Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Patriotyzm.  

Strona 6 / 6 Wstecz
Deleted
forumowy expert

(Taka prośba... można bardziej czytelnie?)

patriotyzm to est cos zlego, poniewaz on wraz z nazizmem faszyzmem rasizmem prowadzi do roznych przestepstw.

Przecież to mylenie pojęć! To są tylko zjawiska marginalne, fanatyczne odłamy, a każdy fanatyzm jest zły! Patriotyzm to przecież coś innego! Niby to jakich przestępstw dopuszczają się patrioci?

Bo jesli czujesz sie patriota to kcohasz polske nie kochasz niemcow

Heh, nie kocham Niemców, ale też nie nienawidze ich 😉 Patriotyzm nie polega na nienawidzeniu innych narodów.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 2:13 pm
leslie
bywalec

ale ich tez nie kochasz, uwazasz ich za kogos innego bo nie sa polakami tylko niemcami

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 3:24 pm
Deleted
forumowy expert

Bo są inni? 😀 To chyba oczywiste. Mają inną kulture, przodków, mowe... więc o czym tu rozmawiać? 😉 To jasne, że uważam ich za kogoś innego.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 3:31 pm
leslie
bywalec

a pomyśl dlaczego mają inna kulture itd i przypominam o argumencie wojska

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 7:19 pm
Deleted
forumowy expert

Dlaczego mają inną kulture? Może dlatego, że to inni ludzie?

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/06/2008 9:27 pm
pontonica
bywalec

Leslie chyba nie wie co to jest patriotyzm ! 😀
A tak jeszcze pozwole sobie wrocic do tego szanowanie symboli narodowych. Zastanawialiscie sie dlaczego inni je szanuja? Dlaczego jak uslysza Mazurka to staja z patykiem w tylku? Nie dlatego,ze to po prostu jest nasz symbol i on jest nasz i jak jest nasz, to trzeba go szanowac. Nie. Dlatego,ze ogrom ludzi kiedys dla nas, dla naszego narodu i dla tych wlasnie symboli oddalo zycie. I to nie byle jak. Walczyli, abysmy my dzisiaj mogli zyc w wolnym panstwie. Mysle, ze warto o tym pomyslec nastepnym razem, gdy zachce nam sie pokpic z flagi itd. (oczywiscie nie mowie,ze Wy tak robicie, ale zauwazylam,ze spora czeesc ludzi ma to gleboko).
Ja np. zawsze, gdy slysze nasz hymn wzruszam sie, bo czuje, ze nasz glupawy narod, chociaz ,ze na co dzien zdarza mu sie byc raczej niezyczliwie nastawionym do wszystkich i do wszystkiego, w obliczu zagrozenia potrafi zebrac sie w jedno i byc razem. Mam wtedy takie uczucie przynaleznosci, podczas gdy normalnie czuje sie raczej obywatelem swiata.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2008 9:37 pm
eRZet
weteran forum

Kolejny stary temat, który odgrzebię 😛

[url] http://polandia.wp.tv/pl/index.html?_ticrsn=3&ticaid=6ce9c#m851062[/url]

Pomińcie wątek polskiego jedzenia 😡 i nie czytajcie tłumaczenia (trzeba naprawdę mieć fantazję, żeby przetłumaczyć: I've thought it wouldn't work jako Myślałem, że nie znajdę pracy :rotfl: )
Ciekawi mnie, co myślicie o tym wywiadzie.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/08/2011 12:20 am
Strona 6 / 6 Wstecz
  
Praca