Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Gdy dziecko chce zjeść mięso?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

blackberry
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 3
14/07/2015 2:39 am  

Mam ogromny problem. Jestem wegetarianką od 20 lat, moje dziecko (6 lat) od urodzenia. Córka ostatnio ciągle powtarza, że chce zjeść mięso, kilka dni temu będąc u sąsiadki miała już kiełbasę na talerzu, na szczęście w porę przyszłam i zareagowałam. Nie chcę, żeby moje dziecko jadło mięso, tłumaczę jej na wszystkie sposoby, ale ona upiera się przy swoim. Boję się, że jak pozwolę jej spróbować, to jej zasmakuje i będzie jadła. Co robić?


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
14/07/2015 2:53 am  

Pozwolić, niech spróbuje.

Czasami bywa tak, że im bardziej coś jest zakazane, tym bardziej się tego pragnie 😉 Może zaspokoi ciekawość i jej przejdzie. Tylko bym uważała, jeżeli nigdy nie miala mięsa w menu, może się to skończyć lekkim rozstrojem nieprzyzwyczajonego żołądka.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/07/2015 1:36 pm  

I tak kiedyś zje.
A czy ten temat to nie jest fake przypadkiem?


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
14/07/2015 2:40 pm  

Choćby nawet, to i tak fajnie się wypowiedzieć 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
14/07/2015 2:46 pm  

A może bardziej drastyczne metody. Na przykład jakaś mała wycieczka do rzeźni. Może taka "nauka" by wystarczyła.

A czy ten temat to nie jest fake przypadkiem?

Też coś mi się tak wydaje.

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
blackberry
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 3
14/07/2015 5:19 pm  

To nie fake. Tym, ktorzy merytorycznie odpowiedzieli - dziekuje. Na razie przetrzymam dziecko i moze samo przejdzie.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/07/2015 6:25 pm  

A może bardziej drastyczne metody. Na przykład jakaś mała wycieczka do rzeźni. Może taka "nauka" by wystarczyła.

A czy ten temat to nie jest fake przypadkiem?

Też coś mi się tak wydaje.

Z 6 latkiem do rzeźni? 😮
Yyyyy...
Ten, tego, no... Yyyyy
To chyba słaby pomysł... 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
14/07/2015 11:05 pm  

Jak chce to chyba powinno się dać, nikogo nie powinno się zmuszać do wegetarianizmu.
Powinno też chyba wiedzieć, skąd mięso się bierze, może nie dzięki wizycie z rzeźni, ale w jakiś mniej radykalny sposób.
Niewiedza jest najgorsza.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
15/07/2015 1:56 am  

Z 6 latkiem do rzeźni?

A czemu nie? Widocznie tak można. Pewne "mądre" panie przeszkolanki doszły do wniosku, że taka wycieczka dzieciom dobrze zrobi:
[url] http://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dziecko/przedszkolanki-zabraly-dzieci-na-wycieczke-do-rzezni/xqxfqt [/url]
Ewntualnie jeśli córeczka chce być małym drapieżnikiem, to musi nauczyć się sama zabijać i patroszyć zwierzątka. Tak jak tego uczą się młode kociaki. Najlepiej przynieśc jej w tym celu jakiegoś małego króliczka. :diablo:

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
15/07/2015 2:04 am  

Nietrafione z tym króliczkiem... moja koleżanka, jako kilkulatka do spóły z kuzynem wymordowała babci wszystkie małe indyki ukręcając im łby, bo tak fajnie karki im strzelały i nawet zawody robili kto szybciej... tak wiec czasem mógłbyś się zdziwić co z tym królem 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
margarettt
początkujący
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 5
17/07/2015 4:58 pm  

... na szczęście w porę przyszłam i zareagowałam. Nie chcę, żeby moje dziecko jadło mięso...

To już wygląda na wyznawanie wege. Może jeszcze zaczniesz nawracać innych niczym Święta Inkwizycja? Dziecko jest ciekawe świata, nie powinnaś mu zabraniać tego, co chce spróbować. Jej rówieśnicy, ludzie w otoczeniu jedzą mięso, a dziecko nie ma pojęcia dlaczego... Rozumiem, że możesz mieć inne przekonania niż reszta świata, ale nie wpajaj dziecku od małego, że robi źle. Nie piętnuj ją tym mięsem - to nie grzech.


OdpowiedzCytat
blackberry
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 3
17/07/2015 10:37 pm  

a dziecko nie ma pojęcia dlaczego...

Dziecko ma pojęcie. A nie jedzenie mięsa jest dla mnie wartością, którą mam prawo przekazać dziecku, podobnie jak inni wychowują dzieci zgodnie z własnymi poglądami, np. katolickimi.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
18/07/2015 1:27 am  

I jak , sytuacja rozwinęła się jakoś?

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
22/07/2015 4:48 pm  

a ja swojego nowo narodzonego dzieciaka nie bede przymuszał do wege na siłę , bo zona choć w 90% je wege ale dlatego że ja tak jadam i że lubi tą kuchnię , to czasem zje mięso i na pewno dziecku też zaproponuje , ja chcę wychowywać zwracając uwagę na miłość i empatię w takim samy stopniu do ludzi jak i do zwierząt


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
30/09/2015 8:02 pm  

Ponieważ przestalam jeść mięso dopiero kilka lat temu, moje dziecko było przyzwyczajone do mięsa i ani przez chwilę nie próbowalam mu zabraniać. Natomiast siłą rzeczy, gdy robię zakupy i gotuję w domu, ograniczam mu mieso i gotuję potrawy wege. Ostatnio stwierdzil, że mięso i wędliny coraz mniej mu smakują i mogę nie kupować.

make love not war


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca