Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Polacy i inne narody  

oliwkowa
forumowicz

Witajcie:)

Zwracam się do Was o pomoc. Mam nadzieje, ze mi jej nie odmówicie.
Jestem studentka filologii niderlandzkiej w pięknym mieście Wrocławiu. Gdyby ktoś miał wątpliwości to filologia niderlandzka to język, kultura, historia i wszystko co związane z Holandia i z Belgia. Chciałam w tym semestrze napisać prace semestralna dotycząca tego jak Polacy postrzegają Holandie, Belgie i ich mieszkańców. Byłabym Wam bardzo wdzięczna gdybyście zechcieli wyrazić swoja na ten temat opinie:> Np. jakie jest wasze pierwsze skojarzenie ze słowem Holandia? Co myślicie o Belgach itp. Może znacie osobiście jakiś Belgów lub Holendrów? Macie rodzinę w 1 z krajów Beneluksu ? A może byliście tam kiedyś na wakacjach? Co Wam sie rzuciło w oczy? Co Wam sie podobało?
Możecie tez wyrazić swoje zdanie na temat aborcji, "lekkich" narkotyków i małżeństw homoseksualnych, które w Holandii sa przecież dozwolone!!
Jeżeli ktoś z Was ma ochotę to możecie tez wykonać jakąś grafikę albo nawet zeskanowac rysunek przedstawiający jakieś Wasze wizje tych krajów. A może znacie jakieś żarty dowcipy dotyczące Holendrow / Belgów ?
Każda informacja jest dla mnie na wagę złota:) Na pewno zamieszczę je w mojej pracy. Przy czym nie mam zamiaru komentować ani oceniać Waszych opinii. Chodzi mi tylko o stworzenie takiego obrazu przeciętnego Polaka o Holandii i Belgii.
A jeżeli macie jakiś znajomych Holendrow lub Belgów którzy chcieliby wyrazić swoja opinie o Polsce i Polakach, to ja ja także bardzo chętnie poznam. (mogą być po niderlandzku lub po angielsku)
Jeżeli ktoś będzie chciał potem poznać efekty mojej pracy to chętnie je udostępnię:) Prace musze przygotować do grudnia, ale zależy mi żeby jak najszybciej zdobyć jak najwięcej Waszych opinii.
Dodam ze chętnie poznam tez Wasze opinie o Polakach ogólnie, i o Polakach za granicą.
Z gory bardzo wszystkim dziękuję za podzielenie sie swoim zdaniem.
Serdecznie pozdrawiam,
oliwkowa 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/11/2006 8:23 pm
oliwkowa
forumowicz

Wasze opinie mozecie tez wysylac na moj adres email - elku5@interia.pl

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/11/2006 8:24 pm
oliwkowa
forumowicz

az mi troche glupio ze zamiescilam temat ktory nikogo nic nie obchodzi..... sorry, myslalam ze to dosc ciekawe, ale wyglada na to ze chyba zmienie koncept swojej pracy. sorry za zawracanie glowy :casstet:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2006 12:00 am
ALchemik
bywalec

a ja pomoge 😀 a co 🙂 moze nie wiem zbytnio duzo na temat tych krajow ale swoimi spostrzezeniami sie podziele 🙂 a jesli tylko w czyms pomoga to ty bardsziej 🙂 wiec mozesz sie spodziewac niedlugo emiala 🙂 pozdrawiam 🙂

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2006 12:10 am
SoulSista
bywalec

Kochana Oliwkowa, to, że nikt nie odpowiedzial w założonym przez Ciebie wątku, nie znaczy, że jest on nieciekawy. Ja sama nie mam wielu spostrzeżeń na temat Holendrów, mimo iż poznałam ich kilku, samych czarnoskórych Hindusów, ale rodzonych holenderskich obywateli, ale od pisania powstrzymało mnie, ekhm, zwykłe lenistwo.. Jestem też w trakcie załatwiania nowego paszportu, który daje należny mi w krajach Beneluksu status socjalny, więc jest to też jakby część mojej historii rodzinnej. Daj znać, czy zrezygnowałaś już z pisania na ten temat, czy jeszcze warto coś Ci słać.

Pozdrawiam, i nie rezygnuj tak szybko

😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2006 12:16 am
Justyna:)
bywalec

nie chodzi o to, ze temat jest nieciekawy, ale o to, ze generalnie nie mamy jakich gotowych opinii o Belgach czy Holendrach...wlasnie jestem w Belgii, wiec postaram sie do Ciebie napisac 😉

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2006 12:52 am
oliwkowa
forumowicz

dzieki za podtrzymanie mnie na duchu i odzew 🙂 baaaardzo mnie to ucieszylo.
piszcie co Wam slina na jezyk przyniesie, (powinnam raczej napisac -palce na klawiature 🙂
nie martwcie sie ze nie wiecie duzo o HOLANDII i BELGII!! wlasnie o to mi chodzi zeby taki polski obraz ich stworzyc.
ale dzielcie sie tez swoja wiedza na ich temat jezeli jakis znacie. to ze np sa hindusami swiadczy ze Hol jest wielokulturowa i ze Polacy , przynajmniej niektorzy, zdaja sobie z tego sprawe
liczy sie kazdy glos i kazda opinia. Nawet jezeli to tylko stereotyp. Chce poznac te stereotypy by moc je potem probowac lamac!!
wiec piszcie co tylko macie ochote a ja napewno to wykorzystam w swojej pracy 🙂
z gory bardzo dziekuje za odzew 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2006 2:23 pm
oliwkowa
forumowicz

jeszcze sie nie poddalam i wciaz zbieram materialy...
moze ktos mialby jeszcze cos do dorzucenia na temat Belgów i Holendrów?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2006 11:58 pm
  
Praca