Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Cześć wszystkim.  

marta136
świeżaczek

Więc, cześć.
Może dla wszystkich to chore, ale mam dopiero 13 lat.
Mieszkam w małym miasteczku Grudziądz.
Interesuję się pisarstwem,malarstwem,fotografią, zwierzętami i pływaniem,anime, japonią.
Moją pasję pisarstwa rozwijam pisząc opowiadania.
Oglądam anime, czasami bajki typu "Tom & Jerry".
Uczę się języków; Angielski,Niemiecki oraz poza szkołą Japoński.
Teraz idę do kl. 1 gimnazjum.Może opowiem wam trochę o wegetarianizmie w moim życiu?
Zostałam wege ponieważ czuję, że jedząc mięso nie jem czegoś co jest potrzebne człowiekowi do funkcjonowania, tylko przygotowane ciało zwierzęcia.Które gdyby nie człowiek nie trafiało by na talerze, tylko beztrosko żyło w swoim środowisku.Przeżyłam wiele kłótni z rodzicami, ale udało się.Wegetarianizm "złapał" mnie właściwie sam.Pewnego dnia miałam sen w którym widziałam rzeź zwierząt, wiem że nie każde giną brutalnie zabijane, ale nie mogłam tego znieść.
Po tym nawet nie miałam ochoty na mięso.Musiałam polubić rzeczy,których nie tknęłabym nigdy wcześniej jak np.(ser,grzyby).Ale wiecie co?Bardzo cieszę się, że mogę dołączyć do waszego grona. Pozdrawiam.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2010 2:43 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Witaj na forum, zazdroszczę wczesnego początku 🙂
A dlaczego myślisz, że to może wydawać się chore?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2010 3:00 pm

Witaj Marto! 🙂
Wegetarianizm nie jest chory w tak młodym wieku. 🙂
Cieszymy się, że dołączyłaś do naszego grona. 🙂

Uczysz się japońskiego? Kurczę, pozazdrościć. 😉
Sama bym chciała się uczyć. xDD
A ile już umiesz?

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2010 7:30 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Witaj 😀 gratuluję dojrzałości :thumbsup:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2010 7:44 pm
marta136
świeżaczek

Dziękuję za miłe powitanie.
Co do pytania Panikow'ejNevci_XD to narazie tylko Hiraganę,Katakanę,Liczby i na razie tyle.
A co do "chorego" wieku , jest to wiek uznawany za chory dla wegetarian.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/06/2010 6:54 pm
  
Praca