Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

religion  

Strona 4 / 7 Wstecz Następny
bułek
forumowy expert

Dawno odszedłem od wiary katolickiej. Obchodzę święta, ale nie mają one charakteru kościelnego, traktuje je bardziej jako dzień kiedy można się spotkać z rodziną, złożyć sobie życzenia etc. Nie interesuje mnie żadna religia.
Dla mnie religia (jakakolwiek) to jeszcze jeden sposób na zniewolenie ludzi, jeszcze jeden powód do wojen (to może nie wina samej religii jako takiej instytucji religijnych - kościołów, głupich ludzi, ktorzy walczą ze sobą z tego powodu)
Wkurza mnie zakłamanie w kościele m.in. slużba kasie, grzeszki - pedofilia, współpraca z SB, Rydzyk;), etc.

Postępuje zgodnie z własnym sumieniem, staram się być uczciwy i nie potrzebuje żeby ktoś z ambony mnie pouczał, bo nie wiadomo co taka osoba ma na swoim sumieniu, trudno zaufać.
Chyba jestem antyklerykałem;).

[edytowane 17/4/2009 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 4:02 am
xxl
 xxl
weteran forum

Na mojej liście rzeczy do zrobienia po osiągnięciu pełnoletności (czyli za dwa tygodnie 😛 ) figuruje m.in. apostazja, choć z tym raczej przyjdzie mi poczekać, aż umrze moja babcia, bo gdyby się dowiedziała, to pewnie zeszłaby na miejscu. Zaraz po wydziedziczeniu mnie.

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 12:10 pm
Dyzio
stały bywalec

Jestem katoliczka, praktykujaca i dobrze mi z tym:)

To dlaczego masz w avatarze diabełka z widłami ?? 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 3:09 pm
xGetBoredx
bywalec

Na mojej liście rzeczy do zrobienia po osiągnięciu pełnoletności (czyli za dwa tygodnie 😛 ) figuruje m.in. apostazja, choć z tym raczej przyjdzie mi poczekać, aż umrze moja babcia, bo gdyby się dowiedziała, to pewnie zeszłaby na miejscu. Zaraz po wydziedziczeniu mnie.

U mnie to samo. Dzień po osiemnastce chcę zerwać oficjalnie z kościołem.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 4:41 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Ja też katoliczką już nie jestem, nie chodzę do kościoła ale nie chce mi się zasuwać i oficjalnie coś zrywać bo by mnie też wydziedziczyli 😛 Zrobię to jak będę wychodzić za mąż czy coś... i tak na razie nie umiem się zdecydować pomiędzy protestantyzmem czy..nie wiem zresztą. Wierzę w istnienie 'jakiejś wyższej istoty' więc ateistką nie będę ale jestem chyba antyklerykalna. Uważam, ze każdy sam może modlić się czy coś, gdzie tylko chce, skoro 'istota jest wszędzie' a kościół to instytucja mająca na celu manipulacje tłumem i wyłudzanie pieniędzy, a jak jeszcze dodać do tego historię wykupowania odpuszczenia grzechów i palenie czarownic ze średniowiecza czy też niesławne inkwizycje, a dziś choćby Rydzyka i Jankowskiego, to już nic nie zostaje do dodania. Chociaż dyskutowałam o tym ze znajomymi ostatnio i koleżanka-katoliczka powiedziała że ona ma potrzebę chodzenia do kościoła i lubi to.

[edytowane 18/4/2009 od Loviisa-chan]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 5:24 pm
Deleted
forumowy expert

[b]xxl[/b] - widzę, że jednak mamy ze sobą coś wspólnego 😉 . Kończę 18. lat już dzisiaj, jednak z apostazją muszę jeszcze poczekać, za to teraz mam zamiar zapisać się do kościoła FSM, który organizuje się w Poznaniu. 😀

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 6:39 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

pierwszy raz spotkałam się z takim sformułowaniem jak APOSTAZJA 😮 ale spojrzałam w wiki i już wiem (człowiek całe życie się uczy)
xxl ,ensifer serio chcecie tak zrobić????
naprawdę po raz pierwszy się z tym spotykam
najczęściej ludzie po prostu przestają uczestniczyć w życiu religijnym i tyle.

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 6:58 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Ensif, wszystkiego naj 😉 :present: [sorry za offtop]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 8:59 pm
Dyzio
stały bywalec

Apostazja? Myślałam o tym, teoretycznie jest to możliwe, bo skończyłam już te "magiczne 18", ale w praktyce sami wiecie jak to wygląda.

To znaczy nie wiemy ale tutaj jest ktoś, kto przeszedł przez tę procedurę 😉
http://rafalorestesjanowski.blog.onet.pl/2,ID358413388,RS1,index.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 1:21 am
Katinka
bywalec

Taa.. też próbowałam podejsć do apostazji. Za pierwszym razem usłyszałam, że potrzebny mi egzorcysta, bo szatan mnie opętał, a za drugim razem miałam przyprowadzić 3 świadków, którzy potwierdzą moją normalność i jasnosć umysłu w chwili podejmowania decyzji o apostazji.
Chwilowo dałam z tym sobie spokój.
Liczę, że spotkam osobę, która również chce sie wypisać z kościoła i że w dwójkę zdziałamy coś wiecej 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 1:36 am
xxl
 xxl
weteran forum

Trzech świadków? Powinno wystarczyć dwóch. W razie utrzymujących się trudności, na forum poświęconym apostazji znajdziesz listę osób, które bezinteresownie mogą posłużyć Ci za świadków i udzielić porad 😉 Jesteś z dużego miasta, więc nie powinno być problemu ze zwerbowaniem takich osób.
Hm... powodzenia? 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 1:47 am
Loviisa-chan
stały bywalec

?!?!?!?!?.....no cóż, takiego czegoś się nie spodziewałam...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 2:11 am
Deleted
forumowy expert

Dziękuję za życzenia, właśnie przed chwilą wyszli dwaj przyjaciele - koniec imprezy. Na studiach mam zamiar oficjalnie skończyć z kk i automatycznie posłać samego siebie do diabła 😀 . To będzie naprawdę ciekawe!
P.S. Loviiso, o co chodzi?

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 3:44 am
jazz
 jazz
stały bywalec

hmmm ja katoliczką nie jestem ,do kościoła się nie "zapisywałam" jak większość zostało mi to trochę narzucone . (katolickie państwo) tak więc nie widzę powodu wypisywania się z czegoś do czego nie wchodziłam z własnej woli. powiedzcie jaki jest sens takiego publicznego ogłaszania "JA SIĘ WYPISUJE' to tak jak byśmy po przejściu na wege u notariusza spisywali publiczną deklaracje wegetariańską ?????
trochę nie widzę w tym sensu...

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 4:48 am
Deleted
forumowy expert

Chodzi o to (m.in.), żeby czarni nie odwiedzali mnie w domu. No i jest jeszcze satysfakcja. Uważam, że porównanie z wege nie jest dobre.

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 1:22 pm
Strona 4 / 7 Wstecz Następny
  
Praca