Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Elektrownie atomowe w Polsce   

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
cienkun
rada starszych

Podziękowoł 😎

Wszak to i tak chyba najdoskonalsze źródło pozyskiwania energii.

edit.
Zapomniał o słonecznych ogniwach i syntezie wodoru 🙂 Ale to przyszłość dalsza.

[edytowane 30/3/2011 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/03/2011 2:54 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Nie ma za co 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/03/2011 2:55 pm
bułek
forumowy expert

O wiatrakach czytałem, że są "nie teges". To właśnie daje amunicję zwolennikom atomu. Gdyby budowali te elektrownie w porozumieniu z ekologami (ale nie jak wskazuje Bellis skorumpowanymi, tylko "zdrowymi") i w zgodzie ze wszystkimi aspektami to byłoby znacznie lepiej.

Ciepłą wodę pewnie w niektórych rejonach można ciągnąć przez geotermię. Jedną już mamy, stała się medialna, ale niestety okazała się niewypałem, bo budował ją kretyn ;).

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/03/2011 5:12 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Ponoć mają jeszcze wykorzystywać ruch na nieistniejących autostradach do pozyskiwania energii - w każdym razie wibracje wytwarzane przez auta też generują spore ilości energii. Zresztą możliwości pewnie jest wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o domy prywatne, gorzej z przemysłem. Ja to bym chciała mieć w domu jakąś prądnicę z rowerem, mogłabym sobie nakręcić prądu do tv albo komputera, byłoby przyjemne z pożytecznym 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/03/2011 5:20 pm
cienkun
rada starszych

Ja to bym chciała mieć w domu jakąś prądnicę z rowerem,

Lily, to już było. 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/03/2011 5:46 pm
bułek
forumowy expert
cienkun
rada starszych

No nieciekawie. Ale może dzięki tej katastrofie sprzeciw w sprawie budowy nowych elektrowni będzie większy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/03/2011 4:44 pm
bułek
forumowy expert

Oby były, bo po Czarnobylu mocno się nie przelękli.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/03/2011 5:19 pm
cienkun
rada starszych

Czy ja wiem czy nie? Jednak w Polsce, gdzie skutki były chyba najgorsze (ze względu na wiatr) do dzis Czernobyl jest żywy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/03/2011 5:21 pm
bułek
forumowy expert

Ja to bym chciała mieć w domu jakąś prądnicę z rowerem,

Coś podobnego istnieje :). Przykład poniżej:
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/51,105126,9352531.html?i=9

[edytowane 31/3/2011 przez bułek]

[edytowane 31/3/2011 przez bułek]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/03/2011 11:04 pm
eRZet
weteran forum

Czy ja wiem czy nie? Jednak w Polsce, gdzie skutki były chyba najgorsze (ze względu na wiatr) do dzis Czernobyl jest żywy

Nieee, najgorsze były na Białorusi.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/03/2011 11:10 pm
cienkun
rada starszych

Nieee, najgorsze były na Białorusi.

mea culpa! 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/03/2011 11:36 pm
eRZet
weteran forum

mea culpa! 😉

Spoko.

To ja chciałbym zaprotestować przeciwko całej propagandzie rozsiewanej zarówno przez wrogów, jak i zwolenników elektrowni jądrowych 😡
Choć muszę przyznać, że zwolennicy są znacznie gorsi, a do tego bardziej niebezpieczni.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/03/2011 11:45 pm
cienkun
rada starszych

Przed chwilą w dzienniku mówili że i tak nie mają na razie pieniędzy żeby zbudować chociaż pół elektrowni. (przypadkiem włączyłem na urywek) To póki co nie jest źle 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/04/2011 1:56 am
an
 an
bywalec

Przed chwilą w dzienniku mówili że i tak nie mają na razie pieniędzy żeby zbudować chociaż pół elektrowni. (przypadkiem włączyłem na urywek) To póki co nie jest źle 😎

Za to dla firmy ktora bedzie prowadzila kampanie pro , chyba kasa się znajdzie ... 😡

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/04/2011 4:44 am
Strona 2 / 4 Wstecz Następny

Praca