Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Promocja WEGANIZMU/ WEGETARIANIZMU - POMYSLY - ZOBACZ i dzialaj!  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

animals75
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 70
01/05/2007 9:27 pm  

witam... super artykuł, daje do myślenia... może w Malborku znalazło by się parę osób do działania... Jak ktoś jest to niech do mnie napisze na animals75@wp.pl ... Pozdrawiam... ps. W grupie łatwiej...

Przemo


OdpowiedzCytat
veganpolska
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
30/01/2008 6:56 pm  

up 😉

go vegan!


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
30/01/2008 10:07 pm  

pomysły sa super :)jeśli chodzi o sama pomoc zwierzęta ważne jest też żeby zajmować się chociaż na poczatek takimi lokalnymi sprawami jak dokarmianie bezdomnych zwierząt, wolontariat w schronisku itd. wedle uznania... jesli chodzi o szkole to ja "wybębniłam" u pani z biologii gablotke i wywieszam tam wiele ciekawych rzeczy na rózne akcje i nie tylko jak choćby DBF, Karp, wege...za niedługo foki, na "Marsz na rzeźnie" zamierzam zrobić wystawke, zobaczymy jak to bedzie...
Chociaz to czasami wydaje się być męczące i nie efektywne to trzeba działać...w końcu troche jednak od nas zależy...


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
02/02/2008 9:47 pm  

moje doświadczenia???

ponieważ ludzie są najbardziej egocentrycznymi istotami na świecie najlepiej przekonać ich że wegetarianizm przyniesie im korzyści: będziesz zdrowszy, miał czyste sumienie, mięso jest drogie itp. itp. nigdy nie mów że robię coś złego jedząc mięso: natychmiast włączy się ich ego i natychmiast temu zaprzeczą jak na złość zżerając kolejną kanapkę z szynką... ponieważ lubią uspojać swoje sumienie powiedz że dzięki temu nie przyczyniają się do globalnego ocieplenia, głodu na świecie i co wam jeszcze przyjdzie do głowy 😛

jeszcze jedno...

myślę że nie powinniśmy mówić "przyczyniasz się do śmierci 4 tysięcy zwierząt", lepiej powiedzieć: "uratujesz życie 4-em tysiącom zwierząt". zamiast mówić "przyczyniasz się do głodu na świecie" lepiej powiedzieć "będąc wegetarianinem polepszasz sytuację ludzi w państwach głodujących". wyrażenia negatywne lepiej zamienić na pozytywne, lepiej promować dobre zachowania niż potępiać złe. bo co wy byście woleli.... kiij czy marchewke ^^ ??

[edytowane 2/2/2008 przez Natasha]

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
veganpolska
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 38
21/02/2008 6:35 pm  

moje doświadczenia???

myślę że nie powinniśmy mówić "przyczyniasz się do śmierci 4 tysięcy zwierząt", lepiej powiedzieć: "uratujesz życie 4-em tysiącom zwierząt". zamiast mówić "przyczyniasz się do głodu na świecie" lepiej powiedzieć "będąc wegetarianinem polepszasz sytuację ludzi w państwach głodujących". wyrażenia negatywne lepiej zamienić na pozytywne, lepiej promować dobre zachowania niż potępiać złe. bo co wy byście woleli.... kiij czy marchewke ^^ ??

[edytowane 2/2/2008 przez Natasha]

dobrze powiedziane Natasha! pozdrawiam

go vegan!


OdpowiedzCytat
Niezapominajka*)
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 13
27/03/2008 4:53 pm  

A co myślicie o zostawianiu ulotek w hipermarketach na półkach z pakowanym mięsem, wędlinami, pasztetami itp. ?
Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
27/03/2008 9:01 pm  

Witaj Niezapominajko *
Ochroniarze by nas dobrze pogonili za zostawienie ulotek w hipermarkiecie.
Myślę, że takim trwałym i skutecznym sposobem przekonującym do zmiany stylu żywienia jest dawanie własnego przykładu innym, że można zdrowo i w zgodzie z naturą żyć nie jedząc mięsa. Na razie jesteśmy takim malutkim czubeczkiem góry lodowej w społeczeństwie ale jest nas coraz więcej. Szczególnie młode pokolenie przekonuje się co do skuteczności takiego żywienia jeśli chodzi o zachowanie dobrego zdrowia i zgrabnej sylwetki. A więc bądźmy dobrym przykładem dla innych ! 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
28/03/2008 5:37 pm  

Założycielka tematu vegapolanka miała ciekawe pomysły.
A co myślicie o tym , aby w przychodniach lekarskich oraz w szkołach porozwieszać plakaty mówiące o tym że można inaczej się odżywiać , że mięso człowiekowi wcale nie jest potrzebne ?
Jak tak ludzie poczytają siedząc w poczekalni to może coś do nich dotrze. Tylko jak przekonać lekarzy ? Niewielu jest nam przychylnych ? Tak samo w szkole. Dzieci są uczone że powinny jeść mięso np. 2 razy w tygodniu, ryby 2-3 razy w tygodniu pić mleko itd. Gdyby taki nauczyciel na lekcji przyrody powiedział że człowiek może jeść mięso ale nie musi, że ma wolny wybór, to dzieciaki mogłyby o to zacząć pytać , bo taki nauczyciel to w pewnym sensie autorytet........... a więc trzeba chyba zacząć od Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Oświaty.... ale jak ????? :question:


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
28/03/2008 8:09 pm  

Gdyby taki nauczyciel na lekcji przyrody powiedział że człowiek może jeść mięso ale nie musi, że ma wolny wybór, to dzieciaki mogłyby o to zacząć pytać , bo taki nauczyciel to w pewnym sensie autorytet........... a więc trzeba chyba zacząć od Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Oświaty.... ale jak ????? :question:

To jest niezly pomysł.
Proponuję wykształcić kogoś z naszego środowiska na Ministra Zdrowia i Ministra Oświaty. I wtedy dopiero otworzy się furtka i możliwość wprowadzenia zmian w nauczaniu , leczeniu i uświadamianiu ludzi. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
28/03/2008 9:09 pm  

Tak wiem niestety że w interesie całej gospodarki jest to abyśmy jedli mięso. Począwszy od rolników , przez zakłady mięsne , mleczarnie, rzeźnie, sklepy, zatrudnieni w tym przemyśle ludzie po przemysł farmaceutyczny itd. Tym ostatnim zależy abyśmy chorowali np na nadciśnienie , miażdżycę , cukrzycę , osteoporozę , choroby układu krążenia......itd. a potem kupowali leki.
😡
Jednak trochę jakby się zmienia. Mam na myśli różnorodność programów kulinarnych w telewizji które promują dania wegetariańskie. :red: Obserwuję też niechęć do wędlin wśród moich znajomych, że są nic nie warte , że na drugi dzień źle pachną i ludzie jakby mniej kupują .
😉


OdpowiedzCytat
Kudłacz
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 139
06/06/2008 1:11 pm  

Tak wiem niestety że w interesie całej gospodarki jest to abyśmy jedli mięso. Począwszy od rolników , przez zakłady mięsne , mleczarnie, rzeźnie, sklepy, zatrudnieni w tym przemyśle ludzie po przemysł farmaceutyczny itd. Tym ostatnim zależy abyśmy chorowali np na nadciśnienie , miażdżycę , cukrzycę , osteoporozę , choroby układu krążenia......itd. a potem kupowali leki.

Przepraszam, ale chyba nie wiesz co mówisz. Równie dobrze możesz stwierdzić, ze w interesie całej gospodarki jest żebyśmy kupowali zabawki Action Man, bo zależy na tym odlewni plastiku, firmom transportowym, hipermarketom, projektantom, rzemieślnikom itd. Cyrkulacja pieniędzy jest w gospodarce naturalna, ale nie ma żadnego, powtarzam ŻADNEGO znaczenia czy wydamy więcej na mięso czy na ciuchy. Po prostu rozwija się inny sektor a inwestorzy działający w poprzednim muszą przenieść kapitał i się przebranżowić. Wiele zawodów całkowicie zniknęło (np. zecer) i to w czasach największego rozkwitu gospodarek. Jeżeli jako konsument możesz kupić żywność przez jednego pośrednika a nie czterech, jest to dla Ciebie korzystne a to konsumpcja napędza gospodarkę. Konsumentami jesteśmy w końcu 24h na dobę, producentami tylko kilka godzin.

Wracając do właściwego tematu. Zorganizowane akcje wydają się ludziom "oszołomskie". Działa u nich schemat myślowy krzyki na ulicy + wegetarianizm = wojujący wegetarianie alias oszołomy 😛 Najlepiej skutkuje chyba zwyczajna konwersacja, w której zawsze stosuje prosty knif retoryczny. Dialog upraszczając wygląda tak:
[Ja] -Co sądzisz o człowieku, który zabije, dajmy na to psa kamieniem na ulicy, ponieważ sprawi mu to przyjemność?
[Adwersarz] -To jakiś psychol, jak można czerpać przyjemność z zabijania?!
[J] -A człowiek, który go zabije i zje jego mięso?
[A] -To zupełnie co innego, zabija, żeby żyć, jedzenie jest konieczne
[J] -Jeżeli jedzenie mięsa nie jest konieczne do przeżycia, a wręcz przeciwnie, wegetarianie statystycznie żyją dłużej tzn., że człowiek je mięso tylko dla przyjemności, nie z musu, jest to więc zapewnianie sobie przyjemności kosztem życia innego stworzenia? Czy uśmiercenie zwierzęcia dla czerpania przyjemności z jego śmierci jest gorsze niż czerpanie przyjemności z pochłaniania jego zwłok, do czego konieczna jest jego śmierć?
[A] -Noooo, yyyy, eeeeee. o kutwa 😛

Co do akcji, miałem kiedyś plan, żeby nabić nad wodą wędkarza na harpunik, ciągnąć po ziemi, zmierzyć, zważyć, cyknąć sobie z nim fotkę i wypuścić na wolność, ale oglądanie świata zza krat mi się nie uśmiecha 😎

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
08/06/2008 1:10 am  

Przepraszam, ale chyba nie wiesz co mówisz. Równie dobrze możesz stwierdzić, ze w interesie całej gospodarki jest żebyśmy kupowali zabawki Action Man, bo zależy na tym odlewni plastiku, firmom transportowym, hipermarketom, projektantom, rzemieślnikom itd. Cyrkulacja pieniędzy jest w gospodarce naturalna, ale nie ma żadnego, powtarzam ŻADNEGO znaczenia czy wydamy więcej na mięso czy na ciuchy. Po prostu rozwija się inny sektor a inwestorzy działający w poprzednim muszą przenieść kapitał i się przebranżowić.

Właśnie o to chodzi. Im więcej będzie wegetarian i tym samym mniejszy popyt na mięso tym mniej będzie powstawać masarni, zakładów mięsnych i mniej będzie cierpieć zabijanych zwierząt. Producenci mięsni będą się musieli przebranżowić na działalność, która będzie dobrze prosperować na gospodarczym rynku np: produkcja ekologicznej żywności. Ale to są chyba jeszcze mrzonki. 😉

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
09/06/2008 3:43 am  

Przepraszam, ale chyba nie wiesz co mówisz. Równie dobrze możesz stwierdzić, ze w interesie całej gospodarki jest żebyśmy kupowali zabawki Action Man, bo zależy na tym odlewni plastiku, firmom transportowym, hipermarketom, projektantom, rzemieślnikom itd. ....

Witaj Kudłacz ! Widzę , " odkopałeś " stary temat?! Jeśli naprawdę tak myślisz....no cóż , masz prawo ! Ja wolę stąpać twardo po ziemi i nie łudzić się.........że ktoś pomyśli o moim zdrowiu , jeśli sama o to nie zadbam.
Kto zechce podcinać sobie skrzydła /? Przecież taki np. przemysł mięsny czy mleczarski to dla gospodarki " dojna krowa "_ chyba tak to zwą w marketingu ?


OdpowiedzCytat
Kudłacz
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 139
09/06/2008 3:51 am  

Witaj Kudłacz ! Widzę , " odkopałeś " stary temat?! Jeśli naprawdę tak myślisz....no cóż , masz prawo ! Ja wolę stąpać twardo po ziemi i nie łudzić się.........że ktoś pomyśli o moim zdrowiu , jeśli sama o to nie zadbam.
Kto zechce podcinać sobie skrzydła /? Przecież taki np. przemysł mięsny czy mleczarski to dla gospodarki " dojna krowa "_ chyba tak to zwą w marketingu ?

Dla gospodarki naprawdę nie ma najmniejszej różnicy czy swoje pieniądze wydamy na przemysł mięsny czy jakikolwiek inny. Działalność gospodarcza polega na wytwarzaniu dóbr i świadczeniu usług zgodnie z potrzebami ludności. Jeżeli konsument dysponuje kwotą powiedzmy stu złotych to nie ma kompletnie żadnego powody, żeby przypuszczać, że bardziej wspomoże wzrost gospodarczy kupując mięso a nie np. zestaw filiżanek. To jaka branża będzie lepiej rozwinięta nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Przecież jeżeli nie ulokujemy pieniędzy w kupnie zwłok to one nie znikną, przejdą do innego sektora.

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
09/06/2008 4:01 am  

Niekoniecznie , budżet traci na ciągłych dotacjach dla rolników. 😉


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca