Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Odczucia dotyczące zmiany "diety"  

  RSS

Greenaksyt95
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 3
28/07/2015 2:16 am  

Cześć wszystkim 🙂
Od niedawna przeszłam na wegetarianizm i w sumie nie wiem czy tu jeszcze pasuje,
ale nurtuje mnie jedna sprawa i tu do Was pytanie.
Jak wasz organizm zareagował na zmianę?
U mnie wygląda to trochę dziwnie, ale zgaduje że to normalne bo po 19 latach ciężko od razu odzwyczaić organizm :>

Jak macie czas i chęci, podzielcie się jak to u Was wyglądało
i jak możecie to napiszcie co się zmieniło.

Z góry dzięki za chęci poświecenia mi chwili :>

[edytowane 27/7/2015 przez Greenaksyt95]


OdpowiedzCytat
marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
28/07/2015 2:52 am  

Do licha, ja pamietam, że po jakims czasie, może trzy cztery tygodnie po przejsciu na wegetarianizm,
przez kilka dni czułem się nie za dobrze, ale przeszlo po kilku dniach. Podobnie mialem po rzuceniu palenia papierosów.

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
Greenaksyt95
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 3
28/07/2015 3:37 am  

U mnie pojawiło się takie dziwne uczucie.
Trudno,pomyślicie najwyżej że zwariowałam,ale niech strace.

Takie dziwne uczucie w głowie,które nie idzie opisać.
Nawet takie błogie,jakby jakaś część mózgu została "posprzatana".
Serio, ciężko mi to opisać :<

Jak pytałam się innych wegeziomków , to stwierdzili że to "efekt oczyszczenia",
no ale coś mnie nie przekonali 😀


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
28/07/2015 2:29 pm  

Może po prostu sumienie Cię gryzło przez ten czas gdy jadłaś mięso i kiedy przestałaś, także i ono przestało Cię kąsać 😉 I odczułaś ulgę, którą teraz opisujesz jako "dziwne uczucie" 😉

U mnie to było tak, że zbyt wielkiej różnicy nie odczułam, dlatego że ja od dziecka jakoś nie przepadałam za mięsem. Przejście na wege to była bardziej taka "formalność", ale wiem że tacy ludzie jak ja to raczej mniejszość. Zdecydowana większość jednak czuje, że musi coś poświęcić i z czegoś zrezygnować.

Jeśli chodzi o odczucia fizyczne, to nie czułam się gorzej, jedyne co się zmieniło to poprawiło mi się trawienie, stało się jakieś "lżejsze" i pozbyłam się tego paskudnego uczucia, zalegania kawałka mięsa w żołądku, które inni nazywają "sytością", a dla mnie było nieprzyjemnym obciążeniem.


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
28/09/2015 12:40 pm  

Poprawiło się zdecydowanie trawienie, ale sądze że to był efekt zwiększenia ilości warzyw. Przez tydzień, może dwa czułam tęsknotę do smaku mięsa, potem minęło.
Niedawno niechcący zdarzyło mi się ugryźć kawałek mięsa i stwierdziłam, że mi to w ogóle nie smakuje. Właściwie to nie ma smaku.

make love not war


OdpowiedzCytat
Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
12/12/2015 3:23 am  

Zareagował mega pozytywnie, właściwie to poczułem że od urodzenia jestem wege 🙂 przede wszystkim rzadziej choruję, pamiętam że po przejściu odczułem coś co bym nazwał lekkością, no i pewnie wytrzymałość fizyczna na plus.


OdpowiedzCytat
  
Praca