Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy jestescie tolerancyjni [wobec mięsożerców]?  

Strona 9 / 9 Wstecz
Vegeta169
bywalec

Teoretycznie może wpaść.. Ale jak się coś je i czuć posmak mięsa, ponieważ okazuje się że ser krojony był zaraz po kiełbasie to można się wkurw...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2012 2:44 am
bułek
forumowy expert

Wyjście z sytuacji jest proste. Nie kupujcie krojonych. Posmak po wcześniej krojonym produkcie jest wyczuwalny. Mi czasem zdarza się jeść chleb z dżemem i cebulą ;).

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2012 2:56 am
Vegeta169
bywalec

Dżem+cebula.... jeeezuuu :D:D:D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2012 3:10 am
Fatty
weteran forum

Mnie też 😉 Albo posmaruję sobie chleb nożem czystym, ale okazuje się, że ktoś przede mną nabierał margaryny nożem który wcześniej zaznał czosnku 😛

[edytowane 3/2/2012 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2012 10:38 am
Nivi
 Nivi
rozmówca

Przepraszam, że przerwę dyskusję 😉
Chociaż - dodam swoje. Tak, też mnie to denerwuje. I to, że za każdym razem przed zrobieniem tostów, muszę czyścić toster, bo reszta rodzinki robi sobie tosty z "szyneczką" i cały tłuszcz z tego ścieka ;/

A wracając do pytania:
[b]czy jestescie tolerancyjni [wobec mięsożerców]? [/b]

Owszem, jestem. Nie popieram jedzenia mięsa ale uważam, że każdy ma swoje sumienie i prawo wyboru i każdy będzie rozliczany wg swoich poczynań.
Niemniej jednak - było by miło, gdyby niektórzy myśleli czasem również o innych i czyścili po sobie toster 😛

Pozdrawiam 🙂

[b][url]http://www.youtube.com/nivienne22[/url][/b] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/0b1f6d72c9.png[/img] [img]http://www.suwaczek.pl/cache/eb4b6c60e4.png[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/04/2012 3:08 am
Samanya
bywalec

fajne pytanie 🙂 hmm.. 5:1 tak się przedstawia moja sytuacja. Rodzinka ma dość moich jak to mówią dziwactw a ja mimo wszystko i tak ich kocham mimo, ze prawie codziennie, jedzą to co jedzą.
Bywa, że w domu jest koszmar przeze mnie, ale cóż poradzę. Mama czasem mi mówi że robię wstyd jak ktoś mnie czymś częstuje a ja odmawiam 🙂 🙂
Śmieszna ta nasza familja :rotfl:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/08/2012 6:37 pm
Szpicelek
forumowicz

Mam chłopaka mięsożercę i cała jego rodzina i cała moja rodzina oprócz mojej mamy (mam wsparcie w tej mięsożernej dżungli). Ja jestem tolerancyjna. Chcecie to jedzcie, ale długo musiałam pracować (i jeszcze pracuję, choć już się przyzwyczaja do mojego "dziwactwa") na to bym ja zasłużyła na tolerancje z ich strony.

Szpiceluś

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/08/2012 1:34 pm
cienkun
rada starszych

Mam chłopaka mięsożercę i cała jego rodzina i cała moja rodzina oprócz mojej mamy (mam wsparcie w tej mięsożernej dżungli). Ja jestem tolerancyjna. Chcecie to jedzcie, ale długo musiałam pracować (i jeszcze pracuję, choć już się przyzwyczaja do mojego "dziwactwa") na to bym ja zasłużyła na tolerancje z ich strony.

A czy człowiek uczciwy musi zasłużyć na tolerancję ze strony złodzieja?? :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/08/2012 1:50 pm
Maria0904
początkujący

Pozwole i sobie odpowiedziec na pytanie o tolerancji 🙂

W moim przypadku tolerancja konczy sie, kiedy ludzie siedzacy przy jednym ,zaczynaja komentowac i oceniac zawartosc mojego talerza.
Dopoki kazdy w spokoju spozywa swoj posilek , nie proponujac mi przy tym niczego od siebie,
nigdy nie rzucam zadnych uwag na temat miesa.
Niestety zawsze w takich sytuacjach towarzyszy mi wewnetrzne obrzydzenie, duzo mnie kosztuje wtedy ta tolerancja.

Fakt,ze kiedys wiekszosc z nas jadla mieso, roznica taka ,ze wiedza na ten temat poglebila sie i tym samym poziom naszej wrazliwosci sie zwiekszyl.
Jednak jesli chodzi o miesozercow, tak szczerze nie potrafie ich usprawiedliwiac niewiedza.
Przeciez kazdy wie, z czego powstal i jaka droga musial przebyc "pyszny" kotlet zeby znalezc sie na talerzu.
Problem w tym ,ze wiekszosci to w ogole nie przeszkadza.
Podejrzewam,ze sprawa mialaby sie inaczej,gdyby kazdy sam musial zabic i doprowadzic mieso do postaci takiej jaka widzi sie w sklepach.
Ludzie zwyczajnie nie chca o tym myslec, bo jest im tak wygodniej ...

Kazdy z Nas jest wolnym czlowiekiem , posiadajacym wlasny rozsadek i sumienie , mamy prawo do wlasnych wyborow.

Czesto wybory innych koliduja z nami , no ale, poza wewnetrznym buntem niewiele jestesmy w stanie zrobic.
Chcac czy nie , musimy sie wzajemnie szanowac.

To chyba tyle ode mnie.

Pozdrawiam wszytskich serdecznie
🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/09/2012 8:23 pm
Strona 9 / 9 Wstecz
  
Praca