Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Marudnik i narzekacz  

Strona 225 / 286 Wstecz Następny
cienkun
rada starszych

Wszystkie leki jakie brałem, a brałem leki ze wszystkich grup które były, pomagały mi tylko doraźnie co najwyżej, a szkodziły długofalowo i po każdym leku miałem działania niepożądane. To migreny, to problemy z układem pokarmowym, po każdym praktycznie byłem "pijany". Teraz od już dłuższego czasu (jakieś 2 lata) nie biorę żadnych leków poza ziołami (nawet znieczulenia u dentysty) i do niedawna było w miarę OK, ale ostatnio kilka sytuacji mi się nałożyło na słabsze dni i mi odbiło. Przydałaby się psychoterapia, ale żeby się dostać na refundowaną, to muszę wpierw rozwiązać umowę zlecenie, z której nie mam dochodów, zarejestrować się w urzędzie pracy i dopiero mogę działać... :/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2012 6:44 pm
kazik84
bywalec

Jestem z Tobą cienkun. Wiem niestety co to znaczy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2012 11:51 pm
an
 an
bywalec

Mam stany lekowe, depresję, zachowuję się dziwnie, mam wrażenie że mam rozdwojenie jaźni i tęsknię za lekami przeciwpsychotycznymi które nie leczyły, za to szkodziły memu ciału.
Dziękuję za uwagę.

Cienkun - wybacz jeśli moje pytania wydadza Ci się niestosowne, ale zadam
Uzupełniasz w miarę regularnie omega-3 ?jesli tak, to czym? Czytałeś o roli EPA i DHA?
Stosujesz suple wit. B12 ? W jakich dawkach? Od kiedy/jak długo?

Spotkałeś się z hipotezami (być może mylnymi) na temat związku toksoplazmozy ze schizofrenią i zachowaniami autodestrukcyjnymi? Nawet jeśli są one mylne, to warto się temu przyjrzeć.
Napisz na priv jeśli nie masz nic przeciwko.
Czy jadasz produkty zawierające cholinę (lecytynę)
Robiłeś jakieś badania krwi ? coś poza morfologią?
Jak z kwestią wit. D u Ciebie?
Trzymaj się

[edytowane 7/9/2012 przez an]

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/09/2012 6:31 am
cienkun
rada starszych

An, żadnych suplementów. Za to sporo mleka i produktów mlecznych i ogólnie wydaje mi się że to dobra dieta jest. Ale może faktycznie badania się przydadzą.
Tylko mi się zawsze nie chce isć do tych konowałów, bo mi się niedobrze robi jak tam wchodzę...
Chociaż nie wydaje mi się aby to miało związek z dietą, bo takie epizody miewałem jeszcze zanim nawet pomyślałem o tym że można nie jeść mięsa. Generalnie to już powinienem przywyknąć, ale jednak człowiek się tak łatwo przyzwyczaja do dobrego, że zawsze trudno jest zaakceptować to gorsze...
Dzisiaj ranek był całkiem niezły nawet. Zobaczymy czy się utrzyma do jutra 😉

Jakies sugestie co powinienem zbadać w swojej krwi?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/09/2012 1:40 pm
Lily
 Lily
Famed Member

[b]Cienkun [/b] , ja najgorszą depresję zaliczyłam zanim przestałam jeść mięso, ale też myślę, że wtedy się dodatkowo dobiłam (od rana kawa i czekolada). Natomiast jak zimą zaczynam spadać, to biorę witaminy, staram się więcej wychodzić na powietrze itp. Myślę, że powinieneś sobie kupić porządny zestaw witamin z grupy B, w tym B12. Same przetwory mleczne mogą nie wystarczyć.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/09/2012 2:07 pm
an
 an
bywalec

An, żadnych suplementów. Za to sporo mleka i produktów mlecznych i ogólnie wydaje mi się że to dobra dieta jest. Ale może faktycznie badania się przydadzą.
Tylko mi się zawsze nie chce isć do tych konowałów, bo mi się niedobrze robi jak tam wchodzę...
Chociaż nie wydaje mi się aby to miało związek z dietą, bo takie epizody miewałem jeszcze zanim nawet pomyślałem o tym że można nie jeść mięsa. Generalnie to już powinienem przywyknąć, ale jednak człowiek się tak łatwo przyzwyczaja do dobrego, że zawsze trudno jest zaakceptować to gorsze...
Dzisiaj ranek był całkiem niezły nawet. Zobaczymy czy się utrzyma do jutra 😉

Jakies sugestie co powinienem zbadać w swojej krwi?

No ale nie wiadomo na ile uzupelniasz chocby to o co pytalam, zalożmy ze z mlecznych jest ta wit. B12 (choć warto sprawdzić jak sie przyswoiła, sa ludzie ktorym się nie przyswaja na wystarczającym poziomie), witaminy D natomiast nie ma w mleku odpowiedniej ilości, więc nie wiadomo ile jej masz i nie wspomniales jak z omega-3
a kwasy EPA i DHA to bardzo ważne elementy,
Nie wiem czy jesz jajka i nie wiadomo czy zapewniasz sobie choline na odpowiednim poziomie.
jak juz wybierzesz sie na badania to zrób co sie da, b12, morfologia z rozmazem krwi, jeśli jesteś przeciwny suplom witaminy D a możesz wydać na jej badanie, to zrob badanie na 25 OH wit.D żeby mieć pewność [przy okazji ferrytynę (powinno byc podobno powyzej 50, to takie minimum]

A badano Cie pod kątem chorob tarczycy? lub innych?

edit - ferrytyny miało byc powyżej 50

[edytowane 9/9/2012 przez an]

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2012 5:11 am
cienkun
rada starszych

Tarczycę miałem w normie, ale to było ładnych pare lat temu.
Dzięki za informacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2012 1:54 pm
Petite
rozmówca

Wrrrr, lenistwo jest najgorszą chorobą jaka może być. Miałam w ten weekend przerobić 3 rozdziały z biologii, powtórzyć skład chemiczny komórki, powtórzyć trochę chemii z 1. klasy i porobić zadania, powtórzyć gramatykę z francuskiego i zrobić matury, napisać wypracowanie z francuskiego, porobić projekty na meblarstwo i upiec swój pierwszy chleb razowy. Jest już sobotnie popołudnie a ja co zrobiłam? Wielkie NIC. Zaraz biorę dupę w troki i idę do sklepu po te drożdże, bo nie wytrzymam ze sobą 🙂

Coś czuję, że te moje prace dyplomowe i matury to będzie jedna wielka porażka.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2012 6:45 pm
Fatty
weteran forum

Robisz podstawowy błąd- nie planuj na wyrost 😛

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2012 6:53 pm
Petite
rozmówca

Problem w tym, że to nie są moje wygórowane ambicje, tylko bieżące potrzeby 🙂 Jak nie zrobię tego w ten weekend to za tydzień będę mieć 2x więcej.

I oczywiście czym się motywuję do działania? Czekoladą. A już miałam tydzień udanego odwyku od słodyczy :mad2:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2012 7:51 pm
AnnaBarbara
rozmówca

Heh, też się obijam. Ale przynajmniej mam gości i muszę się trochę rozruszać do życia.

A 21ego mam poporawkę ze znienawidzonej biochemii! 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/09/2012 9:12 pm
Petite
rozmówca

Przeziębiłam się, co jest efektem stania pół godziny na odkrytym przystanku z mokrą głową i uszami przy okropnym wietrze i zimnie w bardzo lekkim stroju 😛 Mam katar, gorączkę, boli mnie głowa i skóra. Na szczęście mam zapas soku malinowego domowej roboty 😀

Czy będzie to miało wpływ na czosnek jeśli wymieszam go z wegańskim masłem i koperkiem? Inaczej surowego nie zjem 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/09/2012 1:47 pm
cienkun
rada starszych

możesz go wymiwszać nawet z tofu :red:
Ja też zmokłem, ale tylko chwilkę.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/09/2012 1:53 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Dopóki będzie surowy i nie chiński, tylko polski, to możesz mieszać z czym chcesz 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/09/2012 5:03 pm
Mango
rozmówca

Ja też potrzebuję ponarzekać.
Na trochę zamieszkałam na Słowacji.
Język okazał się totalnie inny niż w książkowych wersjach, więc ludzie przede mną uciekają, jak człowiek mówi po angielsku/ukraińsku/polsku. Jakkolwiek inaczej, to traktują jak UFO- halo, jestem normalna!...

"Zostawcie świat trochę lepszym, niż go zastaliście"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/09/2012 12:59 am
Strona 225 / 286 Wstecz Następny
  
Praca