Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

aborcja  

Strona 19 / 38 Wstecz Następny
n.i.x
stały bywalec

nie no, przecież mowa tylko o aborcji z wygodnictwa.. reszty sie nie czepiam ..
Chociaż ja bym nie usunęła dziecka z gwałtu...
to by było moje jedyne szczęście w tym nieszczęściu..
taka iskierka... która pomogłaby mi znaleźć coś dobrego w tej osobistej tragedii.
One niczym nie zawiniło,
a aborcja na pewno nie usunie wspomnień...

w 7-8 tygodniu wykształca sie system nerwowy z tego co wiem...
w tym czasie dziecko już się sie porusza (jak nie wcześniej)... mini człowieczek 🙂
Japończycy zauważyli już w mniej więcej 5tym tygodniu..co napisalam jako ciekawostkę .
To tylko 2 tygodnie wcześniej.
Mnóstwo kobiet późno dowiaduje sie o ciąży i zabijają juz małego czującego ludzika...
wiec co do wyobraźni niektórych to ja sie nie wypowiadam lepiej....

tylko 6,1 % aborcji wykonuje sie z powodu ryzyka utraty zdrowia.

ech szkoda gadać...

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2010 4:21 am
hipiska
weteran forum

Aborcja " z wygodnictwa" często również ma swój uzasadniony powód, tyle, że mniej oczywisty. Prawda jest taka, że jeśli ktoś będzie chciał usunąć ciąże to i tak to zrobi - bez względu czy będzie to legalne czy nie.
Myślę, że to kwestia sumienia i naszego poczucia co będzie dla nas lepsze. Nie opowiadam się ani za , ani przeciw, ponieważ sądzę, że jet to kwestia każdej kobiety i nie mnie oceniać czy to etyczne.

[edytowane 21/8/2010 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2010 10:03 pm
sublime86
bywalec

Zgadzam się z poglądami większości z was- wszystko zależy od okoliczności, życie naprawdę dostarcza multum scenariuszy (także tych skrajnych) i ciężko jest uogólniać- tym bardziej jeżeli samemu jest się biernym obserwatorem.
Jedyne, czego nie mogę zaakceptować, to bezkrytyczne potępiania i obstawanie przy tym, że aborcja jest złem i koniec i w związku z tym przekreśla kobietę na resztę życia- to jest przede wszystkim kwestia sumienia! Tak jak ktoś już zauważył- co innego otwarte uczone debaty a co innego życie. Smutne jest to, że gdzieś tam na wsiach/w małych miasteczkach kobiety muszą same podejmować decyzje, których być może ze względu na młody wiek nie są do końca świadome…I to te kobiety będą później ponosiły konsekwencje swoich decyzji.
Z drugiej strony rozumiem też n.i.x. bo oczywiście życie samo w sobie jest cudem i jeżeli tak się zastanowić to usunięcie płodu- nawet w pierwszych tygodniach od poczęcia nie jest i nie powinno być czymś obojętnym.

[edytowane 22/8/2010 przez sublime86]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/08/2010 5:31 pm
n.i.x
stały bywalec

Oczywiście ze to kwestia sumienia i każdy odpowiada za siebie.
Nie jestem typem katolika który za grzechy wysyła do diabla hehe..
bo nie my jestesmy od osadzania,
ale akurat co do etyki tego czynu to jest jasne jak słońce... ze jakiejkolwiek etyki tutaj brak.
Tez nie mam zamiaru potępiać kogoś kto to zrobił,
bo w emocjach , strachu i pod wpływem rodziny
..robi sie wiele rzeczy których później sie żałuje.
Ale nie zamierzam aborcji popierać i mam do tego prawo 🙂
Mam tez prawo do negatywnego wypowiadania sie na ten temat
bo nie lubie ze tak powiem "przechodzić" obojętnie obok czegoś
co dla mnie jest złe i niesprawiedliwe wobec istnienia ludzkiego
które ma prawo do życia tak samo jak te zwierzęta których wyrzekamy sie jeść. :).
Przekonywać tez juz nikogo nie będę (przynajmniej na razie) bo to dla mnie jak namawianie mięsożernego do wegetarianizmu 😛
...strata czasu .

Milego dzionka życzę 🙂

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/08/2010 8:25 pm
Wege-mewka
bywalec

A ja uważam tak, że ogólnie aborcja nie jest niczym dobrym, bo jednak jest to zabicie dziecka, lub jak niektórzy wolą mówić - płodu. Jednak jeżeli kobieta chce usunąć ciąże bo została zgwałcona czy zagrożone jest jej życie, powinna mieć do tego prawo. Potrafię chociaż troche wczuć się w taką kobietę.

Inna sprawa jest z "wpadkami". Dziewczyny nie wiedzą co robić i myślą o aborcji. Wydaje mi sie że "wpadają" najczęściej dziewczyny poniżej 20 roku życia. Taką mamy w Polsce edukację seksualną. Już o tym nie raz tutaj wspominano.
I za "wpadki" powinno brać się odpowiedzialność.

Jeżeli młodzież, choć chciałoby sie powiedzieć dzieci w II kl. gim. śmieją się na wdżwr (jeżeli w ogóle coś takiego się odbywa) to nie jest dobrze. Widziałam nie raz w mojej klasie (ide do III gim) reakcje głownie chłopców na słowo "seks". Śmiech na sali. Co do zabezpieczeń to jakoś nigdy o tym nie wspominano u mnie w szkole. Myślę, ze dużo informacji można zaczeprnąć z internetu czy kolorowych gazet, ale to moga być błędnę informacje.

Tak sie zastanawiam... Gdzieś czytałam że w Pl rodzi się za mało dzieci ... A nawet reklamę zrobili. I co? Dlatego w Pl jest marna edukacja seksualna ? Co by te dzieci z ''wpadek'' pracowały na emerytów czy kogoś tam?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2010 5:27 am
n.i.x
stały bywalec

hehe ja wpadłam po 20tce ..ale dlatego ze miałam straszną depresje
(miałam takiego pecha do okropnych ludzi w miejscu pracy i poza nim którzy wykończyli mnie psychicznie )
..trafiłam nawet na terapie .
Przyjemne chwile z moim ukochanym (teraz mężem)
były jedyną ucieczką od tego wszystkiego co mnie otaczało
dlatego za mało sie pilnowałam.
Ale o dziwo dzidziuś wyleczył mnie ze wszystkiego ..
to było lekarstwo dla mojej duszy.
Dzieci planowaliśmy dopiero po ślubie a i tak sie bardzo cieszyliśmy.
Nie było łatwo ale daliśmy rade.
No i dziś znowu z wielka radością oczekujemy kolejnego dzidzia,
który także nie był tak do końca planowany bo zabezpieczenie zawiodło,
Dlatego wpadka nie musi być niczym negatywnym.
Jak byłam na terapii to spotkałam tam dwie dziewczyny po aborcji ,
i na prawdę miały z tym problem..
Jedna nawet zaszła drugi raz w ciąże z pierwszym lepszym bo myślała
ze to uspokoi jej sumienie..albo ze coś się zmieni..

Dlatego myślę ze życie na prawdę można sobie poukładać bez usuwania tego nowego życia. Mozna oddać.. można podrzucić do okna życia i sie nie tłumaczyć..
a po za tym większość matek ,jak by tylko pozwoliła tym dzieciom żyć
to na pewno by je pokochała...
No a w razie zagrożenia życia czy w razie gwałtu...
to juz powinno zależeć od kobiety bo psychika może nie wytrzymać.
Ale ja osobiście bym dziecka z gwałtu nie usunęła .

Milego dnia 🙂

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2010 4:53 pm
haku
 haku
rozmówca

nie wiem jak to możliwe, że mnie w tym temacie nie było jeszcze

powiem tylko tyle - jestem na TAK!

aborcja to jeden z najwspanialszych wynalazków w dziejach ludzkości 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2010 6:15 pm
kropkaaaa
bywalec

aborcja to jeden z najwspanialszych wynalazków w dziejach ludzkości 🙂

morderstwo nie jest wynalazkiem. i to na pewno nie najwspanialszym. nie ważne jak się to nazwie: aborcja, skrobanka, pozbycie się problemu (jeśli dziecko można nazwać problemem)... fakt pozostanie faktem, że jest to zabicie żywego stworzenia (nawet jeśli to dopiero parę komórek).

'i think therefore i am vegetarian' ;D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2010 8:24 pm
Bellis_perennis
Famed Member

[b]Haku[/b] żal mi ciebie...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2010 8:34 pm
hipiska
weteran forum

aborcja to jeden z najwspanialszych wynalazków w dziejach ludzkości 🙂

To już chyba lekkie przegięcie...

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2010 8:49 pm
Wege-mewka
bywalec

aborcja to jeden z najwspanialszych wynalazków w dziejach ludzkości 🙂

To już chyba lekkie przegięcie...

To jest wielkie przegięcie. 😮

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2010 8:57 pm
n.i.x
stały bywalec

prowokacja , szkoda slow... 🙂
A jak nie prowokacja to przegięcie...
Bo jakkolwiek by to nazwać... to jest unicestwienie nowego życia..
usuniecie nowego ludzkiego istnienia...
które obojętnie w jakim jest stadium rozwoju
juz jest zaczątkiem człowieka.. i nic tego nie zmieni... 🙂

Zycze miłego wieczoru 🙂

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2010 10:26 pm
haku
 haku
rozmówca

morderstwo nie jest wynalazkiem. i to na pewno nie najwspanialszym. nie ważne jak się to nazwie: aborcja, skrobanka, pozbycie się problemu (jeśli dziecko można nazwać problemem)... fakt pozostanie faktem, że jest to zabicie żywego stworzenia (nawet jeśli to dopiero parę komórek).

eh, ja nie uważam aborcji za morderstwo i to zupełnie zmienia postac rzeczy
i chyba dyskusji nie będzie jeśli już tutaj się nie zgadzamy
zatem agree to disagree 😉

zresztą wiesz ja ogólnie jestem przeciwko zabijaniu ale czasem jest ono potrzebne lub uzasadnione...

Haku żal mi ciebie...

ah, dziękuję moje życie nie jest łatwe 😉

btw czy to nie ty polecałaś komuś petera singera?
trochę ironiczne...

prowokacja , szkoda slow...
A jak nie prowokacja to przegięcie...
Bo jakkolwiek by to nazwać... to jest unicestwienie nowego życia..
usuniecie nowego ludzkiego istnienia...
które obojętnie w jakim jest stadium rozwoju
juz jest zaczątkiem człowieka.. i nic tego nie zmieni...

a co w tym takiego szokującego? mnóstwo ludzi jest podobnego zdania
czy gdyby mój post brzmiał 'aborcja to jedno z największych okrucieństw w dziejach ludzkości' to też była by to prowokacja?
a powodów mojej pozytywnej opinii o aborcji nie będę wyjaśniac, żeby nie wywołac kolejnej kontrowersji

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/08/2010 1:15 pm
bułek
forumowy expert

Dzisiaj w sejmie poruszano temat turystyki aborcyjnej Polek. Skrót znajduje się tu: [url] http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8299393,W_Sejmie_debata_nt_turystyki_aborcyjnej__przed_Sejmem.html[/url]. Szkoda, że nie ma materiału filmowego, bo konferencja trwała chyba z 2 godziny. Jak znajdę to zapodam linka.

Przy okazji sprzedam dowcip,może słyszeliście;):

co jest gorszego niż usunięcie ciąży?
usunięcie krzyża 😀

Edit
Materiał z Polsatu, ale to jeszcze nie to [url] http://www.gazeta.tv/plej/0,0.html#kanal=Plej,typ=najnowsze,film=88721_8299850 [/url]

[edytowane 26/8/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/08/2010 11:09 pm
n.i.x
stały bywalec

Bulek ..
ha ha ha ;P

zresztą wiesz ja ogólnie jestem przeciwko zabijaniu ale czasem jest ono potrzebne lub uzasadnione...

i wszysto jasne...

a co w tym takiego szokującego? mnóstwo ludzi jest podobnego zdania
czy gdyby mój post brzmiał 'aborcja to jedno z największych okrucieństw w dziejach ludzkości' to też była by to prowokacja?
a powodów mojej pozytywnej opinii o aborcji nie będę wyjaśniac, żeby nie wywołac kolejnej kontrowersji

to w tym szokujacego ze w zabijaniu niema nic pozytywnego ..dlatego twoje zdanie a nie moje to prowokacja i kontrowersja .
Nie obchodzi mnie ze mnustwo ludzi tak uwaza...mnustwo ludzi takze uwaza ze jedzenie miesa,znecanie sie nad zwierzetami albo palenie papierosow jest dobre... 🙂

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2010 3:43 pm
Strona 19 / 38 Wstecz Następny
  
Praca