Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jestem jufus  

jufus
forumowicz

Witam - jestem jufus - na imię mi paweł

Mój staż wegetarianina nie jest niestety tak imponujący jak większości forumowiczów - wegetarianinem jestem od wczoraj, ale pewien jestem, że przez najbliższe kilkanaście tysięcy lat wytrwałości mi nie zabraknie. Życzcie mi powodzenia 🙂

Mam nadzieję, że na forum uda odnaleźć mi się potężne pokłady wsparcia i rzetelnych, interesujących i wartościowych porad 😉 Może wspomnę coś jeszcze o sobie: oprócz dietetyki, interesuje mnie (zresztą jak większość) kinematografia i muzyka, a prócz tego psychologia społeczna, neurolingwistyka, fotografia (analogowa naturalnie, brzydzę się fotografią cyfrową 😉 ) podróże, język niemiecki, wspinaczka skałkowa, bieganie i karate kyokushin. A ponadto fascynuję się na codzień pewną przecudowną i najukochańszą we wszechświecie Rakietą 😀 Moja najnowsza fascynacja i chyba jedna z największych w życiu to sztuka, a dokładniej rzeźba, malarstwo abstrakcyjne (Kandynski - mój autorytet, a wręcz bóg w dziedzinie malarstwa) i rysunek. Moja wiedza i umiejętności plastyczne są jeszcze w powijakach, ale to wkrótce mam nadzieję się zmieni 🙂 Z góry dziękuję za wsparcie i pomoc w przyszłości 😀
POZDRAWIAM SERDECZNIE

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2006 12:54 am
Maze
 Maze
stały bywalec

Cześć! Od wczoraj? A co konkretnie się stało, że tak nagle i od razu? Powodzenia oczywiście życzę ale w sumie wszystko zależy od Ciebie. A jakznajdujesz czas na tyle różnorodnych hobby? Myślę, że skoro tak interesujesz się fotografią to mógłbyś pokazać kilka zdjęć. Ogólnie, miłego forumowania!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2006 12:36 pm
sieklik
bywalec

siema witam ;] zycze zeby twoj zapal rzeczywiscie trwal kilkanascie tysiecy lat i starczylo go na wszystkie nastepne zycia ;p

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2006 4:23 pm
ALchemik
bywalec

witam witam witam 🙂
no zycze Ci tego aby starczylo zapalu na kilka nastepnych wcieleń 🙂 w razie jakis kolwiek watpliwosci nie krepuj sie i pytaj odrazu 🙂 poczatki bywaja trudne ale to jest caly urok poczatkow 😛 u mnie przyszlo to bardzo ze tak powiem spontanicznie 🙂 ale zapalu mi narazie nei brakuje i tego tez Tobie zycze 🙂 3maj sie

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2006 5:53 pm
ana:)
bywalec

Oj przy takiej ilosci zainteresowan to chyba nie wiesz co to znaczy "nic nie robic". Ale podziwiam 🙂 No i oczywiscie serdecznie i cieplutko witam (to powinno byc na poczatku ale jakos tak wyszlo 😀 )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2006 8:41 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Witam serdecznie i cieplutko:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2006 9:49 pm
kadra
bywalec

Witam,
przyznam że zainteresowania dosyć szerokie i ciekawe... podziwiam. Gratuluje też szybkiej decyzji o zmianie swoich nawyków żywieniowych. Pozdrawiam 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/03/2006 10:14 pm
Hobbit
bywalec

Hej hej! Witam kolegę po fachu, czyli plastyka!! 🙂 Lubię Kandinskiego, duzo witalnosci i radości jest w jego dzielach. No a poza ty widę, ze czlowiek renesansu z ciebie - strasznie różnorodne zainteresowania. No ibędę Ci ostro kibicowal w twoich nowych dziedzinach -plastyce i wegetarianizmie! obie te rzeczy to świetna sprawa!

[edytowane 16/3/2006 od Hobbit]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2006 2:23 am
jufus
forumowicz

Serdecznie dziękuję za te wszystkie pozytywne i krzepiące wypowiedzi 🙂 Co do mojej "nagłej" decyzji o zostaniu wegetarianinem, to nie była ona wcale taka nagła, ponieważ zastanawiałem się nad tym już od dłuższego czasu - nie zdecydowałem się dotąd na zrezygnowanie z mięsa, tylko ze względów zdrowotny - prowadzę bardzo aktywny tryb życia i szczerze mówiąc bałem się odrobinę o swój stan zdrowotny. Jednak doszedłem do wniosku, że niczym zabijania zwierząt nie można usprawiedliwiać i wolałbym już chyba ponieść drobny uszczerbek na zdrowiu, niż dalej przyczyniać się do czegoś tak strasznego.
Muszę przyznać, że znacznie w podjęciu decyzji pomogły mi właśnie artykuły zamieszczone na stronie wegetarianie.pl - za co bardzo dziękuję. Właśnie to jest niesamowicie dziwne, że większość ludzi je w dalszym ciągu mięso, ponieważ są niepoinformowani, o skutkach zdrowotnych i etycznych, jakie niesie ze sobą konsumcja zwierząt. Cieszę się, że ja mam podjęcie tej decyzji już za sobą 😀
Co do moich zainteresowań i ich ilości, to pozornie wydawać się może, że trudno znaleźć na to wszystko czas, jednak uwierzcie mi - im więcej zajęć, tym łatwiej się zorganizować :] Ja na przykład, gdy jem rano śniadanie, uczę się słówek z niemieckiego, idę na zajęcia - powtarzam notatki i słucham muzyki, w przerwie między zajęciami idę do pracy i po drodze naturalnie również się uczę, do tego noszę kiedy mogę aparat przy sobie i robię zdjęcia gdy mnie coś zaciekawi 😀 Najbardziej chyba wykańczają mnie wieczorne treningi, ale można się przyzwyczaić 🙂
Jeszcze raz dziękuję za Wasze wypowiedzi - nic nie utwierdza w przekonaniu o podjęciu właściwej decyzji, jak aprobata i wspardzie ze strony innych :]

POZDRAWIAM

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2006 3:13 am
matylda
rozmówca

🙂
witaj, witaj....

matylda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2006 11:07 am
euridice
stały bywalec

witam wszechstronnego forumowicza (podziwiam! 🙂 ) - tak trzymaj!

pozdrawiam (:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/03/2006 12:24 am
  
Praca