Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czesc wszystkim 😉  

Paulineq
początkujący

Witam wszystkich 😉 Mam na imię Paulina, mam niespełna 13 lat. Wegetarianką, a raczej Laktoowowegetarianką jestem od niedawna 1,2 tygodni. Na razie przyzwyczajam się do nie jedzenia mięsa, nie jest to łatwe kiedy od urodzenia mięso się spożywało. Po dłuższym czasie laktoowowegetarianizmu chcę przejśc na weganizm, jednak do tego potrzeba czasu, cierpliwości. Rozmawiałam na temat wegetarianizmu z mamą, ona mówi, że jedzenie wegetariańskie jest drogie, pyta czym uzupełnię białko jednak moje przejście na wegetarianizm jest przemyślaną decyzją. Wszystkie składniki mogę uzupełnic czymś innym niż mięso. Dużo się o tym naczytałam. Niektórzy uważają mnie za głupią, że mam coś z głową, jednak nie zwracam na to uwagi, olewam to.
Myślę, że przyjmiecie mnie ciepło 😉 Pozdrowionka 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/06/2008 11:51 pm
agata18
bywalec

Ciepłe powitanie się nalezy. 😀 ,witam 😀

lady vegan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2008 12:04 am
StellaArtois
weteran forum

hej, hej 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2008 12:06 am
Paulineq
początkujący

Dzięki za ciepłe powitanie. Jednak moja mama nie zgadza się na to bym była wegetarianką. Rozmawiałam z nią wiele razy... Dziś też spróbuję. Wytłumaczę jej wszystko jeszcze raz. Tata jakby się nie przejmuje, wszystko mu jedno. Ma też inne wyjście - rozmowa z pedagogiem szkolnym. Jest nim moja wychowawczyni i na taką rozmowę chętnie się udam. Co myślicie?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2008 12:11 am
EnzymTrawienny
forumowicz

Cześć ^^.
Jakoś się wszystko ułoży, a narazie jesteśmy w tej samej sytuacji 🙂
Pozdrawiam:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2008 12:57 am
Milunia
bywalec

Witaj cieplutko Paulinko 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2008 2:10 am
rubia
forumowy expert

Witaj Paulinko, fajnie Cię widziec w naszym gronie! 🙂 🙂 Co do spotkania z pedagogiem, to lepiej idz na nie choc troche przygotowana- zaopatrz się w artykuły z netu, tytuły książek o wegetarianizmie, itp.- będziesz miała jakies argumenty, sprawisz wrazenie osoby poważnie traktującej temat (a wierze, ze taka jestes 🙂 ), a nie kogos, kto fruwa w kosmosie i coś tam kiedys slyszał o wegetarianizmie, ale nie bardzo wie z czym to sie je. Powodzenia!!! Bardzo, bardzo mocno trzymam kciuki1

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2008 2:20 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Jasne, Paulinko przyjmujemy bardzo ciepło ! 🙂 Wiele osób tu na forum miało z rodzicami podobne starcia do Twoich. Większość postąpiła zgodnie z własnymi przekonaniami, pomimo sprzeciwu rodziców.
Ja osobiście nie widzę celowości spotkania z pedagogiem szkolnym, no ale skoro rodzice tego sobie życzą.............może przecież okazać się zagorzałym przeciwnikiem wegetarianizmu i wtedy co ?!.................Najlepiej zaopatrzyć się w książkę - elementarz.Rodzice powinni przeczytać , łatwiej zrozumieją i dadzą się przekonać......
Na początku możesz potrzebować ich pomocy w przygotowywaniu posiłków , dlatego ważne jest byś miała w nich oparcie.

p/s Jedna z moich córek tez ma 13 lat i od 3 miesięcy jest wege. 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2008 3:39 am
Paulineq
początkujący

Dzięki za wsparcie. Chyba jednak z pedagogiem porozmawiam, może ma dobre podejście - uczy też przyrody 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2008 9:28 pm
Paulineq
początkujący

Rozmawiałam z mamą. Zgodziła się, ale powiedziała,l że gotowac bedę sobie sama 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/06/2008 6:45 pm
Psubrat
bywalec

witam gorąco i trzymam kciuki, co byś ze słusznej drogi nie zeszła 🙂

www.evergreen.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/06/2008 4:11 pm
An_Rogozinska
forumowicz

🙂 nie wiem co ma tu wskórać pedagog szkolny? :question: ja też uważam że spotkanie z nim jest raczej zbyteczne (taki ktoś kojarzył mi się zawsze z rozwiązywaniem problemów wychowawczych), a tu to chyba nie ot nie oto...?Tak czy inaczej witam Cię serdecznie i życząc wytrwałości trzymam mocno kciuki 😛 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/06/2008 6:21 pm
Paulineq
początkujący

Tak tylko palnęłam.. z nią się fajnie gada, myślałam, ze jak rozmowa z mamą nic nie da to ona mi pomoże np. jak jednak przekonac mamę itp. No ale juz po wszystkim 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/06/2008 12:37 am
  
Praca