Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

eutanazja - wasz stanowisko   

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
kazamuko
stały bywalec

mam mamę z zaawansowanym alzhaimerem. Patrzę na to i staram się nie zwariować. Jestem za eutanazją. Chcę żyć tylko tak długo, jak długo będę funkcjonować w miarę normalnie. Jeśli mózg odmówi mi posłuszeństwa to nie chcę żyć, wegetować niczym jakaś nienazwana roślina.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 4:38 am
Lily
 Lily
Famed Member

Najgorsze jest to, że osoba z Alzheimerem to już nawet samobójstwa nie popełni (nie żebym popierała takie rozwiązania). Nie chciałabym się znaleźć w sytuacji, gdy nie tylko ciało, ale i umysł odmawia posłuszeństwa...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 4:51 am
aniusia
bywalec

nie mam jasnego zdania w tej sprawie, czasem wydaje mi sie ze powinna byc legalna a czasem ze stanowczo zakazana, mozna by ustanowic ze jest dopuszczalna ale w konkretnych przypadkach tylko kto ma decydowac komu zycie a komu smierc 😮 ...zabawa w Boga

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 1:36 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Kto? Jeśli to możliwe, to sam zainteresowany...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 1:43 pm

jestem przeciw

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 6:30 pm
aniusia
bywalec

polityk, lekarz

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 10:35 pm
visel
bywalec

RODZINA

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 11:04 pm
aniusia
bywalec

no jasne ze rodzina ale mnie chodzi o to ze w rzeczywistosci to POLITYK ustanawia takie prawo a LEKARZ wykonuje smierc. no teraz wszystko jasne

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2007 11:38 pm
siwcia
stały bywalec

Myślę, że jednak powinna być zalegalizowana, oczywiście musza być tu jasno określone zasady i procedury postępowania. Ja osobiście chciałabym mieć taką możliwość, nie wyobrażam sobie takiej opcji gdzię np. będąc sparaliżowaną mam być skazana na wegetację. Każdy powinien mieć tu prawo wyboru i decydowania o jakości własnego życia.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2007 12:08 pm

Eutanazja jest jak samobójstwo. Czemu nie pozwolimy umierać schizofrenikom czy ludziom w ciężkiej depresji? Czemu nie anorektykom?

Eutanazja.
Eutanazja nie powinna być w żandym wypakdu na życzenie. Trzeba stwierdzić naprawdę ciężkie i nieuleczalne cierpienia.
Osoba chora na raka nie moze popełnić osbie samobójstwa ot na legalu.
Musi to być ból, który odbiera jej poczytalność i nie ma szans na usmierzenie, choc ja... uwazam ze inne mziany np odnosnie obrotu pieniedzy powinny wejsc w zycie. Chocby na srodki lagodzące ból.

Jestem tez przeciwna odcinaniu od zycia ludzi w stanie wegetatywnym.
Zas osoba dotknieta paralizem powinna jednak pożyć troszkę czasu znaim stwierdzi czy jest w stanie 'tak zyc' czy nie.
Nie powinnismy byc tchorzami ani aprobowac tchorzostwa,,,,

[edytowane 18/4/2007 od ptakbezglowy]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2007 8:38 pm
grenouille22
rozmówca

Jestem przeciw.

Gdy tylko przebudzi się twój umysł, będziesz każdy dzień rozpoczynał uśmiechem, bo wiesz, jak wielkim darem jest życie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/04/2007 11:17 pm
Ireth
bywalec

i trzeba bylo telewizji,zeby...koles chcial zyc!co sie dzieje z tyloma innymi osobami zamknietymi w 4 scianach,do nich nie przyjdzie tv i anna dymna

Nie wiem, ale moze zamiast dyskusji o eutanazji probowac do nich docierac? Tym wlasnie sie bedzie zajmowal Janusz Switaj.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2007 12:04 am
visel
bywalec

zacznij od dzis,zacznij juz teraz,powodzenia

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2007 12:49 am
EvilOne
stały bywalec

Jeśli miałabym leżeć i patrzeć się w sufit następne 40 lat(wegetacja totalna, tylko świadomość umysłowa+zero władzy nad ciałem) to chyba sama na sobie bym wykonała eutanazje! Jeśli byłby to ktoś bliski-walczyłabym o niego do końca. I znajdź tu kompromis. I być człowieku mądry i pisz wiersze.

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2007 1:00 am
Anchesenamon
rozmówca

Jestem za.

Było niedawno w telewizji o ciężko i nieuleczalnie chorym mężczyźnie. Ten widok mnie przekonał do eutanazji.

Anchesenamon

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2007 1:59 pm
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca