Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witajcie!  

Iksem
świeżaczek

Jestem Paweł, mam lat 15, a wegetarianinem jestem od ok. półtora roku. Wbrew pozorom, jako dorastający nastolatek nie mam żadnych problemów zdrowotnych, poprawnie się rozwijam itp. 😎 Może jestem trochę chudy, ale taki się już urodziłem 🙂

Powodem mojego wegetarianizmu jest oczywiście cierpienie zwierząt. Dodam, że "cierpię" na nadmierną empatię - smutek sprawia mi śmierć nawet takich stworzeń jak muchy. Możliwe, że jest to zły przykład, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie. 🙂

Powoli ograniczam nabiał, ale aktualnie nie jestem w stanie się pozbyć jego całkowicie.

Przejście na wege było dla mnie proste, ponieważ mój brat także nim jest. Również moja mama ogranicza jedzenie mięsa jak najbardziej się da i gotuje dla mnie posiłki bezmięsne 🙂

Nie wiem co mnie zmotywowało do stworzenia tutaj konta, chyba chęć do oderwania się od idiotycznego środowiska gimnazjum, w której większość osób ma inteligencje na poziomie mojego psa, a może nawet mniejszą. Jest to równoznaczne z tym, że nie mam z kim podyskutować o wegetarianizmie, a jeśli bym zaczął jakąkolwiek dyskusję, to większość z nich można byłoby dodać do popularnego tematu "głupie rozmowy z mięsożercami".

No to tyle, mam nadzieję, że zostanę stałym użytkownikiem tego forum 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2013 5:14 am
Sima
 Sima
stały bywalec

Witam ciepło nową wege osóbkę 😉 Zazdroszczę takiego brata, ja mam 3 rodzeństwa i niestety ciągle słyszę" mięsko trzeba jeść z umiarem" Chociaż mama od kilku lat bierze ze mnie przykład 😉
Pozdrawiam i mam nadzieję że Ci się u nas spodoba 🙂
Jeśli chodzi o np.muchy i jak to nazwałeś nadmierną empatię, to doskonalę Cię rozumiem, mam dokładnie tak samo, i to wcale nie jest zły przykład, śmierć to śmierć niezależnie jakiej istoty dotyczy, mucha też przecież ma prawo do życia.

[edytowane 30/8/2013 od Sima]

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2013 10:12 pm
  
Praca