Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak znaleźć ciekawą pracę?  

Strona 1 / 3 Następny
daffnia
bywalec

postanowiłam znaleźć pracę, w której zostanę na dłużej i z której będę zadowolona. i na postanowieniu na razie się skończyło, bo nie wiem co robić dalej.
jestem dosyć nieśmiała i mam problem z tym, żeby gdzieś wparować i wywrzeć takie wrażenie, że każdy mnie z miejsca będzie chciał zatrudnić. nie mam też rozległych znajomości, nikt mi super pracy nie załatwi.
na ogłoszenia w gazecie czy na stronie www też nie mam co liczyć, bo od dłuższego czasu je przeglądam i widzę, że dotyczą głównie prac fizycznych. mam wyższe wykształcenie, ale nie marzę o karierze, po prostu o dobrej pracy w miłej atmosferze.
podzielcie się swoimi doświadczeniami- jak znaleźliście pracę? gdzie pracujecie?

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2008 1:52 pm
Patrishja
rozmówca

może zarejestruj się na jakis portalach... nie wiem jakies info..praca, czy jobpilot... albo idź do pośredniaka i tam ci jakoś doradzą i wyślą na staż.

pat;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2008 2:23 pm
StellaArtois
weteran forum

ale dafnia chce pracę na stałe, toteż staż odpada niestety...
można zarejestrowac się w biurze pośrednictwa pracy, a najlepiej w kilku, ale to nie wystarczy, niestety trzeba pokonac niesmiałośc i samemu poroznosic cv i poumawiac sie na rozmowy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2008 4:07 pm
daffnia
bywalec

staż zdecydowanie odpada, dostałam kiedyś skierowanie na staż w dziekanacie wyższej uczelni: pół roku, normalny etat po 8h, również soboty i niedziele i to za 350zł miesięcznie! bez gwrancji zatrudnienia!!
z roznoszeniem cv nie jest tak prosto, bo z reguły portier/ochroniarz nie wpuszcza do biura nikogo niezaproszonego. a tam gdzie nie ma portierów, np w mniejszych firmach, albo w różnych instytucjach to nawet nie przyjmują cv jesli nie było ogłoszenia o naborze 🙁

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/06/2008 2:42 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Daffnia, a znasz [url] http://www.goldenline.pl/ [/url] ? Może tam Ci coś ciekawszego doradzą niż my tutaj 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/06/2008 3:29 pm
Fatty
weteran forum

jestem dosyć nieśmiała i mam problem z tym, żeby gdzieś wparować i wywrzeć takie wrażenie, że każdy mnie z miejsca będzie chciał zatrudnić.

akurat niektórych pracodawców ujmuje taki kandydat na pracownika, bo może rokować jako skromny a pracowity. Jedna z zatrudnionych koleżanek, taką nieśmiałością i skromnością zapunktowała u szefostwa. Z tym,że z czasem dziewczę się rozbestwiło, ale to już inna sprawa 😛

Nawet jeśli nie masz rozległych znajomości to i tak popytaj- a nuż, komuś coś wpadnie w oko a przypomni sobie,że Ty niedawno czegoś szukałaś? U mnie 5/6personelu, to osoby zatrudnione przez polecenie przez kogoś(gdy jedna z dziewczyn odchodziła, to na swoje miejsce polecała swoją sprawdzoną koleżankę).Powodem jest felerny pracownik-złodziej sprzed lat, teraz "szefy" wolą kogoś sprawdzonego.
To tylko taki przykład dla odniesienia 😉 Ja pracuję w sklepie zabawkowo-papierniczym, praca raczej nie na dłużej ale niewątpliwie bywa ciekawie- pracowała ze mną kiedyś studentka psychologii i stwierdziła,że w sklepach, studenci powinni praktyki odbywać, bo często w obcowaniu z klientami można natrafić na bardzo oryginalne przypadki... 😀

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/06/2008 2:26 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Słyszałam ,że teraz się dużo zmieniło w Urzędach Pracy, naprawdę starają się coś znaleźć. Może powinnaś sie zarejestrować ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/06/2008 2:34 am
NatusiaMK
stały bywalec

Polecam www.pracuj.pl oraz www.infopraca.pl
Rejestrujesz się,a oferty pracy same przychodzą:)
Co do stażu,mój PUP płaci 650 zł plus zwrot kosztów dojazdu. I starają się,jak mówi Ayna,znaleźć pracę bezrobotnym:)
Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/06/2008 1:51 pm
nova.nike
bywalec

Ja tymczasowo znalazłam sobie prace w urzędzie miasta 🙂 Tymczasowo bo chciałabym pracować zgodnie z zawodem ukończonym na studiach, ale gdyby nie to to bardzo chetnie bym została na stałe 🙂 bo:
- praktycznie nie ma czegos takiego jak nadgodziny, 15.30 i wychodzę
- pensje mam na czas bez żadnych wymówek czy opóźnień
- mam fundusz socjalny
- możliwość awansu
- po pewnym czasie urząd może dofinansowywać dodatkowe studia i szkolenia
- są tzw sportowe popołudnia, dofinansowanie basenu, gra w siatkówkę, piłkę nożną, współne wypady do kina
- jest dużo potencjalnych znajomych

Gdzie szukać:
- http://www.dsc.kprm.gov.pl/
- http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/praca.html

Pierwszy link jest dla całego kraju, drugi na Poznań.
Pracę znalazłam w miesiąc 🙂

supergirl;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/06/2008 7:18 pm
daffnia
bywalec

o dzięki nova.nike- właśnie jestem z poznania:)
chciałabym znaleźć pracę w administracji publicznej, a urząd miasta to mi się normalnie marzy, serio 🙂
oczywiście jestem zarejestrowana w urzędzie pracy i faktycznie polepsza się tam, tyle, że przeważnie oferują pracę za najniższą krajową 😡

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/06/2008 11:06 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

chcę zmienić pracę i zastanawiam się czy korzystanie z portali internetowych jest bezpieczne czy ponosi sie jakieś koszty w związku z otrzymywaniem ofert na e-mail? z góry dziękuje za pomoc 😉

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2008 3:54 am
Lily
 Lily
Famed Member

Nie ponosi się kosztów, ale też często przysyłają zupełnie nieadekwatne oferty, mimo że się zaznacza zakres swoich kompetencji 😉 Ja np. ciągle dostawałam oferty dla ludzi z wykształceniem technicznym, mimo że podałam humanistyczne 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2008 4:12 am
nova.nike
bywalec

Daffnia, spróbuj bo myśle że warto 🙂

Znalazłam jeszcze jeden link:
http://bip.umww.pl/portal?id=58238

supergirl;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/07/2008 11:58 pm
patusiek16
stały bywalec

Ja właśnie chciałabym znaleźć prace ale mieszkam w małej wiosce niedaleko małego miasteczka a tam trudno z praca w markecie chciałabym sobie towar rozkładać ale nie potrzebują nikogo 🙁
nie wiem co innego mogłabym robić nie mam jeszcze 18 lat .

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2008 7:09 pm
daffnia
bywalec

wszystkim osobom szukającym pracy długoterminowej polecam skorzystanie z finansowanych przez UE kursów. właśnie jestem na takim, 3-miesięcznym (chociaż z reguły są to 1- 1,5 miesiąca) mam tam angielski, administrację, obsługę programów komputerowych, trochę prawa, itp. takie coś polecam osobom, które nigdy nie pracowały i nie mają doświadczenia, ale są też inne kursy: językowe, programowanie komputerowe, księgowe i dużo dużo innych! szkoda tylko, że tak mało jest informacji na temat tego, z czego można skorzystać... 🙁

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/07/2008 3:51 pm
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca