Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wybory prezydenckie 2010  

Strona 3 / 10 Wstecz Następny
tru
 tru
stały bywalec

Szczegóły na www.faktyimity.pl. Można przeczytać najnowszy numer(również archiwalne) w formacie pdf - sms za 2,44 zł za tygodniowy dostęp, albo nabyć w kiosku.

Nie ma to jak cała prawda za jedyne 2.44 z VATem
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, bo kim trzeba być żeby wymyślać kłamstwa o tym że ktoś wymyśla kłamstwa i to sprzedaje i to sprzedawać 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2010 2:49 am
bułek
forumowy expert

Nie ma to jak cała prawda za jedyne 2.44 z VATem
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, bo kim trzeba być żeby wymyślać kłamstwa o tym że ktoś wymyśla kłamstwa i to sprzedaje i to sprzedawać 🙂

W kiosku możesz kupić za 3,9 zł w wersji papierowej (wychodzi w piątek). W tej gazecie poruszają tematy, których w innych pismach nie uświadczysz, bo są niewygodne. O niektórych sprawach można przeczytać w internecie na portalach tvn, gazety wyborczej, onetu, interii, itp, itd. więc nie można mówić, że to są kłamstwa, bo w takim razie wszystko co obejrzysz, przeczytasz to kłamstwo.

W audycji o wolności słowa, cenzurze w wolnej Polsce jeden z pracowników FIMu wspominał, że kiedyś zgłosili się do nich dziennikarze z ogólnopolskiej gazety, żeby opublikowali ich tekst, bo w "normalnej" gazecie nie przeszło cenzury.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2010 3:23 am
MuayThai89
bywalec

Ja za lewicowymi partiami i PISem nigdy nie przepadalem...
PO jest liberalne, wiec w drugiej turze bede na Komara glosowal, ale wole bezpartyjnych wiec tak jak mowilem na poczarku zaglosuje w I turze na Olechowskiego bo na chwile obecna jest bezpartyjny

PO jest bardziej prawicowe, niż się na pierwszy rzut oka wydaje..

Fasolencja ma rację, że prezydent za wiele nie zwojuje, bo jest głównie od tego, żeby dobrze wyglądać i czasami kogoś odznaczyć, ew. ogłosić żałobę narodową.. ale jednak może w pewnych kwestiach być "głosem narodu". Jeśli jedzie na jakieś uroczystości, ma tam wystąpienie niech mówi o narodzie, o jego potrzebach i dobrych stronach, o przyszłości a nie ciągle mówi o historii i Katyniu.. Dlatego Napieralski wydaje się być w tym przypadku najlepszy.

Komorowski to też jest dla mnie gość, bo założę się, że przed katastrofą lotniczą większość wiedziała, że ktoś taki jest, a go nie kojarzyła z wyglądu, ale nazwisko stało się sławne, to i głosów będzie sporo. A już brat Jarosław (chyba bardziej mdłej o obłej kandydatury nie mogę sobie wyobrazić), mógłby sobie darować i uszanować śmierć brata. Poza tym jak to tak bez pierwszej damy? 😉 I bez konta w banku, coby przypadkiem komuś nie przyszło do głowy przesłać mu łapówki. 😀

Skończmy z tym błaznowaniem. Naprawdę jak można przez tyle lat oddawać władzę ludziom z prawicy, którzy pod hasłem wartości narodowych, szacunku do historii nie pozwalają nam się rozwijać? Z jednej strony chce się zerwać z państwem socjalnym, ale nie daje się ludziom możliwości godnego życia, zarobków. Co się dzieje z tym krajem, że oddajemy złoża gazu, albo że nie pozwalamy eksploatować złóż węgla Czechom, tylko zalewamy kopalnie? Wyszliśmy z komunizmu, ale ciągle władzę mają ludzie, którzy dzięki niemu wypłynęli! Dlaczego nie damy jej młodym, którzy nie będą biadolić jak to było źle, tylko którzy zrobią coś, żeby było lepiej? Przecież my młodzi najlepiej wiemy czego nam trzeba, jakie są przed nami możliwości i jak do nich dochodzić. A niestety cofając się co chwilę, daleko nie zajdziemy, więc niech za przeproszeniem dziadki idą bawić swoje wnuczęta i plewić grządki za wspaniałe polskie emerytury, a nie rujnują naszą przyszłość..

Oczywiscie masz racje...Bo prezydent z zalozenia jest bezpartyjny, tylko ze w praktyce wyglada to tak jjak u wladzy jest przeciwna partia to on jej pszeszkadza by normalnie rzadzila... Tak mialo miejsce przez ostatnie dwa lata... Same veta i nic wiecej ;/...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2010 3:39 am
nova.nike
bywalec

Ja zagłosuję jak zwykle na lewicę, czyli na Napieralskiego. Choć wątpię w jego szanse w przejściu do drugiej tury. Niestety niektórzy z lewicy tak nabruździli podczas ostatnich rządów, że stracili bardzo dużo poparcia. Jednak wszędzie pojawiają się czarne owce. Teraz po pojawieniu sie PO które obwieszcza się jako partia bardzo liberalna, cięzko im będzie wrócić do prawdziwej gry. Mam jednak nadzieję, że stopniowo odbuduja zaufanie wyborców, bo to straszne, że tak mało ludzi chce wolności i tolerancji, które są przecież podstawą w programie lewicy.

supergirl;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2010 4:05 pm
tru
 tru
stały bywalec

Nie ma to jak cała prawda za jedyne 2.44 z VATem
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, bo kim trzeba być żeby wymyślać kłamstwa o tym że ktoś wymyśla kłamstwa i to sprzedaje i to sprzedawać 🙂

W kiosku możesz kupić za 3,9 zł w wersji papierowej (wychodzi w piątek). W tej gazecie poruszają tematy, których w innych pismach nie uświadczysz, bo są niewygodne. O niektórych sprawach można przeczytać w internecie na portalach tvn, gazety wyborczej, onetu, interii, itp, itd. więc nie można mówić, że to są kłamstwa, bo w takim razie wszystko co obejrzysz, przeczytasz to kłamstwo.

W audycji o wolności słowa, cenzurze w wolnej Polsce jeden z pracowników FIMu wspominał, że kiedyś zgłosili się do nich dziennikarze z ogólnopolskiej gazety, żeby opublikowali ich tekst, bo w "normalnej" gazecie nie przeszło cenzury.

Problem własnie w tym leży, że ludzie zdegustowani jak to określasz "normalnymi" rzeczami w alternatywie uciekają się do sprawy nienormalnych. To nie tylko dotyczy mediów ale innych dziedzin życia jak religia itp. To bardzo uproszoczony typ myślenia.
To tak jakby pierwsze pomarańczo w życiu okazało się zgniłe więc zaczęlibyśmy jeść gówno.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2010 5:11 pm
Nela89
bywalec

Dokładnie tek się stało, że rząd sobie a prezydent sobie. I zaczęłam się zastanawiać, czy to źle, bo nie mogą się dogadać, prezydent może sobie vetować, ustawa wraca pod obrady itd. Z drugiej strony większość dokumentów podpisywanych przez prezydenta musi być kontrasygnowanych, więc zachodzi tutaj wzajemne hamowanie, ale jest czas na dopracowanie niektórych kwestii. Jednak patrząc na to pod innym kątem, rząd z prezydentem po "swojej stronie" może być sprawniejszy w działaniu, ale też bardziej radykalny. Swoją drogą ciekawi mnie jak to się stało, że premier jest z PO a prezydent z PiS, ci ludzie się zjadali wzajemnie..

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2010 5:44 pm
MuayThai89
bywalec

Dokładnie tek się stało, że rząd sobie a prezydent sobie. I zaczęłam się zastanawiać, czy to źle, bo nie mogą się dogadać, prezydent może sobie vetować, ustawa wraca pod obrady itd. Z drugiej strony większość dokumentów podpisywanych przez prezydenta musi być kontrasygnowanych, więc zachodzi tutaj wzajemne hamowanie, ale jest czas na dopracowanie niektórych kwestii. Jednak patrząc na to pod innym kątem, rząd z prezydentem po "swojej stronie" może być sprawniejszy w działaniu, ale też bardziej radykalny. Swoją drogą ciekawi mnie jak to się stało, że premier jest z PO a prezydent z PiS, ci ludzie się zjadali wzajemnie..

Tak sie Nelu stalo bo gdy wybieralismy prezydenta to w tym samym czasie wybieralismy sejm i senat i tu i tu "wygralo" PIS, ale ze mialo kompromitujaca koalice z Samoobrona i LPR to po dwuch latach zerwano rzad, byly ponowne wybory i w nich juz wygrala Platforma ;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2010 5:53 pm
Amvaradel
rozmówca

Apel do marszałka Sejmu B. Komorowskiego o zaprzestanie działalności myśliwskiej i zrzeczenie się członkostwa w Polskim Związku Łowieckim. Nie chcemy prezydenta- myśliwego!
[url= http://www.petycje.pl/petycja/5410/apel_w_sprawie_polowania_do_marszalka_sejmu_pana_bronislawa_komorowskiego.html]Petycja do Komorowskiego [/url]

http://ekoprzewodnik.pl/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/06/2010 3:01 pm
Devaa
bywalec

A mi udało sie przekonac 2 osoby zeby nie glosowaly na Kaczke:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/06/2010 2:12 pm
Amvaradel
rozmówca

Ja w pierwszej turze zagłosuję na Napieralskiego.
[url= http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/napieralski-chce-edukacji-ekologicznej,59728,1]Napieralski chce edukacji ekologicznej [/url]
A w drugiej pewnie nie będę miała na kogo głosować 😉

http://ekoprzewodnik.pl/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/06/2010 10:16 pm
Aguśka
bywalec

Ja gdybym startowała to byscie mnie wybrali i Polska w ciagu tych 4 lat by byla lepsza od wszystkich panstw na swiecie.

Kadencja prezydenta trwa 5 lat.
A ja będę głosować na Komorowskiego. Inni kandydaci oprócz Kaczyńskiego nie mają szans.
Czy dobrze robię? Mam nadzieję że tak, okaże się. Niestety każdy ustrój i władza jest ułomna.
Ale ide głosować chociażby po to żeby później moc ponarzekać że jest źle 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/06/2010 10:59 pm
JankeS
bywalec

Apel do marszałka Sejmu B. Komorowskiego o zaprzestanie działalności myśliwskiej

bardzo fajna inicjatywa, może w tym "gorącym" okresie odniesie przynajmniej jakiś skutek.

[b]Aguśka[/b], ja początkowo też miałem zamiar iść i zagłosować na Komorowskiego, ale doszedłem do wniosku, że mam dość głosowania w stylu 'zagłosuj na jednego żeby nie wygrał drugi' i wolę głosować na osobę, co do której jestem najbardziej przekonany. Jeśli nadal będzie tak, że głosuje się tylko na 2 kandydatów, a reszta się nie liczy, to wciąż będziemy pozostawać w sytuacji, że wybiera się "mniejsze zło".

Polecam do obejrzenia filmik: http://www.youtube.com/watch?v=IurtF2aRedI

[edytowane 6/6/2010 przez JankeS]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/06/2010 1:41 am
Lily
 Lily
Famed Member

Ja też myślę, że należy głosować wg preferencji, zwłaszcza że to media wmawiają ludziom, że wybór jest tylko między dwoma, więc trzeba się szybko decydować, żeby ten drugi nie wygrał. Może gdyby ludzie nie kalkulowali, gdyby nie było sondaży, wynik byłby naprawdę niespodzianką.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/06/2010 3:10 am
bułek
forumowy expert

zwłaszcza że to media wmawiają ludziom, że wybór jest tylko między dwoma, więc trzeba się szybko decydować, żeby ten drugi nie wygrał.

Nie wiem kto to chlapnął (pewnie media) i ludzie podchwycili hasło w stylu - głosujcie dobrze, aby nie było II tury (w sensie oszczędność czasu i pieniędzy). W sumie jest w tym prawda, bo z tego co wiem II tura ma kosztować 70 milionów no i wypadnie w lipcu, w okresie wakacyjnym, a więc większe niebezpieczeństwo że JK wygra, bo - babcie nie wyjeżdżają ;). Denerwuje mnie to strasznie, bo tyle przewala się niepotrzebnie kasy przez całe lata, a później ludzi, którzy może nie są "prawdziwymi patriotami", ale którym zależy na państwie stawia się niejako pod ścianą. Wybierzesz "źle" i przepadnie kasa dzięki której można pomóc np. powodzianom.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/06/2010 3:20 am
Amvaradel
rozmówca

Zieloni sprawdzili programy kandydatów pod kątem ich stosunku do różnych kwestii ekologicznych [url= http://www.zieloni2004.pl/news-3054.htm] Zieloni sprawdzili programy kandydatów! [/url]

http://ekoprzewodnik.pl/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/06/2010 1:14 am
Strona 3 / 10 Wstecz Następny
  
Praca