Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

[Zamknięte] Homoseksualizm  

Strona 1 / 3 Następny
Hobbit
bywalec

Temat może trochę spóźniony,bo dużo o tym się o tym dyskutowalo już jakiś czas temu w mediach i wszędzie, ale chcialem go poruszyć, bo nie podoba mi się stosunek naszej wladzy i kościola do homoseksualizmu. Geje to ludzie tacy jak inni, tak samo zaslugują na szacunek, a pietnowanie homoseksualizmu jako grzechu i czegoś niemoralnego to wedug mnie krzywdzenie tych ludzi.Co może być grzesznego w tym że sie kogos kocha, obojętne, czy to osoba tej samej, czy innej plci? Przy tym nie pasuje mi to jakos do gloszonej przez kościól idei milości bliźniego
Natomiast spotykam sie tez z róznymi ocenami marzów równości. Niektórzy moi znajomi uwazają, że takimi marszami homoseksualiści sami sobie szkodzą , bo przez to ludzie mają ich za oszolomów i krzykaczy. Rzeczywiście niektóre wystapienia na zachodzie bywają czasem chamskie, natomiast te marsze w Polsce nie wydawaly mi się jakies agresywne - więcej agresji zuważam ze strony prawicowców, i przyznam, ze gdybym byl gejem i nasluchal się wypowiedzi tych różnych obrońców moralnośći to też mialbym ochotę wyjść na ulicę i manifestowac.
A wy co myślicie?

[edytowane 17/3/2006 od Hobbit]

Opublikowany : 17/03/2006 3:08 am
HIMERA
świeżaczek

dajcie nam spokój

Opublikowany : 17/03/2006 10:44 am
Hobbit
bywalec

No cóż, po takm odzewie może rzeczywiście lepiej zamknijmy temat. Nie rozdrapujmy czyichś ran. Sorry Himera, jeżeli poczuleś (-laś) się źle

Opublikowany : 17/03/2006 2:22 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

Bo w sumie co tu roztrząsać, preferencje seksualne to osobista sprawa. Przeciw gejom nic nie mam, no może od strony "technicznej" ich sex może wyglądać niesmacznie, ale po pierwsze- skoro tak lubią, czemu nie, a po drugie zwiąek, także homoseksualny, to nie tylko sex. Myślę, że wielu gejów może mieć dość szumu wokół tej sprawy, bo nie chcą być postrzegani tylo przez pryzmat orientacji seksualnej- przecież są pełnowymiarowymi ludżmi, mają jakieś swoje poglądy, marzenia, a dla otoczenia jest ważne tylko, z kim śpią..Więc nie dziwię się, że mogą czuć się sfrustrowani.

Opublikowany : 17/03/2006 2:32 pm
Hobbit
bywalec

Niedawno wszedlem na jakąś prawicową stronę i wkurzylem sie na to ,co tam wypisywali. Stąd te refleksje i ten temat. w sumie rzeczywiście niepotrzebnie i niedelikatnie - brak empatii z mojej strony. Myslę o tym wszstkm tak jak Maze i jakoś nie wpadlem na to że rzucając taki temat znowu robię niezdrowy szum wokól ludzkich spraw.

[edytowane 17/3/2006 od Hobbit]

[edytowane 17/3/2006 od Hobbit]

Opublikowany : 17/03/2006 2:37 pm
Srebrna
stały bywalec

Nie ma za co przepraszać. Od tego jest dyskusja, żeby nie obrażać, a wyrażać własne zdanie.
Może przytoczę pewien przykład z życia szkolnego. Lekcja WOSu i rozmowa na temat homoseksualizmu.
- Homoseksualizm to choroba czy preferencja seksualna? - pyta nauczyciel. Zdziwił wszystkich takim podejściem, wygląda na tolerancyjnego.
- Preferencja seksualna - większośc tak odpowiedziała.

Nauczyciel powiedział, że akceptuje homoseksualistów, ale z naukowego punktu widzenia wygląda to troche inaczej. Otóż preferencja seksualna to wybór drogi, która ma prowadzić do prokreacji (to tylko teoria, w rzeczywistości doskonalne wiemy, że idą za tym zupełnie inne powody). Homoseksualizm nie prowadzi do rozmnażania, gdyż jest to fizycznie niemożliwe. Według nauczyciela, z naukowego punktu widzenia nie można nazwać homoseksualizmu preferencją seksualną.

Pomijając aspekty etyczne, przyznaję, że ta teoria jest ciekawa. Ale homoseksualizm był, jest i będzie. To nie choroba, którą należy leczyć, tak sądzę. Myślę, że temat homoseksualizmu jako sprawy kontrowersyjnej narodził się w chwili manifestacji. Nie mam nic przeciwko temu, każdy ma prawo walczyć o swoje. Jednak wcześniej wielu było ludzi, którzy nigdy nie przyznaliby się do takiej orientacji seksualnej. Może więc lepiej nie być hipokrytą i przyznać, co się naprawdę czuje. W końcu, "nic co ludzkie nie jest nam obce". A nie uważam homoseksualizmu za nieludzki.

[edytowane 17/3/2006 od Srebrna]

Opublikowany : 17/03/2006 4:55 pm
sieklik
bywalec

Homoseksualizm nie prowadzi do rozmnażania, gdyż jest to fizycznie niemożliwe. Według nauczyciela, z naukowego punktu widzenia nie można nazwać homoseksualizmu preferencją seksualną.

jesli wiec preferencje seksualne musza prowadzic do rozmnazania to to slowo nie ma zadnego sensu bo tylko hetero do tego prowadzi a prefernecje to rozne opcje do wyboru...

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

Opublikowany : 17/03/2006 5:23 pm
Hobbit
bywalec

Hm...post Himery dal mi po prostu do zrozumienia, że homoseksualiści nie chcą żeby rozmawiać o nich bez nich, nawet jeżeli chcemy ich bronić (a taki mialem zamiar) i wcale mnie to nie dziwi.. Zresztą uważam, że powinno się ih traktowac normalnie jak zwyklych ludzi, a zakladając ten temat wyszlo tak jakbym też potraktowal ich jako osobną i trochę dziwną grupę nad ktorą trzeba prowadzić debaty. Dlatego sie wycofalem. Zresztą zamiast definiować, czy homoseksualizm to preferencja, dewiacja czy cokolwiek wolę chyba uszanować uczucia i potrzeby tych osób. Nie jestem zadowolony, że rozpocząlem te dyskusję

Opublikowany : 17/03/2006 7:09 pm
mokuso
bywalec

"uważam, że powinno się ih traktowac normalnie jak zwyklych ludzi"

homoseksualisci to sa normalni ludzie
czlowiek jest czlowiekiem
homoseksualizm to nie choroba, czlowiek jest juz homoseksualista od urodzenia, badz staje sie nim na drodze socjalizacji.
a hetotero sa w wiekszosci i mysla, ze wszystko im wolno!

I believe in angels

Opublikowany : 17/03/2006 9:05 pm
Hobbit
bywalec

no wasnie ,mokuso ma rację

na pewno nie uwazam, że to choroba

[edytowane 18/3/2006 od Hobbit]

Opublikowany : 17/03/2006 9:13 pm
xwegax
bywalec

dodam tylko tyle, że homoseksualiści= geje i lesbijki, a nie tylko geje 😉

jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu psów i kotów- zajrzyj http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx i przekonaj się sam(a), czy nie warto zmienić poglądu.

Opublikowany : 17/03/2006 11:51 pm
jufus
forumowicz

W takim razie aby nie dyskryminować homoseksualistów i nie narażać ich na kolejne "rozdrapywanie ran" warto byłoby założyć temat "heteroseksualizm" i w nim rozważyć jak bardzo normalny i poprawny jest heteroseksualizm, jakie są jego podstawowe funkcje i jak to wszystko odnosi się do homoseksualizmu, który podkreślić należy jest według badań uwarunkowany biologicznie, tak samo jak ma to miejsce z heteroseksualizmem. Ludzie rodzą się już według badań Anne Moir; David Jessel z określonymi preferencjami seksualnymi. Jest to naturalnie jedna z wielu koncepcji, przyjmijmy jednak, że jest prawdziwa. W takim wypadku "...Bezcelowe wydaje się ocenianie skutków procesów biologicznych w kategoriach moralnych. Równie absurdalne byłoby potępienie faktu, że kijanki stają się żabami.."
Co do kościoła i jego stosunku do homoseksualizmu, to jak wiadomo jest to instytucja oparta na kłamstwie i hipokryzji. Krytykują związki homoseksualna, a wszyscy wiedzą jaki sposób rozrywki sami preferują w swoich patologicznych seminariach. Pomijając zresztą fakt wynaturzenia, jakim jest wstąpienie w stan duchowny ich prześladowania mniejszości seksualnej pozostają całkowicie w sprzeczności z ich naukami o miłości i tolerancji. W jednej chwili twierdzą, ze należy szanować każdego, w następnej prawie że nawołują do eksterminacji homoseksualistów - paradoks - jeden z niewiarygodnie wielu na których opiera się ta religia agresji i dominacji. Osobiście uważam, za gorsze bycie katolikiem niż jedzenie mięsa i prędzej wróciłbym do mordowania zwierząt niż do tolerowania tej chorej religii 😛

POZDRAWIAM

Opublikowany : 18/03/2006 9:11 pm
machcin
bywalec

miło że niemacie uprzedzeń 🙂

Opublikowany : 19/03/2006 6:36 pm
machcin
bywalec

chciałbym cioś jeszcze wyjaśnić.
w polsce są marsze równości a za granicą parady.parada to święto dlatego ludzie się przebierają wygłupiają i bawią.niepowinno się oceniać ludzi potym jak są ubrani na paradzie i jak się wtedy zachowują bo chyba wy niewyglądacie jak ludzie na paradzie w rio??i dziewczyny chyba niechodzą po mieście w samych majtkach i nieczęso cyckami????? :-/

Opublikowany : 19/03/2006 6:47 pm
Hobbit
bywalec

Zamotalem sie troche w poprzednich postach.
Zacząlem ten temat po przeczytaniu kilku agresywnie prawicowych i homofobicznych komentarzy i artykulów w internecie, które strasznie mnie wkurzyly i zaczalem pisac "na gorąco" pod wplywem tej zlości. Wlaściwie tematem dyskusji powinna byc homofobia, bo to wedlug mnie ona, a nie homoseksualizm jest problemem. Niestety wpisalem HOMOSEKSUALIZM jako temat dyskusji - no i wyszlo jakym chcial oceniać gejów ilesbijki. No i poczulem się strasznie niezręcznie - przez kila postów probowalem dość chyba niezgrabnie tlumaczyć się i przepraszać i chyba wyszlo jeszcze gorzej i strasznie sie "zamotalem"

Więc teraz wyjasnie juz wszystko na spokojnie. Homoseksualiści to normalni ludzie i ich prawo do kochania osób tej samej plci, mówienia o tym glośno (jeżeli chcą) i uczestnictwa w życiu publicznym jest wedlug mnie bezdyskusyjne. I po prostu wkurza mnie jeżeli ktoś odmawia im takich praw z przekonaniem o swojej wyższości moralnej, a do tego jeszcze zaslania się religią. Nie mam zludzeń co do naszego "cudnego" kościola, ale przez dlugi czas deklarowalem się jako chrześcijanin i do dzisiaj mam dużo szacunku dla nauki Jezusa i boli mnie jeżeli ktoś wykorzystuję tę naukę do gloszenia nienawiści i uprzedzeń.

[edytowane 20/3/2006 od Hobbit]

[edytowane 20/3/2006 od Hobbit]

Opublikowany : 20/03/2006 11:49 pm
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca