Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

religion  

Strona 2 / 7 Wstecz Następny
Inessa
forumowicz

A ja jestem katoliczką w dodatku praktykującą :). Podoba mi się moja wiara, choć hmm... no może nie wszystko jest dla mnie do końca takie jasne i oczywiste, być może nie we wszystkim się zgadzam, ale dla niektórych być może to dziwne 😉 jednak uważam się za katoliczkę - wierzącą :).
Natomiast muszę przyznać, bardzo podoba mi się buddyzm, uważam, że nastawia człowieka pokojowo do całego otoczenia, myślę że warto się nad nim zastanowić. Mi w buddyzmie najbardziej podoba się szacunek do WSZYSTKICH istot żywych, i życie w zgodzie ze sobą, swoim sumieniem. Myślę, że z buddyzmu można wiele czerpać. Na pewno przekazuje wiele mądrych treści.
Pozdrawiam 🙂

Inessa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/01/2009 9:17 pm
Katinka
bywalec

Ja jestem ateistką, o typowo naukowym podejsciu do stworzenia świata i wszystkiego co ma na nim miejsce. Dla mnie Bóg i religia to jedynie świetne narzędzie do manipulacji całymi społeczeństwami -zwłaszcza w dawnyh czasach było to widoczne.
Interesuje mnie buddyzm, ale to raczej filozofia, a nie religia...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 12:35 am
doma-mika
rozmówca

ateistka. interesuje sie religiami,wierzeniami bardzo,ale sama nie wierze.tzn.wierze...w nature 😉 mam na wszystko wyjasnienie naukowe 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2009 10:12 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

a ja szukam...

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2009 10:20 pm
Likwidator
bywalec

przyczynę pragnienia można unicestwić...
aby unicestwić przyczynę cierpienia należy podążać ścieżką Buddy.

dla mnie to naturalny ciąg logiczny tego świata ale wiadomo nie wszyscy są gotowi by to zrozumieć 😎

Tak, zgadzam się z pierwszymi dwoma założeniami ale likwidacja pragnień to absolutnie nie dla mnie 😉

dla mnie to nie problem, ale do oświecenia chyba jednak jeszcze czegoś potrzeba 😛 ,
Co do wiary/wyznawanych przeze mnie zasad, część z nich napisał już Sagamore 🙂

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/01/2009 4:41 am
krysia
bywalec

Jestem katoliczką ale nie fanatyczką,chodzę do kościoła gdy mam taką potrzebę.

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/01/2009 5:04 pm

a mnie zaczyna denerwowac moda na buddyzm. wszyscy sie porobili buddystami tylko na jakiej podstawie?! przeczytania podstawowych info z google?!
to samo Jah...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2009 12:13 pm
Likwidator
bywalec

a mnie zaczyna denerwowac moda na buddyzm. wszyscy sie porobili buddystami tylko na jakiej podstawie?! przeczytania podstawowych info z google?!
to samo Jah...

jeśli razem z tym ma się rozszerzać "moda " na szacunek do życia to jest ok,
mnie bardziej denerwuje moda emo 😛 [jeśli ktoś chce się ciąć - proszę bardzo, ale po co pokazywać to całemu światu?]

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2009 7:11 pm
xGetBoredx
bywalec

^ Dla zasady.

Jestem ateistą, to źle?

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2009 7:55 pm
rubia
forumowy expert

Wierząca, niechętna wszelkim religiom (uważam, że po prostu nie są potrzebne do wiary). Buddyzm jest ok, ale to chyba raczej ścieżka duchowa, a nie religia, bo nie ma w nim kwestii Boga. Sprawdził się w czasach, kiedy triumfowały Wedy, narzucając ludziom mnóstwo rytuałów, w tym rytualne zabijanie zwierząt. Cenne, że choć nie jest ściśle wegetariański, w pewien sposób wegetarianizm zaleca (ahimsa). Mnie jednak nie pasuje- jest zbyt pesymistyczny.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2009 8:15 pm

a mnie zaczyna denerwowac moda na buddyzm. wszyscy sie porobili buddystami tylko na jakiej podstawie?! przeczytania podstawowych info z google?!
to samo Jah...

jeśli razem z tym ma się rozszerzać "moda " na szacunek do życia to jest ok,
mnie bardziej denerwuje moda emo 😛 [jeśli ktoś chce się ciąć - proszę bardzo, ale po co pokazywać to całemu światu?]

no dokladnie takie myslenie znasz podsatawowe zalozenia buddyzmu mowisz to co kazdy, a w budddyzmie nie chodzi o to"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/01/2009 5:50 am
roxanne007
rozmówca

Jestem katoliczką, ale nie fanatyczką. Wierzę w Boga. Kocham Go. Chodzę do kościoła, żeby porozmawiać z Bogiem, skupić się na ważniejszych sprawach duchowych. Wielu ludzi chodzi do kościoła, bo:
1.Rodzice im każą
2.Żeby mieć podpis (jak ktoś ma bierzmowanie)
3.Żeby zabić czas
4.Żeby patrzeć kto przyszedł dziś na mszę, a kto nie(to zazwyczaj dzieje sięna wsiach, jak ludzie nie mają co robić)
Ja tam nikomu nie narzucam swojej wiary. Szanuje to, że ktoś jest innej wiary, a nawet nie wierzy. I tego samego oczekuję od innych - wzajemnego szacunku 😉
Żeby nie było, ja Radia Maryja nie słucham 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2009 10:16 pm
hanjah
początkujący

anglikanizm...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2009 9:14 pm

oryginalnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2009 9:47 pm
roxanne007
rozmówca

anglikanizm...

😮

to było do mnie czy ja jak zwykle źle czytam? (Jak cos, to przepraszam)

Rany, PRZEPRASZAM! Źle zrozumiałam (nie myślę obecnie)Błagam nie miejcie mi za złe...

[i][Korzystaj z funkcji edycji, nie pisz kilku postów naraz. Jeśli się pomylisz, możesz zmienić treść posta lub usunąć go - służy temu przycisk "zmień" pod każdą Twoją wiadomością - xxl][/i]

[edytowane 10/2/2009 od xxl]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2009 10:44 pm
Strona 2 / 7 Wstecz Następny
  
Praca