Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witam milutko  

Ksenia
początkujący

Witajcie mam na imie Ksenia i dopiero co zaczynam swoja przygode z wegetarianizmem.Tak prawde mowiac to moj pierwszy dzien.Dlaczego to robie?Ostatnio duzo czytam i zaczynam wsluchiwac sie w swoj organizm,a takze mam na uwadze dobro zwierzatek,w mojej rodzinie za duzoje sie miesa,wiec jak ja zaczne mam nadzieje ze i maz z dziecmi podazy.Chcac nie chcac beda musieli jesc to co ja bo gotuje dla wszystkich.Dzieci sa alergikami a takze duzo choruja,wiec mozliwe ze od miesa,jedza glownie kurczaki.chce zostawic im rybki narazie szczegolnie tluste a wyeliminowac calkowicie mieso,wedlin na szczescie nie jedza.Mam nadzieje ze mi sie uda.Do tej pory kupuje duzo ziaren jem nasiona,teraz kwestia przyzwyczajenia.Fajnie ze jest taki portal.Pozdrawiam wszystkich Ksenia

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/07/2010 10:28 pm
n.i.x
stały bywalec

witaj 🙂
Wegetarianizm a rodzina no ciężki orzech do zgryzienia..
Ja jestem rodzynkiem w mojej rodzinie...
jedynie dziecka staram sie nie nauczyć ale przy mięsożernych dziadkach jest ciężko,
bo próbują mu różne rzeczy dawać za moimi plecami. Na szczęście nielubi i pluje.
Na szczęście rodzice już dzięki mnie ograniczyli.
Myślę ze rodzinkę powinnaś stopniowo przyzwyczajać bo jeszcze sie zbuntują 😉
Zycze powodzenia i wytrwałości 😀

[edytowane 4/7/2010 przez n.i.x]

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/07/2010 2:37 am
Ksenia
początkujący

Czesc,dzieki za cieple slowka.Moj maz na szczescie woli mniej miesa,dzieci za to slabo warzywka jedza,powoli bede ich oduczac i wprowadzac cos jarskiego.Wczoraj caly dzien glodna chodzilam,ale zaspokajalam swoje zachcianki warzywkami.narazie nie wywalam nabialu,duzo cwicze na silowni i boje sie troche o stan moich miesni,dzis robie sobie soje na obiad,ogolnie bede musiala chyba bazowacna fasolach.jaja czasem mam od sasiada farmera,ale tez kupujemy,wiec tych nie chce jesc.Milego dnia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/07/2010 2:38 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Witaj na forum, powodzenia! 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/07/2010 6:44 pm
Ksenia
początkujący

Hej,jakos na razie latwo mi idzie,moze dlatego ze to poczatki.Bylam dzis w sklepie ze zdrowa zywnoscia i kupilam rozne fasole i do kielkowania.Na sniadanie zjadlam muslii z orzechami i bananen siemie lniane i zarodki pszenne.Potem na drugie marchewka, seler naciowy i ogorek z hummusem.No a przed chwila zrobilam sobie kotleciki sojowe z przepisu na kotlety z czerwonej fasoli(zamienilam tylko na soje,ktora gotowalam caly ranek)do tego salata z pomidorem i oliwkami skropione cyryna i prawde mowiac pekam w szwach.troszke sie boje ze przytyje,bo znam wegetarian ktorzy przytyli.Chyba zalezy co bedzie sie jadlo,nie musze schudnac ale przytyc nie moge bo i tak jestem za gruba.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/07/2010 8:37 pm
Katinka
bywalec

witaj :red:

przez długi okres gotowałam codziennie dla swojego faceta, który nie jest wegetarianinem. Oczywiście potrawy bezmiesne i bardzo mu smakowały, sam sie domagał tych, które polubił najbardziej, więc mam nadzieję, że u ciebie też tak będzie.
co prawda, między moimi posiłkami jadł kanapki z wędliną czy kiełbasę itp, ale akurat dla mnie dieta partnera nie stanowi problemu, o ile jemu nie przeszkadza moja :red:

życzę wytrwałości w postanowieniu :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/07/2010 1:48 pm
Ksenia
początkujący

To juz tydzien 🙂 ,nie brakuje mi miesa.Dzis bede piekla chleb ktory robi sie od czwartku :rotfl: ,mam nadzieje ze cos z niego wyjdzie.gotuje dla siebie i dla rodzinki tosamo,czyli wczoraj ryz z warzywami a im osobno w piekarniku kurczaka upieklam i juz.dzis zupka pieczarkowa.Jakos idzie nie brakuje mi miesa.Pozdrawiam wszystkich.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/07/2010 5:51 pm
  
Praca