Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co czujesz czytając tego typu inteligentne inaczej wypowiedzi ?  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
07/02/2015 9:05 pm  

"Ja całkowicie odrzucam wegetarianizm. Wg. mnie wegetarianie działają wbrew naturze, szkodzą przyrodzie. To nie ma nic wspólnego z harmonią, z ekologią. Myślę, że wszędzie powinna rządzić równowaga. Jeśli ludzie potrzebują jeść mięso, niech jedzą mięso. Jeśli im zimno, niech noszą skóry. Dla mnie noszenie tej skóry jest symboliczne. To jest właśnie harmonia z przyrodą. W pewnym sensie utożsamiam się z tym wilkiem. Nie noszę tej skóry dla urody, a dla harmonii z przyrodą. Człowiek powinien szanować przyrodę, i właśnie dlatego powinien czerpać z jej zasobów. Przecież jest jej częścią. Jednak my, jako poganie, odrzucamy zabijanie dla samego zabijania."

" Człowiek powinien dbać o przyrodę, ograniczając zanieczyszczenie środowiska, wyręby lasów, ścigając bezmyślne mordowanie zwierząt. To jest ważniejsze dla świata niż walka o to, żeby nie jeść mięsa"
Ja osobiście nic nie czuję... Oprócz smrodu głupoty.
Autorką wypowiedzi jest wokalistka zespołu metalowego Arkona.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
07/02/2015 10:48 pm  

Uwielbiam Arkonę, a wokal Maszy wymiata!

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
07/02/2015 11:42 pm  

Wyobraź sobie że ja też ich uwielbiam, szczególnie utwór "Goi,Rode,Goi" 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
08/02/2015 1:03 am  

No to dlaczego akurat jej wypowiedź cię zbulwersowała?
90parę % ludzi je mięso, większość kapel nie jest wege.

Jeśli ludzie potrzebują jeść mięso, niech jedzą mięso. Jeśli im zimno, niech noszą skóry.

Z tym się w sumie zgadzam.
Wszystko jest kwestią świadomości - jeśli ktoś wie dokładnie, skąd się bierze mięso, jakim kosztem, jaki ma wpływ na organizm, to w sumie trudno mu zakazać jedzenia. Podobnie ze skórami, zwłaszcza w niektórych regionach świata, gdzie nie ma innych możliwości.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
08/02/2015 2:15 am  

Nieeee, teraz nie ma innych możliwości?? No bez jaaaj. Chyba że mówimy o jakichś dzikich.

A Arkony się bawią w jakieś druidy i im żal, że mają się zachowywać jak cywilizowani ludzie, to sobie dorabiają ideologię... :diablo:

[edytowane 7/2/2015 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
08/02/2015 12:10 pm  

Z tym się w sumie zgadzam.
Wszystko jest kwestią świadomości - jeśli ktoś wie dokładnie, skąd się bierze mięso, jakim kosztem, jaki ma wpływ na organizm, to w sumie trudno mu zakazać jedzenia. Podobnie ze skórami, zwłaszcza w niektórych regionach świata, gdzie nie ma innych możliwości.

Tak, każdy ma wybór, jednak gorsza jest świadomość tego co się dzieje w przemyśle mięsnym i mimo to jeść mięso niż nie mając tej świadomości, nie zastanawiając się.
A znasz/znacie zespól metalowy Arch Enemy ? Tam wszyscy są weganami lub wegetarianami.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
08/02/2015 12:11 pm  

Co czujesz czytając tego typu inteligentne inaczej wypowiedzi?

Nic 😀


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
08/02/2015 1:20 pm  

No właśnie, też myślę, że poganom z wegetarianizmem nie po drodze.
Wszyscy śpiewają o polowaniach, skórach itd.
Ale folkmetal generalnie lubię i to bardzo.

A znasz/znacie zespól metalowy Arch Enemy ? Tam wszyscy są weganami lub wegetarianami.

Z nową wokalistką idzie im lepiej 😛

A metalowych wege-kapel jest więcej przecież, różne dekapitejty, hewenszolberny itd., a poszczególnych członków to jeszcze więcej (napalmdefy, hamerfole, o ile dobrze pamiętam).

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Arktos
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 129
09/02/2015 1:07 pm  

Wg. mnie wegetarianie działają wbrew naturze

To akurat prawda. Wegetarianizm jest działaniem wbrew naturze. Tylko nie rozumiem co w tym złego, natura to ohydztwo zawierające ślepe prawa i sprzeciwienie się im jest jak najbardziej pozytywne. Upatrywanie w naturze "dobra", utożsamianie jej z "ideałem" ("życie w zgodzie z naturą", itd.) to absurd.


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
09/02/2015 10:22 pm  

żyj w zgodzie z naturą- kolejne piękne zdanie, które jest powtarzane niczym mantra bez czucia

w zgodzie z naturą tylko czyją?

moją nie jest świat pełen agresji stąd może tu chodzić o pogłębianie własnej swiadomości by odnaleźć własną naturą, bądź kolektywnie- naturę człowieczeństwa, ludzkości nie tą co już była ale teraźniejszą i tę którą zmieniamy i odkrywamy

ewolucja czy coś takiego 😉 😛

[edytowane 9/2/2015 przez czarymary]


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
09/02/2015 10:51 pm  

Po raz kolejny muszę napisać, że się zgadzam z tym co piszesz Czarymary.

Ja bym zadała pytanie: a jaka jest natura człowieka?

Jeśli ileś tam tysięcy lat temu mieszkaliśmy w jaskiniach i jeśli to jest nasza natura, to dlaczego się zmieniamy, rozwijamy, dlaczego budujemy szczelne, względnie bezpieczne, ogrzewane z wyposażeniami wnętrza, wykraczającymi poza podstawowe potrzeby fizjologiczne domy?

Jeśli kiedyś poruszaliśmy się na koniach, to dlaczego teraz korzystamy z samochodów, samolotów?

Jeśli kiedyś jedynym oświetleniem była świeczka, to dlaczego teraz stosujemy żarówki?

Oraz jeśli natura człowieka ewoluowała, to skąd wiadomo, który okres w dziejach jest najbardziej do niej zbliżony? Skąd wiadomo, że nie jest to okres XXI wieku?

Tak właściwie, żeby odpowiedzieć na pytanie czy się żyje w zgodzie z naturą, trzeba najpierw sobie odpowiedzieć na inne pytanie:
Co to w ogóle jest NATURA ?

[edytowane 9/2/2015 przez aniss]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/02/2015 11:17 am  

Zazwyczaj przez w zgodzie z naturą, rozumie się, mieszkać w lepiance, tudzież szałasie, nie używać komputera, TV, telefonu i innych zdobyczy technologii, jeść to, co się samemu wyhoduje, znajdzie, lub upoluje itd. itp.


OdpowiedzCytat
Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
10/02/2015 7:57 pm  

Wg. mnie wegetarianie działają wbrew naturze

To akurat prawda. Wegetarianizm jest działaniem wbrew naturze. Tylko nie rozumiem co w tym złego, natura to ohydztwo zawierające ślepe prawa i sprzeciwienie się im jest jak najbardziej pozytywne. Upatrywanie w naturze "dobra", utożsamianie jej z "ideałem" ("życie w zgodzie z naturą", itd.) to absurd.

Chyba sobie żartujesz takim tekstem... Natura to niepodważalny ideał ,a to że istnieją w niej mięsożercy i roślinożercy świadczy o jej równowadze, gdyby istnieli tylko roślinożercy łąki byłyby puste, jedyne co tu nie pasuje to człowiek, osiedlający się gdzie popadnie, pakujący zwierzęta do komór śmierci - to jest nienaturalne, a polowania , cóż nasze ciało nie świadczy o tym byśmy mogli "polować" byśmy byli drapieżnikami, życie w zgodzie z naturą jest możliwe dla współczesnego człowiek i nie chodzi tu o to by mieszkać w szałasie w pobliskim lesie lecz m.in. porzucić jedzenie mięsa , nie mamy prawa sprzeciwiać się naturze, a nawet jeśli , to sprzeciw tylko może przynieść przykrości , tak więc nie sądzę by wegetarianie działali wbrew naturze, raczej wyciągają ku niej rękę... 🙂


OdpowiedzCytat
Arktos
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 129
10/02/2015 8:07 pm  

raczej wyciągają ku niej rękę... 🙂

Nom, z podniesionym środkowym palcem.


OdpowiedzCytat
Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
10/02/2015 8:27 pm  

raczej wyciągają ku niej rękę... 🙂

Nom, z podniesionym środkowym palcem.

hahaha 😀


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca