nadzieję? Złudną nadzieję, że będzie lepiej? Ja też mogę powiedzieć, że bedzie lepiej! Fakt faktem miliony ludzi za nim podążyło ale co z tego, jacy są na codzień ci ludzie, zakłamani i fałszywi, jak przychodzi co do czego to dopiero wtedy są wielkimi "chrześcijanami"
A tak poza tym to miało być o prohibicji 😉 więc przepraszam, że zacząłem temat...


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
27/05/2006 12:26 am  

Nie chce nikogo urazić ale niech dzid spieprza do watykanu!!!

Rzeczywiscie, nie chcesz nikogo urazic, a juz na pewno nie Benedykta XVI 😡 .

Jest kolejnym papieZem który nic nie zrobi! Zaden papieZ nie zrobił nic oprócz mówienia..

Jaaasne. Jan XXII nic nie zrobil. Grzegorz VI tez nie. A Jan Pawel II to sie w ogole strasznie opieprzal przez te lata pontyfikatu, nie?

Dobrym słowem nie nakarmi się żołądka!!!

Zebym Cie dobrze zrozumiala -- jakby jezdzili do wymienionych przez Ciebie krajow z chlebem i mlekiem, tobys popieral?
A w temacie podpisuje sie pod opinia [b] Ivi[/b].

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
27/05/2006 2:13 am  

To że nie bedzie reklam podpasek to przejdzie - człowiekowi niepotrzebne do szczęscia (reklama), ale jeśli chodzi o zakaz sprzedaży alkoholu to juz przesada. Innowierca też człowiek i czasami chce sobie wypić winko :/


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
27/05/2006 2:31 am  

Zaden papierz nie zrobił nic oprócz mówienia..

nie przesadzasz, Krusto? przeciez komunizm w polsce upadl w sumie dzieki Papiezowi Janowi Pawlowi II...

nie jestem wierzaca i nie zgadzalam sie wieloma rzeczami, ktore glosil (antykoncepcja, prezerwatywy, homoseksualisci etc.), ale uwazam, ze byl wspaniala osoba - bardzo madra i w dodatku z poczuciem humoru.

obecny Papiez jest nam gorzej znany, ale to nie znaczy, ze trzeba go obrazac... zla nikomu nie czyni, wiec nawet jezeli malo mnie obchodzi to co mowii to, ze przyjechal, to nie jest to dla mnie powod do uragania mu. to tak jak by chrzescijanie "najezdzali" na Dalajlame, ze na jakims zebraniu buddystow nic nie robi, tylko gada... tolerancja przede wszystkim.

pozdrawiam C:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
mathilde
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 41
27/05/2006 2:44 am  

To że nie bedzie reklam podpasek to przejdzie - człowiekowi niepotrzebne do szczęscia (reklama), ale jeśli chodzi o zakaz sprzedaży alkoholu to juz przesada. Innowierca też człowiek i czasami chce sobie wypić winko :/

...tak, zgadzam się....każdy człowiek powinien mieć prawo iść do sklepu i kupić sobie np. piwo...rozumiem podburzenie, ale to chyba nie jest jakiś gigantyczny problem czy poważne skrępowanie wolności osobistej, nie? 😉

...ale Krusto, sory, muszę sie wyżalić, gdyż poczułam się urażona ... chrześcijanin to mimo wszystko też człowiek, uwierzcie mi....(tak wiem to niesamowite...przecież jesteśmy z kosmosu...)....rozumiem- każdy ma prawo wypowiedzieć się na dany temat....szanuję każdy pogląd, każde zdanie... nawet gdy się z nim nie zgadzam...ale ja też oczekuje choć trochę szacunku w stosunku do mojej wiary...zwłaszcza, że czuję się wyalienowana na tym forum z powodu tego że jestem katoliczką.....widzisz Kruso, ja TYM żyję....to moja WIARA....mam takie samo wierzyć w coś co dla Ciebie może wydawać się śmieszne i głupie jak Ty masz prawo się wypowiedzieć i mam takie samo prawo się czuć urażona jak Ty masz prawo pisać, że:

Zaden papierz nie zrobił nic oprócz mówienia

...gdzieś kończy się chyba granica wolności słowa a zaczyna się nietolerancja...sory, ale to niesprawiedliwe....

Dziwne jest to, że najwięcej do powiedzenia na temat Kościoła ma ktoś kto do niego nie należy....

...dyskretnej troski trzeba mi...


OdpowiedzCytat
Hobbit
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 220
27/05/2006 6:39 am  

Wiesz Kusto, ten tekst "niech spieprza do Watykanu" jest wedlug mnie po prostu chamski. Nie jestem katolikiem, Benedykt XVI jest mi obojetny, ale nie uważam, żeby zaslużyl na takie teksty. Na moje odczucia to świadczy po prostu o nietolerancji dla myślacych inaczej - w tym wypadku katolików. Przyznam, że mnie też dość wkurza ta histeria jaka niektórzy robią wokól przyjazdu papieża, ta taka demostracyjna religijność na pokaz u wielu ludzi, ale cóż - ich prawo, mnie to nie bawi więc nie muszę na tę imprezę jechać.
Co do prohibicji - odbieram ją jako objaw hipokryzji i świętoszkowatości i wlaśnie nietolerancji, nieliczenia się z niekatolikami - jest w tym polskim katolicyzmie taka tendencja żeby być "bardziej papieskim niż sam papież" - czyli wlaśnie element tej zbiorowej histerii, utrudniający zycie tym ktorzy, może nie czują potrzeby abstynencji z okazji przyjazdu Benedykta. A jeżeli ktoś taką potrzebę czuję to i tak się nie napije choćby byly otwarte slklepy.
No cóż - ten i ów zarobi na pokątnej sprzedaży - przynajmniej oni na tym skorzystają

[edytowane 27/5/2006 od Hobbit]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca