Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Marudnik i narzekacz  

Strona 165 / 286 Wstecz Następny
Paulina.mk
forumowicz

Ja nie pomarudzę ani nie ponarzekam... Chcę się wyżalić...
Suczka mojej przyjaciółki urodziła 8 szczeniąt... Ma 2 nierasowe beagle i uważa, że jest hodowlą...

[edytowane 30/11/2010 przez Paulina.mk]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/11/2010 11:38 pm

Po wizycie u okulisty.
Wada wzrosła do -3.00...

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/12/2010 10:28 pm
Paulina.mk
forumowicz

PanikowaNevcia_xD to nie tak źle! Ja mam na jednym oku -5, a na drugim -6,75 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/12/2010 11:58 pm
StellaArtois
weteran forum

Nie narzekajcie 😀 Ja mam krótkowzroczność i astygmatyzm, w lewym szkle mam cylinder -8 ;]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 12:25 am
Fatty
weteran forum

Mam problem z ...rudymi rybami.

Białasom nic - zdrowiuśkie. Zrobię rudemu izolatkę, bo boje się o białe 🙁

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 11:34 am
bułek
forumowy expert

Bierzcie przykład z Fasoli. Chociaż ma "musztardówki" na oczach to się nie przejmuje tym. Minus i minus daje plus ;).

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 3:41 pm
rubia
forumowy expert

w lewym szkle mam cylinder -8 ;]

Fasolko, twardzielka z Ciebie. -8!!! Ja noszę szkła -4, sfera (choć też mam jedno oczko "bardziej" i lekki astygmatyzm, którego na razie jeszcze nie trzeba korygować), ale przyznam szczerze, że bez okularów lub soczewek widzę wszystko jak za mgłą. U okulisty jestem zawsze załamana, że potrafię przeczytać bez zgadywanek tylko literki z górnych rzędów. Na szczęście topografię mieszkania znam, a na ulicy zawsze ktoś życzliwy się znajdzie 😉 Kiedyś mój mąż miał niemiły zwyczaj wdeptywania rano w moje okulary, ale na szczęście osiedlowy optyk jest bardzo wyrozumiały, a ja też się nauczyłam pilnować "musztardówek" jak oka w głowie. Kiedyś słyszałam teorię, że minusy w pewnym wieku "wyrównują się", ale chyba należałoby to między bajki włożyć...
Nevcia, mój przyjaciel ma w jednym oku minus, w drugim plus, nie nosi okularów i prowadzi samochód, od lat bez żadnych stłuczek, kolizji, o wypadkach nie wspomnę. Dasz radę, nie jest źle 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 7:12 pm
AnnCo
początkujący

w lewym szkle mam cylinder -8 ;]

Nevcia, mój przyjaciel ma w jednym oku minus, w drugim plus, nie nosi okularów i prowadzi samochód, od lat bez żadnych stłuczek, kolizji, o wypadkach nie wspomnę. Dasz radę, nie jest źle 🙂

Matko, jesli ten znajomy ma wade plus 0,5 i minus0,5 to faktycznie mała różnica ale jak to 5 to bałabym sie z nim wsiąść do auta:D a może tych stłuczek poprostu nie zauważał, wiec dlatego myśli ze ich nie ma:D

ja też mam wadę wzroku, w jednym oku minus 0,5 a w drugim 0,25, widzę normalnie, ale prawo jazdy mam juz terminowe...:<

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 8:03 pm
rubia
forumowy expert

Matko, jesli ten znajomy ma wade plus 0,5 i minus0,5 to faktycznie mała różnica ale jak to 5 to bałabym sie z nim wsiąść do auta:D a może tych stłuczek poprostu nie zauważał, wiec dlatego myśli ze ich nie ma:D

:rotfl: Oj nie, aż tak mijający się z rzeczywistoscią to on nie jest 😀 Prowadzi po prostu bardzo ostrożnie, nie szarżuje i nie udaje króla szos. A że powinien nosić okulary to inna sprawa. Tlumaczyłam, prosiłam, ale cóż poradzić na upartego osiołka, z którym nawet własna żona sobie nie radzi?
Wydaje mi się, że problemem krótkowidza nie jest nawet sama wada wzroku, tylko tempo, w jakim się ona pogłębia. Jedni co rok muszą zmieniać okulary, a inni- jak np. ja- przez 20 lat mają prawie tyle samo dioptrii. A wcale się nie oszczędzam: jestem molem książkowym, ślęczę godzinami przed komputerem, tymczasem inni jedzą marchewki, robia sobie okłady i niewiele im to daje.
Pomarudzę jeszcze na medialną histerię związaną z zimą i ze śniegiem. Strasznie mnie to złości, bo zima jest od tego, żeby było zimno i żeby padał śnieg, latami nikt nie robił z tego problemu. A teraz tacy sie wszyscy delikatni zrobili, że na marne -5C reagują conajmniej jak na atak obcych cywilizacji. Wstyd!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 8:21 pm

Tak... Okulary noszę od 2007 roku. Zaczynałam od wady w prawym oku -0,5 i w lewym oku -0,75. Za 22 dni kończę 15 lat.
Nawet okulistka jest załamana tym szybkim postępem... To już będą moje czwarte szkła...

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 10:18 pm
StellaArtois
weteran forum

Ja noszę okulary od przedszkola. Mam krótkowzroczność w lewym oku -2, w prawym -0,75 do tego dochodzi astygmatyzm, lewe oko to 8 prawe 0,5, a okulistka powiedziała, że lewe wymaga cylindra -10, ale ze względu na to, że wcześniej miałam tylko połówkę to nie można od razu dać takiego dużego skoku. A w życiu przebrnęłam już przez masę pingli 😀 Te z przedszkola do tej pory pamiętam - miały grube landrynkowo różowe oprawki i różowy łańcuszek 😀
Nevcia, nie martw się. Jeśli będziesz miała dobrze dobrane szkła, to krótkowzroczność ma szansę się cofnąć, zwłaszcza, ze jesteś taka młoda 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 11:00 pm
rubia
forumowy expert

Nevcia, ale może to jest tylko taki skok? U mnie też wada szybko rosła właśnie w okresie dojrzewania, też od jakiegoś -0,5, a później stanęła w miejscu i trzyma sie mniej wiecej na tym samym poziomie. Glowa do góry!
Fasol: różowe oprawki i różowy łańcuszek? We wczesnej podstawówce miałam "plusy", które po roku mi się wyrównały do zera, ale w życiu nie zapomnę tego szkaradzieństwa, które nosiłam na nosie!! Boże, co ja bym wtedy dała za parę różowych "pingli"! 😉

[edytowane 2/12/2010 przez rubia]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/12/2010 11:01 pm

Dzięki Wam wszystkim za słowa pocieszenia! ;*
Mam nadzieję, że stanie się tak, jak mówicie. 😉

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/12/2010 4:45 pm

Mam dość jazdy pociągami! Dziś stałam godzinę na mrozie(dworzezec jest w remoncie) czekając na pociąg. A ten w rezultacie nie pojechał, został odwołany : ((

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/12/2010 5:57 pm

Tak... Okulary noszę od 2007 roku. Zaczynałam od wady w prawym oku -0,5 i w lewym oku -0,75. Za 22 dni kończę 15 lat.
Nawet okulistka jest załamana tym szybkim postępem... To już będą moje czwarte szkła...

Nie martw się. Ja zaczęłam nosić okulary w wieku 10 lat. Jestem krótkowidzem. Wzrok co pół roku systematycznie mi się pogarszał. Dopiero, gdy miałam 27 lat ustabilizował mi się. W chwili obecnej mam wadę -5,75 i -5.0. Na szczęście są teraz szkła wycinane z grubości- także tej wady nie widać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/12/2010 6:01 pm
Strona 165 / 286 Wstecz Następny
  
Praca