Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ulubione języki-niekoniecznie te popularne  

Strona 4 / 11 Wstecz Następny
kinga:)
rozmówca

Czytam tak te Wasze posty i ze zdumienia wyjsc nie moge!!! kazdy zna przynajmniej jeden jezyk i uczy sie kolejnego,czasem bardzo egzotycznego;)

ja obecnie przyswajam hiszpanski czyli kastejano,bo w Hiszpanii nie mowi sie w jednym jezyku,a kazdy region ma swoj wlasny.Hiszpanski tak jak my go nazywamy to jezyk Kastyli.przebywam obecnie w Galicii i tu mowi sie po gajego,ktory jest jakby polaczeniem kastejano i portugalskiego,brzmi zupelnie inaczej niz "normalny hiszpanski".

poza tym takze lacina medyczna na niezlym poziomie:) powodzenia na egzaminach dla Anchesenamon!
pozdrawiam!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/01/2007 1:57 am
aniusia
bywalec

od dziecka ucze sie angielskiego i uwielbiam ten jezyk. A drugi wloski:) dwa cudne jezyki bo proste 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/06/2007 4:56 am
Patrice
bywalec

oprócz tego że w szkole mam angielski i niemiecki , spodobał mi się też jakiś czas temu szwedzki i hiszpańsk i już się ich trochę ucze 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/06/2007 2:43 am
sunnylion
bywalec

a ja po ang, niem i wloskim z czasow LO ;] dla odmiany studiuje sobie koreański 😀 i coraz bardziej mi sie to podoba. w nastepnym roku bede miec jeszcze rosyjski i chinski (ale tego raczej za duzo sie nie naucze) i nie wiem jak podolam.

ahh no i najwazniejsze, od nowego roku chce tez wbic na lektoraty z suahili, ale nie wiem czy sie uda przeblagac dziekana 😀

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2007 3:51 am
Jyoti
rozmówca

Uczymy się języków świata, a często z trudnością przychodzi nam porozumieć się ze sobą nawzajem.......... trochę to przykre 🙁

Z łaciny, której uczyłam się 4 lata, pamiętam tylko jedno zdanie:
Rosa pulchra est (róża jest piękna)
i kilka mądrych przysłów / powiedzeń np.
Dum spiro, spero - Gdy oddycham, mam nadzieję
Vultus animi index est - Twarz jest zwierciadłem duszy

Jeśli ktoś na poważnie chce się uczyć łaciny, mogę podarować podręcznik i słownik.
(a jeśli ktoś chciałby błysnąć znajomością innych przysłów, chętnie spiszę wszystkie, które znam i podeślę).

Poza tym interesuje mnie sanskryt (np. hansa ozancza łabędź; prem to miłość) i hindi, w którym śpiewam pieśni duchowe (bhajany).

A i tak uważam, że najfajniejszym językiem jest język milczenia, w którym doskonale można się porozumieć...........

All living beings are my self

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/08/2007 8:53 am
Ridareta
bywalec

Mnie się strasznie podoba fiński, ale jestem za leniwa żeby się go uczyć.
Najbardziej nie znoszę francuskiego, nie wiem jak się ten język może podobać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/08/2007 4:00 pm
Ktosiek
stały bywalec

A mnie zastanawia jak tu można się samemu z siebie nauczyc hindi bądź sanskrytu. Jeszcze nie zdażyło mi się zobaczyć do nich podręczników 😮

Ja staram się nauczyć łaciny, teraz również starogreki, jednak (jak zawsze) brakuje mi zacięcia i do lekcji siadam 1-2 razy w miesiącu 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/08/2007 4:06 pm
vegetena
stały bywalec

Widzę temat tydzień temu ktoś odkopał, to się przyłączę,
Znam w stopniu dość dobrym angielski, ale jego nauka szła i idzie mi łatwiej, po rosyjsku też umiem mówić. Chciałabym poznać język migowy, bardzo podoba mi się grecki (Grecję zawsze lubiłam....) francuski, hiszpański, włoski i parę już lat esperanto. Ale jakoś nie jestem przekonana, że tych wszystkich języków się nauczę....

[edytowane 31/1/2012 od vegetena]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/08/2007 1:56 am
_Maya
forumowicz

Mój ulubiony to Włoski i Angielski (pewnie, dlatego że w nich umiem się chociaż trochę porozumieć ;D) 🙂 Włoski ciepły i przyjemny, chociaż ze skomplikowaną gramatyką . A Angielski chyba dlatego, że dość dobrze go znam. 🙂

A na pewno interesujący język to hindi i japoński.
Chciałabym kiedyś poznać lepiej chociaż jeden z nich 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/08/2007 4:36 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

ukończyłam pierwszy etap kursu języka migowego. teraz wakacyjnie o nim zapominam(mam słabą głowę do języków, zawsze bardziej chcę niż mi się udaje nauczyć)...ale w październiku drugi etap...wtedy też chcę znaleźć wolontariat z tym związany, więc myślę, że za kilka miesięcy będę całkiem dobrze migać:) o czym zawsze marzyłam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/08/2007 7:22 pm
annflower
forumowicz

ja polski a w szkole muszę się uczyć anglika i niemca ale z tego co czytałam to tylko ja tutaj ucze się Japońskiego! kocham Japonię ucze się jej pilniej niż reszty przymusowych języków w szkole. bardzo chce się przeprowadzić na stałe do Japonii i ciesze się, żę od urodzenia mam ciemne włosy i małe skośne oczy 😛 😮 jak narazie umiem liczyć do 100 po Japońsku i znam kilka przypadkowych słówek takich jak pies, chalo?, nauczyciel...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/08/2007 4:40 pm
vegetena
stały bywalec

Kiedyś nawet chciałam sie uczyć japońskiego, ale zrezygnowałam, bo jest za trudny. Moze kiedyś.... A Tobie życzę zapału do nauki 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/08/2007 4:42 pm
annflower
forumowicz

do Japońskiego zapału mi nigdy nie zabraknie a czy jest tródny? ja tam go kocham więc dla mnie nie 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/08/2007 4:45 pm
Michalina
rozmówca

A ja lubie język niemiecki. Na początku było tak, że z przyczyn ode mnie nie zależnych musiłam się go uczyć i dlatego za nim nie przepadałam. Potem jednak zaczełam słuchać zespołów niemieckojęzycznych, takich jak Lacrimosa, Elis czy Das Ich, zaczęłam chodzić na zajęcia do miłej Pani i... pokochałam ten język. Wbrew pozorą nie jast on trudny. Trzebe go tylko zaczaić, ale przede wszystkim polubić.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/08/2007 5:16 pm
sopocianka
bywalec

Włoski!

🙂

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/08/2007 1:15 pm
Strona 4 / 11 Wstecz Następny
  
Praca