Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy jestescie tolerancyjni [wobec mięsożerców]?  

Strona 6 / 9 Wstecz Następny
Nantosvelta
forumowy expert

NIe, nie jestem tolerancyjna. Jest wiele rzeczy, których nie toleruję 😉
Np głośnego słuchania muzyki w autobusie, subkultury dresiarskiej, która za gorsz nie ma godności, laktozy (ale to już taka inna nietolerancja xD) i masę innych rzeczy 🙂

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2009 3:16 pm

Zawsze można uprościć i stwierdzić, że dopóki ściany rzeźni nie będą szklane (przeźroczyste) to ludzie dalej będą jeść mięso i nie zmienią podejścia do zabijania zwierząt. Chociaż myślę że gdyby ściany ubojni i farm były ze szkła, to może 25% mięsożerców przestałoby jeść mięso. Trzeba by bowiem zrobić szklane ściany również w zakładach przetwórstwa mięsnego, aby ludziom uświadomić z czego wyrabia się mięso i co producenci wciskają zamiast mięsa. Niech by ludzie zobaczyli jak mało mięsa daje się do szynek i kiełbas, a ile sztucznych wypełniaczy i jak szynki są dmuchane aby były dwa razy większe. I z czego robi się parówki i pasztety (flaki, odbyty, genitalia, kości i kopyta, kurze głowy - wszystko, z czego nie da się już nic zrobić). Dzięki temu może by się uzbierało następne 25% rezygnujących z mięsa.
Obecnie nic się nie marnuje, leci wszystko i jest poddawane enzymom trawiennym (chemia i naturalne), potem gotowane, miażdżone, mielone i formowane. W ten sposób kości, pazury, racice, uszy, włosy, ogony, skóra stają się pięknie wyglądającym mięskiem w przyjemnym różowym odcieniu który w połączeniu z zapachem kawy zbożowej przypomina wszystkim dzieciństwo 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/08/2009 3:31 pm
Nantosvelta
forumowy expert

Szymon1980kat
Moja siostra, przyjaciółka i jedna koleżanka pracowały (koleżanka nadal pracuje) w zakładzie przetwórstwa mięsnego i nadal mięso jedzą. Ludzie ogólni są znieczuleni, patrzą tylko na siebie i swoje potrzeby ;/

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2009 2:24 am
Szczurunia
bywalec

Nantosvelta, ma rację. Wielu ludzi jest 'tolerancyjnych' wobec przemysłu spożywczego. Zjedliby każdy plastik czy odchody, gdyby były dobrze potraktowane glutaminianem sodu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/08/2009 2:29 am
Anonim
bywalec

Nie kontynuuję dyskusji, która odbyła się wyżej, odpowiadam jedynie na pytanie tytułowe.
Otóż nie 🙁
Im dłużej się nad sobą zastanawiam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że jestem "nietolerancyjna"
I jestem...nie wiem dokładnie...rasistką albo nacjonalistką...w każdym razie miło nie jest... 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2011 8:31 am
cienkun
rada starszych

Kiedyś W. Cejrowski w W.C. Kwadransie przytoczył definicję tolerancji jako znoszenie czegoś lub kogoś z trudem. Tak więc myślę że jestem całkiem tolerancyjny 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2011 6:54 pm
Vegeta169
bywalec

w takim razie wg definicji Cejrowskiego ja też jestem dość tolerancyjna.. no 'prawie tolerancyjna' bym powiedziała:D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/01/2012 3:57 am

:rotfl:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/01/2012 4:20 am
Fatty
weteran forum

Ostatnio Fatty udała się na imprezę urodzinową, gdzie przybyło także kilku myśliwych- niektórych rzeczy ciężko się słuchało gdy schodzili na "swoje" tematy 🙁 , ale jakem psiara załapałam z nimi wątek o rasach psów myśliwskich.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/01/2012 10:55 pm
Vegeta169
bywalec

W takich sytuacjach rzeczywiście najlepszym wyjściem jest próba zmiany tematu. Chociaż ja czasami się poddaje i wychodzę jak czuję, że nic z tego :D:D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2012 5:13 pm
cienkun
rada starszych

Mam kumpla, który gdy spotyka myśliwych, zaczyna im tłumaczyć, że powinno się wprowadzić sezon polowań na myśliwych. :red: Ja chyba też będę tak robił jak jakiegoś spotkam :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2012 5:42 pm
Vegeta169
bywalec

Cóż jeżeli o myślistwo chodzi to nie chcę offtopować ale ciekawe czy taki myśliwy upolowałby jakąkolwiek zwierzynę bez bajerów typu noktowizory, podczerwień, broń najnowszej technologii, pułapki etc. Jak myślistwo owszem- idź człowieku z kijem, czy co tam znajdziesz w lesie, i upoluj chociażby królika. Jak się uda WTEDY będziesz miał się czym pochwalić :rotfl:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2012 7:20 pm
lililea
bywalec

Ostatnio czytałam że ilość wilków na wolności w ciągi ostatnich 10 lat wzrosła o 100sztuk. Myśliwi twierdzą, że w związku z tym spadła ilość jeleni, W tym samym czasie ilość myśliwych wzrosła o 7000,

Bardzo mi się podoba definicja tolerancji Cejrowskiego 😀 i tak - według niej jestem tolerancyjna. Za to na nietolerancję mojego wegetarianizmu nie mam żadnej tolerancji ani litości.

[edytowane 29/1/2012 od lililea]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2012 8:31 pm
Fatty
weteran forum

ciekawe czy taki myśliwy upolowałby jakąkolwiek zwierzynę bez bajerów typu noktowizory, podczerwień, broń najnowszej technologii,

mój mocno mięsożerny tata twierdzi tak samo 😛 Ktoś mu kiedyś z dumą pokazywał sesję przy świeżo upolowanym dziku, to rodziciel stwierdził iż to morderstwo- bo mógłby się chwalić gdyby upolował dzika najwyżej kij w ręku mając, a nie tym, że strzelił do niczego nieświadomego dzika przechodzącego pod "zasiadką"(na drzewie) myśliwego.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/01/2012 10:20 am
Vegeta169
bywalec

A znajdzie się kilku mięsożerców którzy tak myślą 🙂 przynajmniej tyle..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/01/2012 1:32 pm
Strona 6 / 9 Wstecz Następny
  
Praca