Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

dziecko wegetariańskie  

Strona 3 / 3 Wstecz
Marzenusia
bywalec

Nie mowie, by od razu do sejmu latac z tymi zmianami!

Jak jest poseł czy senator wege to niestety tez w ukryciu siedzi...

Ale grupa 150 osob moze juz miec wplyw na dzialania w spoleczenstwie i zmieniac to co nalezy.
A tutaj widze calkiem dobrze okrojona spolecznosc wegetarianska, w stosunku do innych portali.
Dlaczego sprawy gornikow maja byc bardziej wazne niz nasze wegetarian a zwlaszcza naszych dzieci?
Zawsze trzeba zrobic pierwszy krok.

Na innych portalach wegetarianskich zauwazylam podzial wsrod wegetarian: na tych co sa jeszcze na mleku, na wegan, itd i o zgrozo kłoca sie probujac uczyc zamiast wsperac osobe co nawet jeszcze je kurczaki...
Tak jakby nie wiadomo było o co chodzi.

Pewnie wegetarian co jest weganem rozumujac swoj styl bycia ze je rekoma z dziecmi na podlodze jest kontrowersyjny, i moze dawac innym obraz ze wegetarianin to wariat nawiedzony.
Wegetarianin to nie tylko dieta, ale i stosunek do etyki, w tym zwierzat, szukanie potwierdzen w religiach swiata, a nie tylko tej jednej w ktorej wyroslismy, ekologia, ale nie ze szuka sie wygody na cudzy koszt (np. ekowioski gdzie tworza sie ludzie niekoniecznie wegetarianie, ale i tez nie stroniacy od piwa "bo lubi lecz nie musi"...)...itd.

Zaznaczenie spolecznosci wegetarian wsrod swiata biznesu, medycyny, edukacji itd jest krokiem do dalszego dzialania na rzecz chorego podejscia czlowieka do swego zycia i tym kim jest.

Ludzie i zwierzęta mają duszę

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/04/2008 8:46 pm
rubia
forumowy expert

Marzenusia, prośba! 😉 Nie pisz w stanie takiego wzburzenia emocjonalnego, bo naprawdę przekłada się to na jakość Twojego przekazu- momentami ciężko Cię zrozumieć po pierwszym przeczytaniu. Pozdrawiam serdecznie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/04/2008 8:58 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Marzenusia znasz jakiegoś posła czy senatora, który jest wegetarianinem albo chociaż popiera tak styl życia i chciałby się "wychylić" przed szereg i zaproponować ustawę wspierającą wegetarianizm najlepiej w szkolnictwie ?

W tamtej kadencji była Katarzyna Piekarska, dzięki niej m.in zakazano tuczu gęsi. Jest wegetarianką, działała w sejmie na rzecz zwierząt i dzieci. Ale niestety w tej kadencji się nie dostała, startowała z LiD z Warszawy...gdzie startowały same szychy...wiadomo weszli do parlamentu Ci z pierwszych pozycji na liscie
a tu coś więcej o owej pani http://www.piekarska.pl/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/04/2008 9:00 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Marzenusia znasz jakiegoś posła czy senatora, który jest wegetarianinem albo chociaż popiera tak styl życia i chciałby się "wychylić" przed szereg i zaproponować ustawę wspierającą wegetarianizm najlepiej w szkolnictwie ?

W tamtej kadencji była Katarzyna Piekarska, dzięki niej m.in zakazano tuczu gęsi. Jest wegetarianką, działała w sejmie na rzecz zwierząt i dzieci. Ale niestety w tej kadencji się nie dostała, startowała z LiD z Warszawy...gdzie startowały same szychy...wiadomo weszli do parlamentu Ci z pierwszych pozycji na liscie
a tu coś więcej o owej pani http://www.piekarska.pl/

To samo chciałam napisać, niestety pani Piekarska 2 razy do roku jada kaczki 😉 Ale wydaje się ogólnie w porządku.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/04/2008 10:56 pm
Stanisław
weteran forum

A już mialem pochwalić tę Panią za jej szlachetne działania.
Lily a skąd wiesz ,że ona je kaczki.? Zaglądasz jej do talerza przez okno ? 😀

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/04/2008 11:09 pm
Marzenusia
bywalec

A ja chciałabym zapytać rodziców co mają wege dzieci, jakimi argumentami przemawiają do dziecka by nie jadało mięsa poza domem np. w przedszkolu, szkole, czy u mięzozernej babci, cioci i inne...?

Mój znajomy, tatus małego weganina, to pluje na widok sklepu mięsnego...
Niby emocjonalne, i powinno dziecko chwytac, lecz można czasem oberwac od "wrazliwego" miesozercy...
Ja w przypływie humoru, na pytanie dziecka czy to karetka, na samochod ciez.miesa, powiedziałam ze tak karetka śmierci zwierzat...

Ludzie i zwierzęta mają duszę

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2008 3:52 pm
kazamuko
stały bywalec

Ja nie miałam problemów bo niejedzenie mięsa wyszło od niej samej. Po prostu nie chciała jeść. W czerwcu jedzie ze swoją klasą na wycieczkę i będzie ognisko z kiełbasami. Poprosiła bym powiedziała pani, że ona nie je...

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 6:16 am
StellaArtois
weteran forum

ojoj, sama pamietam takie ogniska klasowe z kiełbasą, a jak ktoś ma ziemniaki i jabłka to wystarczy, że jedna osoba zapyta 'a ty nie chcesz kiełbaski?", a już oczy wszystkich są zwrócone na wegetariańskiego delikwenta i posypuje sie grad pytań, a dlaczego? Wszystkim to wydaje sie taaaakie dziwne, że aż to ich zdziwienie jest śmieszne, a przynajmniej mnie śmeszyło, także i to, że musiałam odpowiadac na takie, oczywiste dla mnie, pytania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2008 3:33 pm
Nela89
bywalec

Ja byłam niedawno na (ostatniej już) wycieczce szkolnej. Skoro nie jem mięsa, a za obiady płaciłam jak wszyscy, to powiedzialam opiekunowi wycieczki, ze miesa nie jem. Nie bylo problemów z zamówieniem mi wege obiadów. Jeden telefon załatwił całą sprawę, choć w momencie kiedy pani kelnerka na pół sali wypaliła "a to dla wegetarianki" poczułam się jakby mówiła: "to dla tej z trzecią nogą".. Ja nie wstydzę się mojego stylu życia, jednak troszkę śmieszy mnie podejście innych ludzi. Kiedy słyszę "dlaczego nie jesz mięsa?" mam ochotę zapytać "dlaczego jesz mięso"? Ludzie oczekują od nas konkretnych odpowiedzi, a sami motają się przy swoich uzasadnieniach. Ale wracając do tematu. Nikt nie moze zmusic Waszego dziecka do jedzenia mięsa bez Waszej zgody. Po prostu zamawiajcje na wycieczkach wege obiadki, mowcie, zeby zupy byly bezmięsne, a potrawy przygotowywane na tłuszczach roslinnych, albo i ole w ośrodku jest kuchnia do uzytku gosci, to na 2 dni mozecie zapakować swoim pociechom wege kotleciki i po sprawie 😉

Pozdrawiam! 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2008 2:09 am
Dyzio
stały bywalec

http://www.forumveg.webd.pl/viewtopic.php?t=2064

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/07/2009 11:39 pm
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca