Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Chwile zwątpienia  

Strona 4 / 4 Wstecz
czapla_666
bywalec

Ogolnie nie jem jajek, ale czasem mam ochote na swieza jajecznice.. Ach, wtedy zazwyczaj pije mleko:P Moze i dziwne, ale ochota mija:)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/03/2009 9:28 pm

przypominam sobie jedną chwilę zwatpienia.
było to dość dawno temu.
byłam na obozie i inni nie rozumieli tego, jak można NIE JEŚĆ MIĘSA.
naśmiewali się ze mnie, przezywali.
miałam tego dosyć i myślałam o powrocie do jedzenia mięsa.
na szczęście mi się to nie udało, bo nie wiem co to by teraz było.
chciałam na nowo zacząć jesc mieso, ale nie z własnej woli, lecz by inni przestali mnie krytykowac.
uuf, dobrze, że już się nie przejmuje komentarzami innych. 🙂

sky's the limit.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/03/2009 5:14 pm
Wege-mewka
bywalec

Ja miałam coś takiego, że myślałam "Co ten mój wegetarianizm daje? Co ja taka jedna mogę zrobić...?"... Ale nie chciałam [i nie chcę!] powrócić do jedzenia mięsa. Mówiłam sobie wtedy, że taki jeden wegetarianin jednak ma znaczenie, i że jakby wszyscy mówili "Co ja jeden mogę zrobić" nie było by wegetarian... 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 1:55 am
czapla_666
bywalec

Ja tez czasem mam ochote na wrocenie do tego miecha...;/ Ale tylko przez to, ze slysze codziennie: nie badz dziecinna, nie wyglupiaj sie, w ogole co ty robisz??? To jest naprawde straszne...;/ Ale ochota ta odchodzi, gdy tylko zobacze mieso:P Na szczescie:)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 2:44 am
Lily
 Lily
Famed Member

Ja ostatnio mam takie zachcianki, że strach pisać... chociaż pewnie jakby doszło do konsumpcji to bym... zwymiotowała 😐

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 3:55 am
xGetBoredx
bywalec

No ja czasami jak oglądam reklamy makszitu albo kejefsi to mam ochotę chapnąć takie mięso, ale jednak... nie dam się, nie śmieciowemu jedzeniu.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2009 4:42 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Ja mam czasem ochotę na krewetki 😮

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2009 12:16 am
StaryVege
początkujący

Jestem wege od około 27 lat. Przemiana z mięsożercy trwała kilka miesięcy i nastąpiła nagle, z dnia na dzień, z sekundy na sekundę ... Była poparta pragnieniem poznania JA - zgłębianiem buddyzmu Zen, ćwiczeniami, ciekawą lekturą i dobrym przykładem starszego przyjaciela - jogina. To było jak "pstryknięcie palcami" - chwila olśnienia, zrozumienie istoty i sensu życia - głębokie doznanie z oczami pełnymi łez i potężną, czystą radością. Godzinę ryczałem - ba, beczałem ze szczęścia 🙂 ... Od tej chwili nie było nigdy zwątpienia - po prostu nie można zwątpić w coś, co się dojrzało, nie da się ... Zwątpienie rodzi się z braku świadomości i nadmiaru pustki w sercach.

[edytowane 30/4/2009 od StaryVege]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/04/2009 7:27 pm
Olla
 Olla
bywalec

O jak było mi miło przeczytać to co napisałeś StaryVege. widac miales mozliwośc przebudzenia i za tym poszedłeś. Radośc jest piekna dla mnie to esenscja zycia!!!!!

co by sie nie robiło wszytsko ma sens i cel.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/04/2009 10:54 pm
Lily
 Lily
Famed Member

A może już skończmy z tą lecytyną... bo to się już nudne zrobiło...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/05/2009 9:41 pm
Natasha
stały bywalec

ja nie mam ochoty powrotu do mięsa 😛 czasami niektórzy pytają mnie czy jak np. czuję zapach potrawy z kurczaka to to na mnie nie działa a ja zgodnie z prawdą odpowiadam że nie. nie wyobrażam sobie bym mogła to jeść. mięso na talerzu to przecież nadal zwierzę!

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/05/2009 11:58 pm
Strona 4 / 4 Wstecz
  
Praca