Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Alkohol...:)  

Strona 1 / 11 Następny
Ada
 Ada
rozmówca

Nie będe się długo rospisywać...chciałbym poruszyć temat picia alkoholu..każdy wie że nie jest to zbyt zdrowe itd. ale narazie chce poznać wasze zdanie na ten temat dopiero później się będe rozpisywać...więc jak???:)

[edytowane 19/8/2009 od xxl]

Pytaniem jest nie to, 'czy myślą?' lub 'czy potrafią mówić?', tylko czy potrafią odczuwać ból.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 6:33 pm
marcelinka
bywalec

nie pije (mam 15 lat wiec nic dziwnego 😉 ) i nie mam zamiaru pic...
po pierwsze alkohol mi nie smakuje-sam zapach mnie odrzuca :casstet:
po drugie-jak wiadomo jest niezdrowy
po trzecie-przeraza mnie widok pijanych ludzi zataczajacych sie na ulicy, nie mogacych poradzic sobie z choroba i topiacych smutki w alkoholu 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 6:46 pm
Krusto
bywalec

He he 🙂 alkohol temat rzeka...

Ja powiem kró(u)tko piję alkohol i to nawet często, czasem w małych ilościach, czasem jest go za dużo, ale piję go bo lubię się napić w dobrym towarzystwie 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 6:48 pm
ana:)
bywalec

Moim zdaniem alkohol ma dwie strony ta ktora lubie i tej ktorej nie lubie. Podobnie jak Marcelinke przeraza mnie widok pijanych ludzi stojacych pod kioskiem kiedy ide rano na autobus ale nie uwarzam zeby wypicie piwa, drinka itp. bylo czyms zlym 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 6:52 pm
Krusto
bywalec

Nie wpadajmy tu w skrajne przypadki alkoholizmu 😛
Chodzi pewnie o to jak postrzegacie pice alkoholu jak weg(anie)etarianie..

Dla mnie jest rzeczą normalną napicie się piwa, wina, wódki bądz czegoś tam jeszcze w barze lub u znajemego na imprezie.. Nie koliduje to z moją dietą (choć są trunki których bym się nie napił bo są z larwami czy z czymś tam) ponieważ do niektórych swoich potraw dodaję piwa lub wina 🙂 Więc alkohol w kuchni też się przydaje 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 7:11 pm
misia
rozmówca

Ja uwielbiam piwo niestety 🙂 Niestety bo po pierwsze podobno ma jakieś składniki odzwierzęce, a po drugie jest tuczące. 🙁 Nie gardzę też innym alkoholem (wódka, wino), ale piwo jest tu bezkonkurencyjne. 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 7:20 pm
Bleks
bywalec

wino do posiłku jest zdrowe

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 8:44 pm
Krusto
bywalec

Dobrze wpływa na trawienie, jak i na sam smak potraw 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 8:54 pm
sieklik
bywalec

na imprezie czy w pubie - czemu nie ;]

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 9:10 pm
Zarathos
bywalec

miód, nic nie przebije dobrego trójniaczka 😀

ehem... jak widać z powyższego pije, czy dużo? nie wiem. Tłuste mięsa zawsze popijam alkoholem, ale nigdy piwem którego nie lubię. Zazwyczaj jest to właśnie miód albo wino po grecku (tzn. mieszane z woda w stosunku 5:1) Wino po francuzku (bez wody) pijam tylko do słodkich i ciężkich ciast (troty etc).

Towarzysko (puby, imprezy etc) alkoholu nie pijam (pozostaje przy wodzie z limonką)

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 10:13 pm
xwegax
bywalec

jestem sXe- to mówi samo za siebie 🙂

jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu psów i kotów- zajrzyj http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx i przekonaj się sam(a), czy nie warto zmienić poglądu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/03/2006 11:58 pm
Hobbit
bywalec

Jakiś pisarz, nie pamiętam kto podzielil narody Europy na trzy glówne grupy: Germanów, którzy lubią piwo, Slowian preferujących wódkę i nacje poludniowe (romańskie) gustujące w winie. W tej klasyfikacji ja bylbym zdecydowanie Germaninem 🙂 - czyli tak jak Misia najbardziej lubię piwo

[edytowane 17/3/2006 od Hobbit]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2006 12:42 am
Hobbit
bywalec

W sumie nie widze jakijś szczególnej interakcji między wegetarianizmem, a piciem, albo niepiciem alkoholu (chyba, że te skladniki zwierzęce w piwie - nic o tym nie wiem, chętnie dowiedzialbym się czegoś więcej). Chyba, że ktoś chce po prostu wyeliminować wszystkie używki, lącznie z mięsem, ale to juz chyba inna sprawa niż wegetarianizm jako taki.
Też kiedyś mialem takie klimaty - przez póltora roku bylem abstynentem- w sumie bylo mi z tm calkiem dobrze i byl to okres swietnych imprez. Miale niezly ubaw widząc jak kumple upijają się, a nastepnego dnia cieszylem się, że jako jedyny nie mam kaca. Aż w pewym momencie przyszla mi ochota na piwo i znowu zacząlem popijać. Wszystko jest fajne jeżeli tylko jesteśmy w zgodzie z soba i oczywiście nie nadużywamy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2006 7:20 pm
Raissa
forumowicz

Od czasu do casu nikomu nie zaszkodzi, a winko to nawet czasem pomoze 🙂

Mmm...
smaka mi zroibiliscie na wino. 🙂 dobreoczywiscie,dobre..

Raissa!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/03/2006 11:28 am
amadzia
forumowicz

ja nie piję alkoholu... dużo

czasami zdarza mi się wypić na imprezie dla towarzystwa jakiegoś drinka lub piwo 😉 bezalkoholowe

najbardziej spośród alkoholi lubię wino wytrawne, półwytrawne ew. półsłodkie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/03/2006 12:10 pm
Strona 1 / 11 Następny
  
Praca