Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

najlepszy okres w życiu  

StellaArtois
weteran forum

Każdy z nas ma w swoim życiu czas, który wspomina najlepiej. Dla większości ludzi są to chwile, które już minęły, a nie te, które trwają lub mają nadejśc. Jakie chwile w swoim życiu wspominacie najlepiej? Kiedy robi Wam się ciepło na sercu i łezka kręci się w oku?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 4:51 am
_iwona_
bywalec

Dla mnie ten najlepszy okres właśnie trwa. Różnie w życiu się układało, raz było lepiej, raz gorzej, jak u każdego pewnie. Na szczęście nauczyłam się, że tak naprawdę to ode mnie zależy czy czuję się szczęśliwa, czy nie, no i staram się jak mogę, żeby przeważało uczucie zadowolenia z życia.
Teraz z fascynacją patrzę jak rozwija się mój drugi synek. I teoretycznie rzecz biorąc jest dużo trudniej niż za pierwszym razem te piętnaście lat temu. No bo nie mam żadnej cioci, babci, kuzynki itp. do pomocy, do pracy muszę chodzić (a dzidziol do żłobka, niestety), ale... no nie wiem... może właśnie przez tę zmianę podejścia do życia tak mam. Mimo zmęczenia permanentnego (ze względu na brak odpowiedniej ilości snu), mimo tego, że w domu często gęsto nie wygląda tak, jakbym chciała (bo lubię porządek), mimo, że brakuje czasu na eksperymentowanie w kuchni (a tak to lubię)... Wystarczy chwila, kiedy mogę obserwować "zmagania z życiem" mojego piętnastomiesięcznego brzdąca, wystarczy jak popatrzę jak się "kłóci" z prawie piętnastoletnim bratem i od razu jakieś takie ciepło się w okolicach serducha rozlewa... I przestają mieć znaczenie nieprzespane noce, bałagan w domu i znowu gryczana na obiad...
Życie jest piękne tu i teraz, nie ma co patrzeć wstecz.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 1:07 pm
patusiek16
stały bywalec

Ja mam nadzieję ,że wszystko Jeszce przede mną choć ,jestem zdania ,że powinniśmy cieszyć się z każdej chwili bo kto wie ile nam ich Jeszce zostało 😀

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 2:50 pm
Stanisław
weteran forum

Nie wiem.
Teraz jest dobrze ale może przyszłość okaże się szczęśliwsza.
Sam nie wiem 😉

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 4:19 pm
StellaArtois
weteran forum

mi też bardzo się podoba na studiach, ale czasy liceum także były bardzo fajne, takie kolorowe i szalone 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 4:31 pm
KonradS
początkujący

Dla mnie ten okres niestety już minął 🙁 . Trwał on od czasu gdy chodziłem do przedszkola do gdzieś 3 klasy podstawówki.

Wszystko o wegetarianizmie: http://wegetarianizm.zlotemysli.pl/gazyn.php

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 6:52 pm
Andros
bywalec

ja do tej pory rzygam wszystkimi okresami, może w końcu będzie lepiej

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 8:04 pm
ashley_XD
rozmówca

dla mnie najprzyjemnijszymi takimi okresami były, są i będą WAKACJE:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 8:18 pm
StellaArtois
weteran forum

Dzięki Bogu nie jestem Kobietą,
więc okresów nie mam 😛

swoją drogą, ciekawe skojarzenie...takie prymitywne 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/07/2008 8:49 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Każdy z okresów mojego życia był piękny na swój sposób i warto było przeżyć wszystko by teraz mieć co wspominać i być bogatszym o nowe doświadczenia.
Okres młodości - szalony
narzeczeństwa - uniesiony
studiów- zabawny
macierzyństwa - odpowiedzialny
aktualny - cieszę sie życiem
🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/07/2008 12:17 am
rubia
forumowy expert

Bywały różne okresy- dobre i złe, ale w moim wypaku ten zdecydowanie najlepszy trwa od około trzydziestki. (Jak tak się będę dalej rozwijac, to po osiemdziesiątce powinnam byc najszczęsliwszą osoba na świecie 😉 ) . Każdy w innym tempie dojrzewa do różnych spraw: ja po latach zamartwiania się wiem jedno: życie można przeżyc na smutno lub na wesoło- ja wybieram tę drugą opcję (co nie znaczy, ze nie ma czasem bólu i łez). Zrozumiałam, że sekret szczęścia polega na tym, aby marzyc i pragnąc, ale nie uzalezniac się od tych pragnien, a z drugiej strony- nie rozpaczac, bo cierpienie i strata są wpisane w życie kazdego i nie da sie ich uniknąc- trzeba wykorzystac jak najlepiej się da nawet te bolesne doswiadczenia. Kochac i akceptowac siebie i innych, itp. itd, wiadomo o co chodzi. Brzmi banalnie, ale działa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/07/2008 12:31 am
Andżela
forumowicz

To mój najwspanialszy okres w życiu chyba sie właśnie zaczął! Najgorszy rok studiów minął i mogę w pełni rozwijać pasję i bawić się do woli, poznawać nowych ludzi 😎

Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/07/2008 2:25 am
  
Praca