Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

!!! PILNIE POTRZEBNA KREW!!!  

xwegax
bywalec

Na własne życzenie mimo 21 lat i słusznej postury nie mogę pomóc, ale może Wy możecie- z góry dziękuję 🙂

Przeklejam z innego forum:

Kilka dni temu syn mojej znajomej został poparzony podczas pracy w nowohuckim kombinacie.
Grzesiek ma 20 lat, za miesiąc miał rozpocząć studia...Ocalała jedynie skóra głowy, dłoni i stóp. W stosunkowo niezłym stanie jest skóra twarzy, cała reszta wymaga przeszczepu.
Dzisiaj odbyła się pierwsza operacja, potrzeba bardzo dużo krwi, a Grzesiek ma rzadką grupę - 0 Rh- .
Oddając krew wystarczy powiedzieć, że to dla Grześka Kota.

[b]!!! Można oddać krew każdej grupy[/b] !!!

Potrzeba ok. 200 l krwi.

To na 100% nie jest żart- dziewczynę, która zamieściła apel, znam netowo nie od dziś.

Proszę, przeklejcie dalej...

[edytowane 26/8/2006 od xwegax]

jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu psów i kotów- zajrzyj http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx i przekonaj się sam(a), czy nie warto zmienić poglądu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 4:40 am
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Niestety mam całkowicie inną grupę:(

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 1:12 pm
Reiha
stały bywalec

ja nie mogę oddawać krwi niestety. Bardzo nad tym boleję. 🙁

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 5:52 pm
kazamuko
stały bywalec

Nie pomogę tym razem, choć jestem krwiodawcą. niestety słabe wyniki mam ostatnio. Nawiasem mówiąc 200 l. to bardzo dużo, rocznie krwiodawca w dobrej formie może oddać niecałe 3 litry...

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 6:39 pm
ana:)
bywalec

Ja tak samo jak Reiha nie moge oddawac krwi:(

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 9:18 pm
ALchemik
bywalec

no ja wlasnie niedlugo sie wyberam na oddanie krwi , bo nareszcie 8 tygodni od ostatniego pobrania minelo 🙂 ale chyba niestety moja krew sie tym razem nei przyda gdyz mam ARh+ , a kazumko ma racje ! 200 l to bardzo duzo , wystarczy sobie yobrazic ze jeden dawca krwi moze rocznie oddac maksmalnie 6 razy a jednorazowo oddajemy 0,450 L wiec jak to obliczyla kazamuko rocznie moege oddac jedynie 3 L kiedy zapotrzebowanie jest na hektolitry ;/ no ale kropla do kropli i ..... 🙂 3maj kciuki za Grzeska i zycze powodzenia
PS co mialas na mysli kazamuko piszac ze masz ostatnio zle wyniki ?

[edytowane 27/8/2006 od ALchemik]

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2006 9:28 pm
kazamuko
stały bywalec

hemoglobina poniżej 12-stu ,wiosną robiłam podejście, potem lekarka do mnie z tekstem, co tak słabo, prawie anemia, a ja że nie wiem, to chyba przez stresy i rozwód, a ona że też się rozwodzi i pogadałyśmy trochę o facetach w niezbyt dobrym świetle, wygadałam się komuś kto rozumie takie klimaty i w obie strony. odczekam i pójdę skontrolować co się dzieje, ale na razie miałam takie jazdy, że nawet nie podchodzę, nie sądzę, by moja krew się do czegokolwiek nadawała obecnie, musi mi się w życiu uspokoić, czyli jeszcze trochę.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/08/2006 5:29 am
_iwona_
bywalec

Nieważne jest jaką się ma grupę krwi i gdzie się oddaje. Jak się w punkcie krwiodawstwa zaznaczy, że to ma być dla konkretnej osoby (i nie ma znaczenia, że ma inną grupę krwi i gdzie mieszka), to ta osoba ma potem pierwszeństwo przy korzystaniu z "rezerw".
Ja, niestety, też nie mogę oddawać krwi. Za mało ważę podobno...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/08/2006 2:01 pm
katrinko
stały bywalec

Ja podobnie, mimo dobrych wyników krwi, nie mam wystarczjącej wagi żeby oddawać krew 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/08/2006 2:22 pm
kazamuko
stały bywalec

Tak waga musi być powyżej 50 kg.poniżej nie biorą i z tym na diecie wege bywa kłopot. 😉

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/08/2006 3:00 pm
pogodynkaa
rozmówca

nie wiem jak w tym przypadku ale czesto można 'zamienić' w szpitalu krew .... no np. ktos przyjdzie odda swoja krew a oni dadza temu potrzebujacemu odpowiednia dla niego ...

pogodynkaa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2007 1:46 pm
KleryK
forumowicz

200 litrów krwi potrzebnych to chyba się komuś w głowie przewróciło, najwyżej 2 litry :). Do największych operacji w stylu przeszczep wątroby potrzeba z 8 litrów krwi i to jest bardzo dużo. Człowiek ma od 4 do 9 litrów średnio krwi, więc po cholere komu 200 ? Oddawajcie krew dla wszystkich a nie dla kogoś. To nie jest trudną rzeczą iśc raz na 8 tygodni upuscic 450ml.

Tak samo jak gmin się rzucił do stacji krwiodastwa jak zawaliła się ta hala i był potrzebna krew dla 20 ludzi. Tyle to ginie codzień na drogach i nikt o tym nie myśli, żeby iśc oddac krew dla codziennych rannych i operowanych. Potem tłuszcza się szczyciła że sa "honorowi" bo raz poszli oddac krew na festynie, krwi potrzeba non stop.

Wegetarianim nie jest przeszkodą, ja jestem wege i od wielu lat mam idealne wyniki krwi.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2007 6:58 pm
waszakicia
stały bywalec

Ja mam minusową ale A Rh -
:/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2007 8:07 pm
KleryK
forumowicz

Ja mam minusową ale A Rh -
:/

No to idz oddaj Arh- 🙂 napewno się przyda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2007 10:36 pm
leslie
bywalec

nie wiem jaka mam grupe ale ja bym na pobieraniu krwi na pewno zemdlala z mdlosci

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 6:43 am
  
Praca