Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

przeznaczenie ....  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny

ja tez wierze w przeznaczenie a nasza postawa zyciowa to dla mnie takze przeznaczenie mysle ze wszystko co ma sie wydarzyc bylo z gory zaplanowane i nic nie dzieje sie przypadkowo

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2008 12:40 am
patusiek16
stały bywalec

Tylko kto jest tym co nam coś przeznacza?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2008 1:58 pm
Natasha
stały bywalec

nie wierzę w przeznaczenie. właściwie chyba w nic nie wierzę, moje rozumowanie opiera ię głównie na logice i faktach co nieco frustruje moją mamę. zwłaszcza gdy udowadniam iż wielu ludzi twierdzących iż nawiedziły ich duchy mają typowe objawy chwilowego
zaburzenia neorologicznego zwanego paraliżem przysennym będącym naturalnym zjawiskiem po gwałtownym przebudzeniu.polega on na przebudzeniu się świadomości pomimo iż mózg produkuje fale typowe dla czasu snu.myślę że w nektórych przypadkach wiara w przenaczenie daje swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa (że ktoś nad nami czuwa), bywa wynikiem wygodnictwa (nie muszę nic robić ze swoim życiem gdyż nie zależy ono od mnie a to co mnie spotyka to przeznaczenie) lub w swoisty sposób jest mechanizmem instynktu przetrwania dając nadzieje na życie po życiu.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2008 6:26 pm
Kudłacz
bywalec

nie wierzę w przeznaczenie. właściwie chyba w nic nie wierzę, moje rozumowanie opiera ię głównie na logice i faktach co nieco frustruje moją mamę.

Wydaje mi się, że w poprzednim poście wykazałem, że właśnie z logicznego połączenia faktów wynika istnienie przeznaczenia. Polecam zatem lekturę całego tematu.

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2008 7:27 pm
StellaArtois
weteran forum

widocznie nie dla każdego jesteś wyrocznią i nawet stukrotne przeczytanie całego tematu nie przekona tych, co nie wierzą 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2008 7:30 pm
Kudłacz
bywalec

Wyrocznią nie jestem nawet sam dla siebie ale twierdzenie, wbrew obiektywnie stwierdzonym już w XIIXw. faktom, że przeznaczenia nie ma, bez uzasadnienia wypowiedzi jest tak samo śmieszne jak mówienie, że takowe istnieje bez umiejętności wykazania tego. Są rzeczy w które możemy wierzyć i są takie, które można zmierzyć. Według obecnego stanu wiedzy z zakresu fizyki przeznaczenie jest faktem. Jeżeli masz teorię alternatywną, konstruktywnie zaatakuj Demona Laplace'a.

[edytowane 23/8/2008 przez Kudłacz]

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2008 7:38 pm
Natasha
stały bywalec

Kudłacz: dla większości osób przeznaczenie kojarzy się jednak z ingerencją Boga w moje/twoje/mojej świnki morskiej życie i w tym sensie nie wierzę w przeznaczenie.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2008 12:11 am
StellaArtois
weteran forum

temat dotyczy naszego stosunku do przeznaczenia i jako taki został zrozumiany przez wszystkich (prawie...), w porządku, Twoje podejście jest bardzo ciekawe i masz do niego pełne prawo, ale nie masz prawa wymagac od innych,żeby myśleli tak jak Ty, nawet jeśli wg Ciebie jest to jedyne słuszne myślenie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2008 12:34 am

wierze w Boga a przeznaczenie jest wedlug mnie scisle z tym zwiazane ale to moje zdanie kazdy mysli inaczej...

natasha strasznie to sobie wszystko uproscilas no ale masz do tego prawo...

[edytowane 23/8/2008 przez motylek8725]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2008 12:35 am
Ridareta
bywalec

No i kolejny temat, w którym się nie wypowiem, bo jedyne co mogę napisać, to: podpisuję się wszystkimi kończynami (tymi zdatnymi do pisania i wszystkimi innymi;) ) pod wypowiedzią Natashy!

[edytowane 23/8/2008 przez Ridareta]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2008 3:08 am
Nantosvelta
forumowy expert

Mi się wydawało, że ten temat (jak również i inne) został założony, aby wypowoadać swoje opinie, a tutaj widze, że ktos kogoś próbuje przekonać do swojej racji 😉

Stanisławie, przy paleniu świeczki można odprawić zaklęcie, pomodlić się, pomedytować i co tylko się chce 😀 Ja zazwyczaj pisze karteczkę do Bogini i ją palę ^^ Moja domeną magii sa głównie świeczki i dzięki nim bardzo dużo osiągnęłam w życiu 😀 A teraz brakuje mi zielonych. Podczas przeprowadzki utknęły gdzies (pewnie w martwym pynkcie 😛 ) i nie umiem ich znaleźć. A kupić zapominam, a staram się o pracę w domu dziecka 😀 😀 😀

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2008 5:03 am
Sagamore
stały bywalec

ja nie wierzę w przeznaczenie jeśli oczywiście chodzi o przypadek gdy" nie ważne co zrobisz to i tak będzie to i to"..dla mnie istnieje prawo przyczyny i skutku - karma
pzdr

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2008 7:32 pm
Kudłacz
bywalec

Mi się wydawało, że ten temat (jak również i inne) został założony, aby wypowoadać swoje opinie, a tutaj widze, że ktos kogoś próbuje przekonać do swojej racji 😉

o_O A po co prowadzi się w ogóle dyskusję? Żeby przedstawić swoje stanowisko ale też, żeby argumentować na jego rzecz, co jest właśnie przekonywaniem innych do swoich racji. Nikomu nie chce niczego narzucać siłą i nie uważam swojego zdania za jedyne słuszne. Po prostu rozmowa o przeznaczeniu ma dwa bieguny naukowy i mistyczny. Ten drugi jako agnostyk, traktuje raczej jako zabawną ciekawostkę. Natomiast co do pierwszego, nie widzę nic dziwnego w prośbie o konkretne wyjaśnienia, jeżeli Natasha twierdziła, że opiera swoje poglądy na empirycznych faktach. Peace!

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/08/2008 3:18 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Artykuł Anny Goluby o przeznaczeniu. Do poczytania Polecam

http://www.taraka.pl/index.php?id=przeznaczenie.htm 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/08/2008 8:19 pm
Nantosvelta
forumowy expert

Nie doczytałam do końca, dzisiaj jak dla mnie za długi 😉 Ale jedno wiem. Moim życiem kierują zmiany. Ja nie umiem w jednym miejscu zbyt długo usiedzieć. Dlatego mam nadzieję, że kiedyś będę zarabiała poprzez podróżowanie (i dlatego chciałabym być gwiazdą 🙂 ) I musze przyznać, że parę lat temu potrafiłam jeszcze widzieć moją przyszłość, teraz już nie. Przyczyna? Zbyt chaotyczne, spontaniczne i niepewne życie 😀

Pamiętam, jak szukałam religii, która by odzwierciedlała moją duszę. Czytałam o różnych religiach, chodziłam na spotkania, rozmawiałam z dużą ilością rożnych ludzi. Poglądy mieli różne, niektóre do mnei pasowały, niektóre nie. I o to chodzi, żeby poznawać, ale nie krytykować. Każdy wierzy w to, co wierzy. A wszystko jest w porządku, dopóki nie krzywdzi kogoś, bądź siebie. Jedną z praw Wikańskich mówi: "rób co chcesz, tylko nie krzywdź nikogo" a inne "cokolwiek uczynisz innej istocie powróci do Ciebie po trzykroć". Ja m.in. wierze w takie coś 😀

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 3:55 am
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca