Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zmiana nazwiska...  

Chciałabym zmienić nazwisko. Nie lubię go, a może i nawet nienawidzę. Całym sercem! Jest powodem moich kompleksów, czuję się okropnie za każdym razem gdy mam je podać.
Chciałabym je zmienić, ale boję się że zranię uczucia mojego taty...
Dość mam już porad 'Oj tam, nazwisko nie jest najważniejsze w człowieku' (pff, ciekawe momenty na filozofię), albo rekord, powtarzane mi niejdenokrotnie 'wyjdziesz za maż to sobie zmienisz' o___o...
Nie mogę znieść tego! Chciałabym usłyszeć, że to moje życie i mam prawo zdecydować czy chcę nosić "głupie" nazwisko (zestawione z imieniem Olga...), że mój tata nie powinien mieć żalu ani dopatrywać sie w tym wyrzeczenia. Że niehonorowo jest mówić komuś 'wyjdziesz za maż to sobie zmienisz' a nie zmiana nazwiska ze Smalca na Wilczyńską, kiedy godzi to w we wrażliwość estetyczną... w końcu utożsamiamy sie ze swoim imieniem i to naturalne, prawda?
Czekam na porady... a teraz idę wycierać łzy, bo już naprawdę nie mogę.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2007 12:35 am
Lily
 Lily
Famed Member

Jeśli jesteś pełnoletnia to możesz zmienić nazwisko, tylko trzeba to jakoś sensownie przed urzędnikami uzasadnić. Np. zmienić na panieńskie mamy albo jakieś inne rodzinne.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2007 1:05 am
Fatty
weteran forum

Mamy podobny problem... moje nazwisko od zawsze o kompleksy mnie przyprawiało.
Cóż, na bardzo popularnych w internecie listach śmiesznych nazwisk, wielokrotnie się znajduje, wszystkim się głupio kojarzy, co jest źródłem masy docinków których doświadczam od podstawówki. Nauczyciele również niezły ubaw mieli, rzucali jakieś hasła, cała klasa turlała się ze śmiechu a ja czerwona jak burak usiłowałam resztkami sił robić dobrą minę do złej gry... jednakże w jakiś sposób jestem do tego mojego dwuznacznego nazwiska przywiązana bo te ***** to jednak fajna rodzina jest 😉

Jeżeli naprawdę bardzo źle się z tym nazwiskiem czujesz, to zmień to. Porozmawiaj może z tatą i wyjaśnij mu wszystko spokojnie,dlaczego chcesz zmienić nazwisko, ile todla Ciebie znaczy i że naprawdę nie chcesz ugodzić w jego uczucia. Dużo siły życzę.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2007 1:45 am
Koniara
stały bywalec

JA tam moje nazwisko jakos toleruje. Gorzej z imieniem ;/ ;/ 😉 Nie znosze go. Bleeeeee

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2007 2:52 am
e-anandas
bywalec

Moje nazwisko jest noralne polskie, jednak chcialbym zmienic na inne. Najlepiej by nie miec imienia i nazwiska tylko jeden wyraz jak np: Sting czy Platon. Bardziej mi sie to podoba. Rodzice jak na razie nic nei mowili, co oni biedni moga? zabronia mi? jakich argumentow uzyja? jest to tylko zmiana nazwiska o wiele trudniej jest przejsc na wege 🙂
Jak masz taka ochote to nie patrz na rodzicow, tylko rob to co mowi ci dusza. Oni i tak swoje wiedza i albo zaakceptuja albo nie.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2007 3:35 am
Nantosvelta
forumowy expert

Moje nazwisko też jest używane w wielu gagach. Kiedyś się tym przejmowałam. Ile znaczy dla mnie nazwisko zrozumiałam dopiero po śmierci mojego taty. W sumie mnie nie gorszy, nawet nauczyłam się sama niekiedy z niego śmiać. A jak ktoś już przesadza z krytyką, to mu mówię że mam je po ojcu, i mam do niego sentyment.
Chociaż napiszę szczerze, że jakbym miała na nazwisko Smalec, Wieprzowina albo inne nieestetyczne, to pewnie bym zmieniła.
Uważam że zmiana nazwiska jest jak przejście na wegetarianizm. Nikt nie może odebrać Ci prawa do tego 🙂

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2007 10:45 pm
aniusia
bywalec

ja zawsze bylam wujek 😛 od mojego nazwiska jak bylam mala to strasznie przez to cierpialam teraz nie wiem dlaczego:) a nazwiska meza najchetniej bym nie brala nie wierze w prawdziwa milosc dlatego boje sie rozwodow itd. w przyszlosci planuje zostac przy swoim.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/07/2007 10:11 pm
marcyha
początkujący

Takie znalazłam:
http://www.polishembassy.ca/files/informacja%20o%20zmianie%20nazwiska.pdf
może się przyda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/07/2007 5:17 am
Denis
bywalec

ja mam mało Znane nazwiski ślagor ktos zna ???

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/07/2007 6:38 pm

moje imie i nazwisko moze jakies szczegolnie dziwaczne nie jest, ale polaczenie jakies niefortunne i wlasciwie tez bym zmienila.... hmmm moze jakis pseudonim artystyczny 😀

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/07/2007 2:57 am
nova.nike
bywalec

Też mam podobne problemy. Nie podoba mi się moje nazwisko i bardzo chciałabym je zmienić, chyba na panieńskie mojej mamy, jest zwykłe i normalne. Obecnie moje nazwisko nie jest ośmieszające ale takie długie, zawsze muszę je dwa razy powtarzać zeby ktoś dobrze zapisał, wkurza mnie to 😡
Tylko jak nie zranić taty. Nie dosyć że nie mam super bliskich stosunków z rodziną z jego strony to teraz nazwisko będę zmieniać ??
Jeśli zaś chodzi o ślub, to szczerze mówiąc gdybym miała nazwisko panieńskie mamy to wolałabym zostać przy swoim.

supergirl;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/10/2007 4:22 pm
kamma
stały bywalec

ptakubezglowy, myślę, że Twój tata zrozumie, jeśli z nim pogadasz. Przecież tu nie chodzi o jego osobę.
Jeśli Twoje nazwisko przysparza Ci tyle cierpienia, to jest to chyba wystarczający powód, żeby je zmienić. Słyszałam kiedyś o gościu, który zmienił nazwisko z "Żaba" na inne. A Przecież Żaba nie jest takie okropne 🙂
Więc myślę, że masz powody i że w USC nie powinni robić specjalnych problemów. W razie czego możesz pójść z jednym z rodziców, który poświadczy, że Twoje życzenie nie jest tylko fanaberią.

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/10/2007 3:55 pm
Sima
 Sima
stały bywalec

Moj nazeczony zmienil nazwisko,i nic sie wielkiego nie stalo-chyba sie bal ze za niego nie wyjde.... 😀 Zmienil na panienskie matki,to wcale nic złego,i Tobie radze to samo jezeli zle sie z nim czujesz a nie watpie ze tak jest, skoro nie jadasz mięsa,jednak najpierw porozmawiaj o tym z ojcem,wytlumasz sensownie dlaczego chcesz to zrobić.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/10/2007 12:11 am
  
Praca