Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nowy na forum  

dbl_uname_emel
początkujący

Witam, jestem tu nowy. Wegetarianinem jestem od ok. 10 lat, ale ostatnio postanowiłem zaostrzyć swoją dietę i zrezygnować jeszcze z paru rzeczy tzn. przeszłem na weganizm tzn. częściowy, bo nie chcę na razie zrezygnować z picia mleka. Mam wiele pytań do innych wege, przede wszystkim chciałbym prosić o przeróżne porady przy gotowaniu itp. Czy jest jakiś spis produktów produkowanych z myślą o weganach i wegetarianach, tzn. takich które nie zawierają produktów zwierzęcych?? Bardzo się tym interesuje, wcześniej jadłem różne rzeczy, bo nie zdawałem sobie sprawy że dany składnik pochodzi od zwierząt, ale teraz kiedy zyskałem tą świadomość zaczeły mnie męczyć wyrzuty sumienia. Proszę o pomoc. Ostatnio dowiedziałem się np. o podpuszcze, że produkuje się ją z żołądka cielęcego, ale też z roślin, grzybów lub syntetycznie, tylko skąd mam wiedzieć z czego jest zrobiona ta w produkcie, który akurat kupuje?? Także czy są jakieś firmy, którym można naprawdę "zaufać"??

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 9:28 pm
Zol
 Zol
rozmówca

Witaj. Jeśli na serze pisze 'podpuszczka mikrobiologiczna' znaczy, że możesz wsuwać. Jest to podpuszczka bakteryjna.

'Przy śniadaniu słucham o korkach...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 9:34 pm
joasiotek
bywalec

Cześc, poproś mamę, zeby ci zrobiła moje ulubione danie, pieczareczki w cieście, palce lizać!! To nie jest nic trudnego do przyżądzenia, a pyszniutkie... myślę, że każdy sie domyśla jak to zrobic:)). Na tej stronie jest też wege-ksiażka kucharska.

<A HREF=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 9:38 pm
Paulina_p
bywalec

Sery Hohland są bez podpuszczki

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2006 10:13 pm
Owo
 Owo
bywalec

Lepiej sprawdzać niż ufać bezgranicznie 😉

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 1:09 am
dbl_uname_emel
początkujący

wielkie dzięki za rady, ale co jeśli na opakowaniu od sera nie ma podanego składu??. A co z substancjami typu laktoza, itp. Ostatnio "muszę się" interesować gotowaniem bo musiałem zrezygnować z wielu rzeczy, ale chociaż brakuje mi ich to nie mógłbym ich już jeść. Musiałem np. zrezygnować z płatków owsianych (myślałem że są wegańskie) a w składzie podane "monodwuglicerydy kwasu tłuszczowego, czy coś takiego.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2006 2:35 am
  
Praca