Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Szeroko pojęty feminizm i wszystko co z niego wynika  

Strona 8 / 9 Wstecz Następny
misza
forumowicz

Gdyby nie ten feminizm to nie którzy faceci nie byli by teraz tam gdzie są.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/03/2013 3:08 pm
Bellis_perennis
Famed Member

CIEKAWOSTKA seksistowsko-rasistowska.

[url= http://www.biztok.pl/artykul/oto-reklamy-ktorych-dzis-nikt-by-nie-puscil_a9764]Oto reklamy, których dziś nikt by nie puścił[/url]

[i] "Lodzika nie będzie", "Dajemy za darmo" - to przykłady reklam z ostatnich lat, w których kobieta jest uprzedmiotowiona. Ale zobaczcie co się działo w reklamie w XX wieku, raptem 50 czy 60 lat temu, kiedy rasizm czy seksizm nie były postrzegane jako problem. Dopiero się zdziwicie.[/i]

Czyli wiele już zostało zrobione ale sporo jeszcze pozostało do zrobienia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/01/2014 10:41 pm
cienkun
rada starszych

Znam większość tych plakatów, bo już je oglądałem na jakiejś stronie.
I chyba jestem rasistą-seksistą, bo mnie zwyczajnie bawią. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/01/2014 11:43 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Po prostu chyba nie jesteś kobietą i nie czujesz się urażony.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2014 12:12 am
Bellis_perennis
Famed Member

No widać jaki masz szacunek do własnej matki. Bo wiesz, ona tez jest kobietą.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2014 7:18 pm
cienkun
rada starszych

Nie uważam, aby którakolwiek z tych scenek była w stanie obrazić moją matkę.
Trzeba mieć dystans.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2014 10:55 pm
eRZet
weteran forum

Nie można przykładać naszych miar do tendencji z przeszłości, nawet jeśli to tylko dziesięciolecia.
Niektóre są zabawne, ale większość jest po prostu kiepska.

Zgadzam się, że są obraźliwe (nie tylko wobec kobiet zresztą), ale mógłbym wymyślić bardziej hardkorowe 😛

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2014 11:02 pm
OlaS
 OlaS
rozmówca

Nie uważam, aby którakolwiek z tych scenek była w stanie obrazić moją matkę.
Trzeba mieć dystans.

Oczywiście, że tak, te plakaty mnie rozbawiły
I wcale bym się nie obraziła, gdyby mój mąż kupił mi odkurzacz (iRobot-za 2- 3 tysiące zł)

Dodam jeszcze, że w naszym domu głową rodziny jest mój mąż! 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/01/2014 2:28 pm
Bellis_perennis
Famed Member

A w naszym domu głową rodziny jesteśmy wspólnie 😛 bo nie jestem ani głupsza ani mniej rozgarnięta od mojego partnera abym miała mieć mniej do powiedzenia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/01/2014 8:53 pm
OlaS
 OlaS
rozmówca

Bellis_perennis źle interpretujesz moje ostatnie zdanie, bowiem nigdzie nie napisałam, że jestem przygłupia, lub mniej rozgarnięta od męża. Stwierdziłam tylko, że jest głową naszej rodziny a oznacza to, że to On przyjął ciężar odpowiedzialności za naszą rodzinę, nasze bezpieczeństwo, przyszłość naszego dziecka. Gdy wahamy się jako małżeństwo w podjęciu decyzji to On ma decydujący głos, bo ufam mu i wiem, że nie chce nas skrzywdzić. Pomimo sześcioletniego stażu naszego małżeństwa, i takiego modelu, gdzie" mąż jest głową rodziny" mój mąż nie stał się tyranem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/01/2014 10:11 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Tak, a pewnego dnia np. zmieni zdanie albo się zakocha i zostaniesz na lodzie, bo zawierzyłaś w 100% drugiej osobie 😉 Mało takich przykładów zna historia długoletnich związków małżeńskich, z dziećmi i rzekomą stabilnością?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/01/2014 11:29 pm
cienkun
rada starszych

Ważne aby obie strony godziły się ze swoimi rolami i nie ma znaczenia jaki jest model rodziny - wszystkie są dobre. Nie sposób na siłę zmienić czyichś preferencji. Jedni się czują lepiej w relacjach partnerskich, inni gdy jest jasno określona strona dominująca.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2014 12:16 am
Bellis_perennis
Famed Member

OlaS domyślam się, że nie jesteś przygłupia tylko zastanawiam się dlaczego akurat uznajesz, że Twój facet ma większe prawo do podejmowania decyzji? A co jeśli kiedyś uznasz, że jego decyzja jest szkodliwa, w końcu nie jest bogiem, nie jest nieomylny. Co wtedy? Będziesz musiała się poddać jego woli bo zwykle tak było?
I zgadzam się z Lily, jestem zwolenniczką związków partnerskich z jednego ważnego powodu. Ludzie się zmieniają, ludzie są tylko ludźmi, nie wiadomo czy po X latach się nie zmienią, samodzielność jest dla mnie gwarantem bezpieczeństwa.
I faktycznie nie chcę aby moje posty były postrzegane jako wtrącanie się z nosem w czyjeś życie. Zastanawiam się tylko czym podyktowana jest taka uległość. Czy zawierzanie tak bardzo drugiej osobie daje jakieś poczucie bezpieczeństwa? Przecież mąż jest tylko człowiekiem.

[edytowane 11/1/2014 przez Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2014 1:14 pm
cienkun
rada starszych

To że mąż jest głową rodziny, nie oznacza, że kobieta nie może pracować zarobkowo...
A uległość jest zazwyczaj podyktowana rodzajem charakteru. Niektórzy lubią być ulegli i dotyczy to tak kobiet, jak i mężczyzn.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2014 3:12 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Nie pisałam o niezależności finansowej tylko o niezależności w podejmowaniu decyzji.
I czekam na odp Oli a nie forumowych facetów 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2014 4:04 pm
Strona 8 / 9 Wstecz Następny
  
Praca