Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Mniejszosci seksualne.  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny

Echh. Dołączam sie do politycznego biadolenia. Po raz pierwszy... bo w istocie nie czytam gazet.

Gdyby da Vinci był naszym nauczycielem nie wytrzymałby długo. I odgórnie- beznadziejne reguly postepowania i oddolnie- malo zainspirowanych.

Ale zalozylam temat i nie zawiodłam się. Często spotykam się z brakiem akceptacji wobec tych mniejszości, co jest dla mnie przykre i niezrozumiałe (skad taka ślepota.), a na forum wegetarian jak jeden maż- wszyscy widzą sedno sprawy jakim jest drugi czlowiek. Moze oczy wegetarian faktycznie patrzą dalej?

Ich postępowanie nie ma nic wspolnego z chrzescijanskimi wartosciami i rodziną, na ktore, jak zgaduje pewnie się powolują. ):

[edytowane 23/4/2007 od ptakbezglowy]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 1:48 am
siwcia
stały bywalec

Ja uważam się za osobę tolerancyjną, nigdy nie przeszkadzało mi to, że są ludzie, którzy mają inną orientację seksualną, zresztą w kręgu moich znajomych też są osoby o innej orientacji. Każdy ma prawo do własnego wyboru, do kochania w swój właściwy tylko dla siebie sposób. To są pewne predyspozycje danej osoby, których nie da się tak po prostu obejść. Są tacy jacy są i chcą tak samo funkcjonować w społeczeństwie jak hetero, a tymczasem spotykają się z totalnym brakiem tolerancji o akceptacji już nie wspomnę, są napiętnowani, szykanowani...a wszystko to tylko dlatego, że mentalność i schematy myślowe naszego społeczeństwa jest tak trudno zmienić.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 6:49 pm

Polska jest zacofana. Może i ludzie tolerują mniejszośc seksualne, ale wielu Polaków nie akceptuje chocbny homoseksualistów. Na religii wychodziłam z siebie, jak klaryk podciagał bycie gejem pod pedofilię, zoofilię. Choroba psychiczna?! Zwierzęta w prawie każdym gatunku TEZ sa homoseksualne. Natura tak nas stworzyła i tyrania jest nie dać praw np do małżenstwa, adpcji dzieci, rozgrzeszenia itp gejom, lesijkom czy innym przedstawicielom mniejszości. Smuci mnie tez podejscie do aseksualistów. Mało jest takich ludzi, społeczenstwo wyzywa singli od starych panien i starych kawalerów. impotentów i niedorobów.

Mnie tez wkurza zbyt namiętnie całujące sie parki, jednak jak ktos sie przytula czy kulturalnie trzyma za reke na ulicy to tylko miło popatrzec. Szkoda, ze nie mieszkam w miescie, gdzie jest jakas parada równosci, bo chetnie poszłabym na nia. Jestem heteroseksualna, ale raczej w opozycji co do wielu poglądów. Pokazywanie swoich upodoban własnie poprzez parady jest potrzebne, chocby z tegop wzgledu, by społeczenstwo nie miało takich chorych uprzedzen.

I kocham Was wegetarianie za to, jacy jestescie. Wegetarianizm tez uczy akceptacji. Ale i akceptacja robi zrobiła z nas wegetarianów. To piekne (:

koskaan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 7:27 pm
Ireth
bywalec

Wegetarianizm tez uczy akceptacji. Ale i akceptacja robi zrobiła z nas wegetarianów. To piekne (:

To nie taka prosta zaleznosc. Na tym forum jest co najmniej jeden wegetarianin zionacy agresja i nienawiscia. Wyrzeczenie sie miesa nie zmienia charakteru.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 7:32 pm

Raczej pisałam o skromnej większości, choc fakt, masz rację- nie kazdy wege jest dobry. Pozdrawiam.

koskaan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2007 1:10 am

coś takiego jak tolerancja jest często mylone z akceptacją

toleruję coś takiego jak odmienna orientacja seksualna, ale nigdy tego zakaceptuję, możecie mnie zlinczować (zauważyłam dużą nietolerancję wobec ludzi którzy nie akceptują odmienności seksualnych i nie ma co zaprzeczać- na takie osoby też jest niezła nagonka :P)

nie rozumiem jak osoba religijna, która uznaje prawdy zawarte w Biblii może równocześnie popierać homoseksualizm!

geje nie przeszkadzają mi póki nie zaczynają obnosić się ze swoją orientacją i uzurpować sobie prawa które przysługują rodzinom np. do adopcji, wg mnie jest to lekko absurdalne...

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2007 6:44 am
EvilOne
stały bywalec

Do grona nauczycieli Apulejusza wpisałabym jeszcze Rimbauda;)

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2007 11:34 am
Ireth
bywalec

geje nie przeszkadzają mi póki nie zaczynają obnosić się ze swoją orientacją

Jak definiujesz "obnoszenie sie"? Czy jesli ide za reke z moja dziewczyna, to juz jest obnoszenie, czy tez bedzie nim dopiero wtedy, gdy jej te reke wloze pod bluzke?

i uzurpować sobie prawa które przysługują rodzinom np. do adopcji, wg mnie jest to lekko absurdalne...

Wiele lesbijek juz wychowuje wspolnie dzieci, czy to z poprzednich, heteroseksualnych zwiazkow, czy tez poczetych w drodze sztucznego zaplodnienia. Czy chec posiadania dziecko to uzurpacja jakiegos prawa? Ludzie homoseksualni nie sa pozbawieni narzadow plciowych potrzebnych do splodzenia dziecka, ani tez nie sa pozbawieni instynktow rodzicielskich. A teoria o tym, ze z takich rodzin na pewno wyrastaja sami homoseksualisci nie jest zgodna z prawda.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2007 11:50 am
Apulejusz
bywalec

Do grona nauczycieli Apulejusza wpisałabym jeszcze Rimbauda;)

EvilOne, w zasadzie wybrałam tylko kilku twórców literatury spośród wielu artystów, którzy byli homoseksualistami, tak dla przykładu. Wymieniłam tych najbliżych mojemu gustowi estetycznemu, ale dzięki 😉

[url=http://www.forumveg.webd.pl] [img]http://www.forumveg.webd.pl/album_pic.htm?pic_id=321[/img] [/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2007 10:35 pm

Jak definiujesz "obnoszenie sie"? Czy jesli ide za reke z moja dziewczyna, to juz jest obnoszenie, czy tez bedzie nim dopiero wtedy, gdy jej te reke wloze pod bluzke?

Nie byłabym zbulwersowana widząc 2 osoby tej samej płci trzymające się za rękę, pisząc obnoszenie się mam namyśli manifestowanie na każdym kroku swojej inność (znam osoby homoseksualne które sie tak zachowują) i przewrażlwienie na swoim punkcie, dopatrywanie się wszędzie "nietolerancji" i "prześladowań", prawda jest taka że mnie i większość ludzi mało obchodzi co dorosłe osoby robią ze sobą w łóżku-ich sprawa, chodzi o cała gejowską propagande która wg. mnie jest bezsensowna i ma na celu mydlenie ludziom oczu, jestem jak najbardziej przeciwna ich publicznym akcjom, nikt nigdy mnie nie przekona że powinno być tak jak oni by sobie życzyli.

Wiele lesbijek juz wychowuje wspolnie dzieci, czy to z poprzednich, heteroseksualnych zwiazkow, czy tez poczetych w drodze sztucznego zaplodnienia. Czy chec posiadania dziecko to uzurpacja jakiegos prawa? Ludzie homoseksualni nie sa pozbawieni narzadow plciowych potrzebnych do splodzenia dziecka, ani tez nie sa pozbawieni instynktow rodzicielskich. A teoria o tym, ze z takich rodzin na pewno wyrastaja sami homoseksualisci nie jest zgodna z prawda.

Właśnie-skoro nie są pozbawieni narządów rozrodczych ani instynktów rodzicielskich, to homoseksualizm można uznać za chorobę duszy.
Nie twierdzę że rodzice homoseksualni namawiają dzieci do homoseksualizmu, ale szczerze powiedziawszy nie uważam żeby to była sytuacja zdrowa/naturalna żeby dziecko miało rodzinę składającą się z dwóch matek lub ojców. To że pozwala się w niektórych krajach adoptować homoseksualistom dzieci uważam za nieporozumienie i przejaw relatywizmu moralnego władz.

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2007 4:23 am
Vega71
bywalec

Ja znam pary homo i pary les ktore wspolnie wychowuja dzieci i tworza normalne szanujace sie rodziny. Znam tez rodziny gdzie niby wszystko gra , a zyja w piekle i braku szacunku.

Dla dzieci wazne jest zeby je kochano i zeby mialy kogo kochac.

Jesli ktos jest les czy homo, a przy tym jest dobrym porzadnym czlowiekiem i chce i ma mozliwosc poswiecic swoje zycie zeby stworzyc jakiemus dziecku normalny dom to dlaczego nie dac temu dziecku szansy ?

Tylko dlatego ze my mamy uprzedzenia do tego kto z kims spi ?

Na swiecie sa miliony biednych chorych dzieci ktore potrzebuja kochajacych ludzi ktorzy sie nimi zaopiekuja. Wrzucanie wszystkich les i homo do worka " zboczency" jest strasznie przerysowane i moim zdaniem wynika z wewnetrznych blokad ludzi ktorzy sie czuja zagrozeni innoscia.

Mnie absolutnie nie obchodzi kto z kim spi, tak dlugo jak mnie to nie dotyczy to jakie mam moralne prawo pakowac sie w czyjes osobiste preferencje i wybory ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2007 4:38 am
kamma
stały bywalec

chodzi o cała gejowską propagande która wg. mnie jest bezsensowna i ma na celu mydlenie ludziom oczu

Mydlenie ludziom oczu - czym? Co Twoim zdaniem próbują ukryć homoseksualiści obnosząc się ze swoją orientacją? Od czego odciągnąć uwagę ogółu?
Myślę, że gdy homoseksualiści uzyskają zadowalający ich poziom tolerancji ze strony społeczeństwa, to dadzą sobie spokój z paradowaniem, przewrażliwieniem i poczuciem bycia prześladowanymi.

większość ludzi mało obchodzi co dorosłe osoby robią ze sobą w łóżku-ich sprawa

nie uważam żeby to była sytuacja zdrowa/naturalna żeby dziecko miało rodzinę składającą się z dwóch matek lub ojców

A myślisz, że dzieci obchodzi, co rodzice robią ze sobą w łóżku? Obchodzi o tyle, że są ciekawe świata, ale nie ma to znaczenia dla miłości i przywiązania, jakie mogą odczuwać w stosunku do dwóch matek lub ojców.
Dalej:
Czy sytuacja, w której dziewczyna zalicza wpadkę, chłopak umywa ręce, więc młoda mamusia musi mieszkać ze swoją własną matką, wściekłą za nią z powodu tej wpadki, jest zdrowa? Dwie kobiety - dwie matki. Kłócą się non stop, no z wyjątkiem dłuuugich godzin kiedy w ogóle się do siebie nie odzywają. A po drugiej stronie - dwie kobiety (lub mężczyźni), które bardzo się kochają, szanują nawzajem, są doskonałym wzorem zdrowych relacji międzyludzkich - w której z tych dwóch rodzin dziecko ma większą szansę nauczyć się zdrowej, odważnej miłości?
Zresztą homo wiedzą, że gdyby było ich więcej niż hetero, ludzkość w końcu wymarłaby. Zapewniam Cię, że nie zależy im na "promocji" czy "propagandzie" homoseksualnej. Zależy im na szacunku.

nie rozumiem jak osoba religijna, która uznaje prawdy zawarte w Biblii może równocześnie popierać homoseksualizm!

Podaj mi proszę jakiś cytat z Biblii mówiący, że homoseksualizm jest zły, niemoralny i w ogóle.

przejaw relatywizmu moralnego

Relatywizm moralny to hasło modne obecnie w pewnych kręgach. Ciekawa jestem, jak Ty je rozumiesz? Co jest niemoralnego w wychowywaniu dzieci przez homoseksualistów?
Pozdrawiam, czekam na odpowiedź:)

[edytowane 26/4/2007 od kamma]

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2007 12:26 pm
visel
bywalec

poprzednicy napisali- Wegetarianizm tez uczy akceptacji. Ale i akceptacja robi zrobiła z nas wegetarianów. To piekne (:
To nie taka prosta zaleznosc. Na tym forum jest co najmniej jeden wegetarianin zionacy agresja i nienawiscia. Wyrzeczenie sie miesa nie zmienia charakteru.
Raczej pisałam o skromnej większości, choc fakt, masz rację- nie kazdy wege jest dobry. Pozdrawiam.

wegetarianizm czego uczy??od niejedzenia miesa agresji nikomu nie ubylo
konkretniej prosze,po nikach jesli macie odwage.
buhehehehehheh cytat" nie kazdy wege jest dobry"-trzeba dodac tak jak nie kazdy gej/lesba jest ok-ale to przeciez ja stwarzam podzialy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2007 3:12 pm

poprzednicy napisali- Wegetarianizm tez uczy akceptacji. Ale i akceptacja robi zrobiła z nas wegetarianów. To piekne (:
To nie taka prosta zaleznosc. Na tym forum jest co najmniej jeden wegetarianin zionacy agresja i nienawiscia. Wyrzeczenie sie miesa nie zmienia charakteru.
Raczej pisałam o skromnej większości, choc fakt, masz rację- nie kazdy wege jest dobry. Pozdrawiam.

wegetarianizm czego uczy??od niejedzenia miesa agresji nikomu nie ubylo
konkretniej prosze,po nikach jesli macie odwage.
buhehehehehheh cytat" nie kazdy wege jest dobry"-trzeba dodac tak jak nie kazdy gej/lesba jest ok-ale to przeciez ja stwarzam podzialy

AKCEPTACJI UCZY

Ja pisałam i nadal obstaje przy swoim. Może jestem tylko zbyt wielka optymistka, ale wolę mieć takie podejście do świata. Wielu wegetarian spotyka się z brajkiem akceptacji ze strony społeczeństwa, przez co sami niekiedy cześciej dostrzegamy dyskryminację róznych mniejszości. Byćmoże nie jest to zasługa wegetarianizmu, ale szacunek do zwierzat u bardzo wielu ludzi oznacza tez próbe szacunku do każdego człowieka. A jeśli Ci sie moje zdanie nie podoba, to bardzo prosze,masz do tego prawo, ale nie śmiej sie tak, bo sobie monitor poplujesz (: pozdrawiam.

A co do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Ja chciałabym mieć taka kochającą rodzine niz nie mieć przez pół zycia nikogo, kto by sie mna interesował. Oczywiście nie kazdy nadaje sie do wychowywania dzieci, ale to dotyczy wszystkich ludzi, bez względu na orientacje seksualna. Niestety, Polska jest 50-60 lat za Europa zachodnia jeśli chodzi o mniejszości seksualne i raczej musimy sie z tym liczyc. Jednak mam nadzieje, ze z czasem się to zmieni. chociaz jak tak dalej pójdzie to wywala nas z UE za dyskryminacje. Nie zdziwiłabym się bardzo.

koskaan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2007 10:22 pm
Logan
początkujący

Zgadzam się z luca_rudegirl
Jeśli homoseksualizm jest naturalny, to niech geje i lesbijki pozyskują dzieci zgodnie z naturą...ale to może być trudne.

Logan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/04/2007 4:02 am
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca