Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

No... Witajcie!!!  

marysiap
świeżaczek

Witam wszystkich Wege!!!
Może na początku napisze , ze od ok. roku ja także nie jem mięsa,żelatyny. Były to i sa nadal moje przekonania o które walczyłam z rodzicami,( mam 16 lat).
Myślałam,ze jestem wege. Właśnie, myślałam......

Niedawno dowiedziałam się o podpuszce, lecytynie..... O wszystkich innych produktak, które jadłam, myśląc, że czynie dobrze, że nie przyczyniam się do śmierci zwierząt....

Tak, to mnie trochę podłamało. Na początku zareagowałam tylko glupią myślą " CO ja mam jeść?". Teraz nie o to chodzi... Chodzi o smutek, żal, ze jadłam wszystkie te produkty....

Dlaczego to napisałam??? Nie wiem... Po prostu wierze, ze mnie zrozumiecie. Wśród moich"realnych" znajomych jest tylko jedna osoba wege.

Teraz , kiedy to napisałam, czuje się już troszkę lepiej....

Licze i wiem, ze mogę mieć w WAS wsparcie, gdy nadejdą trudne chwile...
Dzieki :*

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2007 12:31 am
yolin
bywalec

witaj Marysiap !!
smieszne, dokladnie w tym samym wieku jak Ty przestalam jesc mieso, chociaz od samego przedszkola juz niechetnie je jadlam. Na szczescie nie musialam walczyc z nikim, nie przejmuj sie tak bardzo tym, ze jadlas nie wiedzac produkty nie wege, wazne, ze teraz wiesz
Na tym swietnym 🙂 portalu znajdziesz wszystkie informacje o tym co Ciebie interesuje.
pozdrawiam Cie serdecznie
i czuj sie tu jak u siebie w domu
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

http://www.u2-site.com/ http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2007 1:04 am
slonik85
świeżaczek

Hejka ! młodziutka jesteś i na pewno już słyszałaś, że szczególnie musisz o siebie zadbać. Jest naprawdę tysiące smacznych rzeczy pochodzenia roślinnego. Wystarczy trochę wyobraźni, a że wychowani jesteśmy w kraju mięsożerców często po pewnym czasie przestawiamy się.
Najlepiej przejrzyj trochę przepisów, popróbuj niektóre, a potem szalej według własnego smaku. Powodzenia 😉

[edytowane 27/6/2007 przez slonik85]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2007 5:06 am
Asia
 Asia
bywalec

Heej marysiup 🙂 Witaj u nas na forum 🙂 słuchaj nie masz sie czym przejmować,wiesz...człowiek uczy sie na błędach...myslisz ,że każdy od razu wiedział co i jak....?? ja też długo zajadałam sie np.czekoladą nie wiedząc,że nie jest wege,ale od tego masz tą stronkę i nas. 😀 Pytaj ,a napewno pomożemy 🙂 Miłego postowania 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2007 4:06 pm
vegetena
stały bywalec

Witaj Marysiu. Też na początku swojeo wegetarianizmu nic nie czytałam, nie patrzyłam na składy, oczywiście, że żałowałam, ale pomyśl, nic nie dzieje się bez przyczyn. Po pierwsze - być może Twó organizm nie doznał takiego szoku, jakbyś od razu odstawiła wszystko. Po drugie - może nie trafiłąbyś na to forum 🙂 Powodzenia

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2007 6:12 pm
Owo
 Owo
bywalec

Witaj Marysiap, trafiłaś w dobre ręce rejestrując się na forum 😀 Życzę Ci znalezienia tutaj pomocy w trudnych chwilach, wegetariańskich przyjaciół i... dobrej zabawy 😉

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2007 8:20 pm
marysiap
świeżaczek

Dzieki :*
Teraz jem dużo produktów sojowych, warzyw, owoców...
No i oczywiście pełnoziarnisty chlebek z ziarnami 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2007 9:46 pm
marysiap
świeżaczek

I przede wszystkim : mogę być dumna, ze jestem wegetarianką 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/06/2007 9:48 pm
siwcia
stały bywalec

Witaj Marysiap ! Trzymam mocno kciuki za Ciebie! Powodzonka! 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/07/2007 2:21 pm
Nantosvelta
forumowy expert

Marysiap, nie przejmuj się, po prostu nie wiedziałaś i tyle.
Zresztą niektórym z nas pewnie zdarzają się wpadki.
Ja ostatnią taką miałam. Poszłam do jakiegoś baru i zobaczyłam sałatkę z fetą. Dla mnie feta to "Mlekovita", więc nie wpadłam na pomysł, żeby zapytać się o pochodzenie sera. Do teraz nie wiem, i uważam, że wszystko może się zdarzyć. Mięsa nie zjadłam, więc się z tego cieszę.
A jestem wege od ponad 4 lat.
Potrafię przyznać się do błędu, więc nie boję się tego tutaj napisać, chociaż są osoby, które mnie pewnie zbesztają za to. 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/07/2007 4:23 am
  
Praca