Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Cytaty i aforyzmy na każdy dzień 🙂  

Strona 6 / 8 Wstecz Następny
Dyzio
stały bywalec

🙂 http://www.youtube.com/watch?v=EZNrhT0F7Uw&feature=related

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2009 6:34 pm
pawel747
bywalec

zajrzałam tam, rzeczywiście, dostarcza wyczerpującej wiedzy na tema kobiet 😉

Paweł dobre to jest :rotfl:

Koleżanka pokazywała też taką dość grubą i ciekawą książeczkę "Wszystko, co mężczyźni wiedzą o kobietach" kupioną w Empiku; widzę, że na youtube można ją zobaczyć, więc kontynuując jeszcze i chyba kończąc już z mojej strony wątek męskiej wiedzy o kobietach, podaję linka ;p

http://www.youtube.com/watch?v=5J3hCkbMhkQ

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2009 10:37 pm
adamrozew
stały bywalec

Żeby świat był lepszy, konieczna jest miłość do każdego człowieka. I tolerancja, bez względu na rasę, religię i narodowość" Irena Sendlerowa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/02/2009 1:55 pm
ogorek+
bywalec

"Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe."

Peter Singer

"Tragedia wielu ludzi polega na tym, że nie doceniają kosztów i konsekwencji, jakie dla samooceny niesie hipokryzja i nieuczciwość. Myślą, że najgorsze co może ich spotkać, to poczucie dyskomfortu. Lecz w rzeczywistości skażona zostaje sama dusza."

Nathaniel Branden

[edytowane 8/2/2009 przez ogorek+]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/02/2009 7:14 pm
Linek
bywalec

"Mówią, że jestem wariatem, ale to nie prawda. Niekiedy rozum ulatuje mi do nieba, to wszystko. I tylko ten ciągły szum w uszach i przeklęte halucynacje. Enric, czy mógłby pan jeszcze raz uderzyć w talerze? Dziękuję, już mi lepiej.”
Z przemowy pewnego urzędnika (E. Mendoza, "Przygoda fryzjera damskiego"). Wymowę tego fragmentu rozciągam na całe rzesze polityków.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/02/2009 10:55 pm
ogorek+
bywalec

"Mimo tego, że ludzkie istoty spożywają mięso, to my nie jesteśmy w rzeczywistości wszystkożercami. Bez względu na to, jak dużo tłuszczu zjadają istoty wszystkożerne, nie rozwija się u nich żadna arterioskleroza. Kiedy zabijamy zwierzęta po to, by je jeść, to kończy się to tym, że w efekcie one zabijają nas, ponieważ ich mięso, zawierające cholesterol i tłuszcze nasycone, nie było nigdy przeznaczone na pokarm dla ludzi, którzy są naturalnymi roślinożercami. "
(Słowa Williama Clifforda Robertsa, szefa wydawnictwa "American Journal of Cardiology" [w:] Wegetarianizm nr 1/1996).

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/02/2009 7:19 pm
adamrozew
stały bywalec

Rozwod - Wiesława Szymborska
Dla dzieci pierwszy w zyciu koniec świata
Dla kota nowy Pan
Dla Psa nowa Pani
(...)Dalej niestety nie pamietam, całość jest w nowym tomiku W.Szymborskiej, ale mi sie podoba

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2009 2:03 am
ogorek+
bywalec

"Tylko martwi nie maja nadziei."
ks. Jan Twardowski
spieszmy sie kochac kobiety,tak szybko sie starzeja ;)...co prawda to prawda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2009 2:10 am
Deleted
forumowy expert

[b]Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na pokój zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną.
My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.
Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.[/b]

Józef Beck

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2009 2:16 am
ogorek+
bywalec

Honor jest umilowaniem milosci,milosc jest pragnieniem dobra.dobro jest wynikiem inteligencji i wspolczucia,madrosc jest darem dla myslacych,ktorzy nie szukaja latwizny w poszukiwaniu prawdy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2009 3:43 am
Filomena
bywalec

Przypisując zbyt wielkie znaczenie pieknym czynom, składa się pośrednio hołd złu. Pozwala się bowiem wówczas przypuszczać, że piękne czyny mają tak wysoką cenę dlatego, że są bardzo rzadkie, gdy niegodziwość i obojętność bywają znacznie częściej motorami działań ludzkich.
(A,Camus)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/02/2009 2:14 pm
Paulina_p
bywalec

"Miłość jest wieczna, zmieniają się tylko partnerzy."

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/02/2009 9:42 pm
tru
 tru
stały bywalec

"Gdy jedna osoba ci mówi, że się mylisz - możesz go zignorować.
Gdy jednak mówią to dwie osoby - znaczy, że trafiłeś na dwóch kretynów.
Jednak gdy mówią to już trzy osoby - powinieneś się zastanowić czy aby w twoim mieście nie ma własnie ogólnokrajowego zlotu kretynów."

- twórczość własna 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/02/2009 12:32 pm
eRZet
weteran forum

tak sobie czytam dzienniki wojenne Orwella i natrafiłem na takie coś:

„Przed wojną Anglicy spożywali zwykle zbyt wiele cukru, pili nadmierne ilości herbaty i nazbyt ochoczo uznali mięso za podstawowy artykuł żywnościowy. Jednak dzięki wojnie wiele osób doceniło wartość warzyw, zwłaszcza jadanych na surowo. Poczynając od wybuchu wojny, nie mieliśmy żadnej epidemii, nawet podczas najcięższych nalotów, gdy czegoś takiego można by się spodziewać – a dane liczbowe dotyczące wszelkich chorób zakaźnych są obecnie niższe niż w tym samym okresie zeszłego roku.”

niby nic, ale nie myślałem, że natrafię na coś takiego u Orwella.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2011 9:10 pm
rzymianin
bywalec

Ja osobiście bardzo lubię cytat Diogenesa (tego filozofa co mieszkał w beczce):

"Tak jak zjadamy ciała zwierząt moglibyśmy równie dobrze zjadać ciała ludzi"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/02/2011 1:19 am
Strona 6 / 8 Wstecz Następny
  
Praca