Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy nasza planeta może eksplodować?  

Strona 1 / 2 Następny
TAO
 TAO
bywalec

GLOBALNE OCIEPLENIE PRZEGRZEWA JĄDRO ZIEMI
Czy nasza planeta może eksplodować?

Poważne niebezpieczeństwo dla naszej całej cywilizacji nadciąga nie ze strony powolnych zmian klimatycznych, lecz z przegrzanego wnętrza Ziemi.

Galileusz odkrył, że Ziemia nie jest statyczna. Kopernik natomiast - że Ziemia obraca się wokół Słońca. W 2000 roku, dr Tomasz Chałko, zainspirowany raportem Michela Desmarqueta (spisanym w postaci książki "Thiaoouba Prophecy", funkcjonującej w polskiej wersji pod tytułem "Misja") odkrył, że stałe jądro naszej planety jest w rzeczy samej reaktorem nuklearnym i - choć to dziwne - nasza zbiorowa, cywilizacyjna ignorancja może spowodować jego przegrzanie i eksplozję. To odkrycie zostało opublikowane w czerwcu 2001 roku, w nowym naukowym piśmie NUJournal.net.

Topnienie polarnych lodowców odbywa się nie dlatego, że temperatura powietrza jest tam teraz wyższa, niż 0 st. Celsjusza, tylko z powodu podgrzewania ich od spodu. Wzrastająca aktywność wulkaniczna owocująca gwałtownymi erupcjami nie jest wynikiem "krystalizowania się" wnętrza Ziemi, lecz pochodzi z jądra planety, które – jak każdy reaktor atomowy - POTRZEBUJE CHŁODZENIA.

Wydaje się, że aktualnie obowiązująca doktryna o "krystalicznym rdzeniu Ziemi" jest o wiele bardziej niebezpieczna dla ludzkości, niż wszystkie rodzaje broni masowej zagłady razem wzięte, ponieważ uniemożliwia wyobrażenie, prognozowanie i zapobieganie prawdziwie globalnych kataklizmów.

W każdym reaktorze atomowym niebezpieczeństwo jego przegrzania powinno zostać rozpoznane już we wczesnym stadium. Gdy zewnętrzne objawy takiego procesu ulegają wzmocnieniu - zazwyczaj jest już zbyt późno, aby zapobiec katastrofie. Czy posiadamy wystarczająco dużo wyobraźni, inteligencji i czy jesteśmy wystarczająco zwarci, aby pojąć skalę niebezpieczeństwa zanim będzie za późno? Zanim znajdziemy się w sytuacji, kiedy nie ma już odwrotu? Wystarczy rzut oka na wykres...

Jeśli od zaraz nie zaczniemy robić nic w sprawie rosnących emisji substancji powodujących efekt cieplarniany, to cała atmosfera będzie zatrzymywać coraz więcej ciepła pochodzącego ze Słońca. Dzięki temu możemy nie przeżyć kolejnej dekady. I niestety: nie otrzymamy drugiej szansy.

Jeśli macie wątpliwości, czy nasza planeta rzeczywiście może eksplodować - powinniście zapoznać się z relacjami świadków takiej eksplozji, która w przeszłości miała już miejsce w naszym Układzie Słonecznym. Platon (428-348 p.n.e.) zrelacjonował eksplozję Phaetona (obserwowanej przez naszych protoplastów), która była tak jasna, że możnaby porównać ją do błyskawicy.

!!! - 10 z ostatnich 14 lat to najcieplejszy okres, jaki kiedykolwiek wystąpił na Ziemi. I ta tendencja niestety utrzymuje się.
!!! - Olbrzymie połacie lodów północnego i południowego bieguna już stopniały. Szybkość ich topnienia (np. Hektorii) wzrosła aż OŚMIOKROTNIE i to zaledwie w ciągu 3 lat (pomiędzy 2000 a 2003 rokiem). Kiedy lodowce zaczną masowo ześlizgiwać się do oceanów, wówczas rosnący poziom wód stanie się przyczyną ogólnoświatowej powodzi.
!!! - Wulkany uaktywniają się pod Oceanem Arktycznym i na Antarktydzie.
!!! - Największe wulkany na świecie tracą swoje śnieżne kapelusze.
!!! - Oceany stają się cieplejsze, niż kiedykolwiek. Efektem ich wzrastającego odparowywania jest ogromna ilość wyprodukowanych w ten sposób chmur, a co za tym idzie - pojawiają się coraz intensywniejsze deszcze i powodzie obejmujące duże połacie lądu.
!!! - W ogrzanych oceanach dochodzi do poważnych zakłóceń prądów wodnych.
!!! - Górskie lodowce topnieją wszędzie na świecie.
!!! - Pogoda z każdym miesiącem staje się gwałtowniejsza na całym globie.

W lutym tego roku NASA oficjalnie przyznała w swoim oficjalnym komunikacie, że Ziemia absorbuje więcej energii słonecznej (czyli ok. 0,5W/m2), niż jest zdolna odbić w przestrzeń kosmiczną nocą. Skażenie wzrasta codziennie a aktywność słoneczna nasilać się będzie aż do roku 2012. Globalny wzrost tektonicznej i sejsmicznej aktywności zdaje się niechybnie nastąpić. Czy oznacza to, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia?

Co jest przyczyną ośmiokrotnego wzrostu topnienia lodowca na Antarktydzie w ciągu zaledwie 3 lat? Słońce chyba nie dostarcza osiem razy więcej energii pod powierzchnię antarktycznego lodu, niż gdzie indziej, czyż nie? Niektórzy naukowcy prognozują, że skutki globalnego ocieplenia obejmą wiele dekad. Czy potrafią zatem wyjaśnić ośmiokrotny wzrost topnienia antarktycznych lodowców, jaki nastąpił w ciągu tych 3 ostatnich lat? Wyjaśni to raczej przegrzanie wnętrza naszej planety...

Teraz wszystko nabiera znaczenia PILNE. Prześlijcie proszę tę stronę, lub link do niej, do JAKIEGOKOLWIEK uczciwego naukowca lub osoby którą znacie. Naszą JEDYNĄ szansą wydaje się ZROZUMIEĆ i UDOWODNIĆ każdemu, że to się stanie, jeśli nie zmienimy naszego nastawienia do wzrastającego skażenia naszej atmosfery. Bądźmy bardzo ostrożni w stosunku do informacji podawanych przez mass-media; są one prawdopodobnie kontrolowane przez tych, którym termin "ekonomia" jest bardzo na rękę, i którzy starają się utrzymywać ludzkość w nieświadomości tak długo, na ile to jest możliwe.

Wstrzymywanie, zniekształcanie lub jakiekolwiek ingerowanie w prawdę o stanie jądra Ziemi to Zbrodnia Przeciwko Ludzkości - jedna z największych zbrodni, jakiej człowiek może się dopuścić.

Pieniądze nie uratują naszej Planety. Może to uczynić tylko Zrozumienie. Skupmy się na Zrozumieniu. Musimy to zrobić.

Zdolność Rozumienia nazwana została INTELIGENCJĄ. Wykorzystajmy ją.

[ Tłumaczenie na podstawie http://bioresonant.com ]
Tekst: Less Hoduń

http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=381

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/11/2006 4:16 pm
TAO
 TAO
bywalec

Niestety droga TAO, wszyscy mają to głeboko gdzieś, że ich matka umiera!!!!

Mają w końcu tyle wazniejszych spraw na głowie...

🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/11/2006 12:04 am
semjase
początkujący

i znowu ten 2012 rok,zbieg okolicznosci?... dzieki,ze o tym piszesz,oby wiecej takich jak ty

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/11/2006 3:07 am
Logan
początkujący

Nie Ziemia nie może eksplodować. Ten post jest w zasadzie absurdalny. I raczej współcześni geolodzy czy geofizycy nie uważają że jądro jest skrystalizowane.

Logan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/12/2006 2:09 pm
TAO
 TAO
bywalec

Raczej?? 😉

No własnie, Nie wiadomo tego jeszcze dokładnie, podobnie jak i nie wiadomo wielu innych rzeczy... Nie jestem akurat zwoelenniczką tej teorii wybuchu, ale twierdzę, że jądro Ziemi [b] może być[/b] właśnie krystaliczne. Co więcej jest jeden szczególny kryształ we wnetrzu naszej planety, który jest dla niej tym, czy dla nas serce. Artykuł ten zamieściłam podobnie jak i wszelkie inne związane z tym tematem, aby ludzie mogli go przeczytać i sami ocenić co o tym sądzą. Wolność to dostęp do informacji. Pozdrawiam :red:

P.S. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem globalnej katastrofy jest przeskok biegunów. Jest to zjawisko zdarzające się cyklicznie.

[edytowane 1/12/2006 od TAO]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/12/2006 3:47 pm
braad
stały bywalec

oczywiscie, moze w kazdej chwili

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/12/2006 9:16 pm
Ewe
 Ewe
początkujący

Czy uwarzasz że Bóg pozwolił by na to? Nie sądze, bo po co miałby to stwarzać. Zapewniam Cię że napewno tak sie nie stanie!!! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/12/2006 1:08 pm
angie007
forumowicz

jestem wierząca ale dla mnie nie ma wytłumaczenia, że Bóg by na to nie pozwolił 😉 tyle jest cierpienia niewinnych ludzi, że takie hasła juz na mnie nie działają.

A prayer for the wild at heart, kept in cages...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/12/2006 1:33 pm
siwcia
stały bywalec

Według mnie istnieje takie prawdopodobieństwo, ale....jest tyle pytań a tak niewiele odpowiedzi 😮 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/12/2006 4:59 pm

Dla mnie może. Jednak nie jestem do końca przekonana czy aż tak szybko (mimo, że przyznam sie- rok 2012 bardzo mnie interesuje, dopuszczam do siebie myśl, że to nie jest tylko bajka czy legenda). Ja staram się życ w sposób najmniej szkodzący Ziemi. Tylko nie jestem pewna, czy mogłabym zrobic cos wiecej niz oszczedzanie wody, prądu, segregacje smieci, bo po prostu nie bardzo sie na tym znam. Mam tez nadzieje, ze znajdzie sie wiecej osób takich jak TAO, które bedą nam przypominały o tym, ze to Ziemia utrzymuje nas przy zyciu, a my jestesmy tylko pasożytami i jak przesadzimy to...no to sie wysadzimy =\\.

koskaan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/12/2006 8:40 pm
Olaaa
bywalec

Proponuję następnym razem wkleić po prostu link.

Tytuł strony, z której pochodzi artykuł to: "Niewyjaśnione zjawiska, zagadki świata". Do tego samego worka wrzucić można kwestię trójkąta bermudzkiego, klątwę Tutanchamona, zdolności psychokinetyczne, magię, eliksir młodości etc.

I TAO bardzo cię proszę, nie traktuj tego jako atak. To jest po prostu moja opinia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/12/2006 10:09 pm
EvilOne
stały bywalec

wszystko jest możliwe. Mnie już nic nie zaskoczy.

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/12/2006 10:58 pm
jabagera
forumowicz

Może byłoby całkiem nieźle gdyby wszystcy ludzie wreszcie kopnęli w kalendarz...mieliśmy swój czas, swoje 5 min, no i niech ktoś mi powie że dobrze to wykorzystaliśmy..całym istnieniem dązymy to większej władzy nad innymi istotami, zabijamy i zapominamy że to nie my byliśmy pierwsi...Nasz czas dobiega końca i tyle, a to czy Ziemia eksploduje czy zamarznie...wszystko jedno.

nikt nie lubił kata, a ten jakże był potrzebny..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/12/2006 11:56 pm
Likwidator
bywalec

Strasznie podobają mi sie Wasze przemyślenia ;D

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/04/2008 4:17 am
Stanisław
weteran forum

Co to za jakiś katastroficzny temat.
Ja bardziej obawiałbym się zanieczyszczenia powietrza i gleby, które doprowadzi do licznych chorób i alergii słabszych jednostek ludzkich i masowe wymieranie.
Ale nie wolno takimi myślami zaczynać dnia! Liczy się pozytywne myślenie.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/04/2008 2:40 pm
Strona 1 / 2 Następny

Praca