Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zagadka na dzisiaj.  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
Stanisław
weteran forum

A mówiełem, że ta zagadka będzie dla takich bystrzaków jak Wy za łatwa.
To jednak poradzili mi, że w takiej formie może być.

Dziękuję Jago i Loviiso za prawidłowe rozwiązanie tej zagadki. Nagrodę w postaci filmu prześlę Wam na adres e-mail. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/06/2008 3:36 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Hehe, Jaga ale się wstrzeliłyśmy 😛 Gratuluję współzwyciężczyni i dziękuję za filmik 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/06/2008 3:41 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

hehe..to ja też dziękuje i gratuluje Loviiso- ale mamy wyczucie czasu, co do minuty 😎
Twoje zagadki Stanisławie w czasie nauki do egzaminów to przyjemny relaks umysłowy :rotfl:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/06/2008 4:05 pm
rubia
forumowy expert

Witaj, Stanisławie! zapomniałeś w tej zagadce dodać, że obie szafy RAZEM ważą 150kg- zabrzmiało to raczej jak 'obie szafy (czyli klażda z nich ważą PO 150 kg. Miłej niedzieli!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/06/2008 5:45 pm
Stanisław
weteran forum

Dzisiaj mam do Was pytanie.
Czy ktoś a Was zna zdanie, które czytane od tyłu będzie takie samo.
Np: [i]oko za oko[/i]czytane od tyłu wyrazami będzie takie samo [i] oko za oko[/i], ale czytane literami będzie brzmiało: [i] oko az oko[/i].
Może ktoś z Was zna takie zdania brzmiące logicznie. Ja znam zdanie 15 literowe, które czytane od tyłu literami jest takie samo. Zapraszam do prezentacji swoich pomysłów. 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 3:12 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Ta 15 -literówka palindromowa to pewnie:

- Kobyła _ ma _ mały _ bok. / kob_yłam_am_ałybok

😛 Inne mniej znane:

-Zaradny _dynda_raz. / zar_adnyd_yndaraz 🙂

-Ile_Roman_ładny_dyndał_na_moreli? / ilerom_an__ładnyd__yndał _namor_eli :rotfl:

-Żartem_dano _nadmetraż. / żartemdan_onad__metraż

😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 3:57 pm
Stanisław
weteran forum

Ayna jesteś niesamowita. :hiya:
Nie dość, że wiedziałaś o jaki piętnastoliterowy palindrom mi chodzi to jeszcze podałaś 27-literowy swój palindrom o Romanie. Trochę żart wisielczy ale prawidłowy 🙂
Poczekamy do godziny 20.00. Jak nikt nie poda dłuższego palndromu to wysyłam Ci nagrodę. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 5:02 pm
Milunia
bywalec

Tylko ten zapamiętałam 😀

Ale ma kot, i co spotka
Ale, o tam, a to kotka
A kto kota ma - to Ela
A kto psoci - to Kamela.

Polecam przeczytać najdłuższy palindrom, który składa się z ok. 33 tysięcy liter 😀

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 9:34 pm
Stanisław
weteran forum

Milunia, trochę ten wierszyk nie ma sensu. Szczególnie pierwsze dwa wersy. Możesz mi wytłumaczyć o co w nich chodzi ? 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 9:44 pm
Milunia
bywalec

Jak go pierwszy raz czytałam, to też odniosłam takie wrażenie jak Ty 🙂 Teraz nie mam z tym problemu, bo czytam go po swojemu 🙂

A o sens tego wierszyka powinno się zapytać autora 😀

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 9:58 pm
Stanisław
weteran forum

Ale ma kot, i co spotka
Ale, o tam, a to kotka
A kto kota ma - to Ela
A kto psoci - to Kamela.

Ja to rozumiem tak:
że kot ma Alę, tak ja w elementarzu i co tą Alę spotka to myśli, że to Ala a to kotka.
A tak naprawdę Ala nie miala kota tylko Ela.
A jeszcze doszła na nowa osoba , być może siostra Eli - Kamela.
No tak, niby wszystko się zgadza ale autor wierszyka zrobił jeden podstawowy błąd. Napisał imię , a powinien napisać przez "ę". I tak czytany ostatni wyraz od tyłu powinien być: a jest nieprawidłowo. Tak samo Jest zamiast wspak jest .

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 10:49 pm
Stanisław
weteran forum

Ayno, za najdłuższy w tym konkursie, logicznie brzmiący, 27 literowy palindrom przesyłam Ci tego kwiatka:

[URL= http://img220.imageshack.us/img220/3151/dscf4428to3.jp g" target="_blank">http://img220.imageshack.us/img220/3151/dscf4428to3.jp g"/> [/IMG][/URL]
[URL= http://img220.imageshack.us/img220/3151/dscf4428to3.10999136af.jp g" target="_blank">http://img220.imageshack.us/img220/3151/dscf4428to3.10999136af.jp g"/> [/IMG][/URL]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2008 1:52 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Ogromnie dziękuję za bratki. Uzbierałam całkiem fajny bukiet w tym temacie. 🙂

Stanisławie, nie wiedziałam ,że to był konkurs na najdłuższy palindrom. Myślałam o zwykłej zabawie i prezentacji ciekawych zwrotów. Szkoda ,że tak mało osób wzięło w nim udział. 😎
Mnie też ten o Romanie przypadł do gustu. :rotfl:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/06/2008 1:46 am
Stanisław
weteran forum

Ayna a ja nie wiedziałem, że takie zdanie, ktore da się przeczytać literkami od tyłu nazywa się palindrom. :rotfl:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/06/2008 2:17 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Na pewno wiedziałeś , tylko zapomniałeś ! 🙂 Nie wszystko pozostaje w pamięci, od czasów szkolnych już nam trochę upłynęło latek. :rotfl:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/06/2008 2:41 am
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca