Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nagość  

Strona 1 / 4 Następny
cienkun
rada starszych

Czy lubicie być nadzy? Ja lubię. Nienawidzę opalać się czy kąpać w jeziorze w "gaciach".
Ale zauważyłem że wiele osób w Polsce ma z tym problem.
Sauna. Wg. mnie powinno się tam być nago. Niespodzianka. Wszyscy ubrani w kąpielówki (teraz już przywykłem, ale z początku to był mały szok)
Zrozumiałbym tę wstydliwość większości gdyby to było towarzystwo mieszane. Ale tam sami mężczyźni...
Gdy zaproponowałem żebyśmy może siedzieli nago, to patrzeli na mnie jakbym im proponował co najmniej stosunek!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 1:43 pm
BartexXx310
rozmówca

też mam tak, jak jestem w saunie to zawsze nago, również nad rzeka lub jeziorem staram się bez gaci

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 2:31 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Nie, nie lubię, co więcej, krępuje mnie, jak ktoś się przy mnie obnaża. Nie przywykłam do tego i wcale przywykać nie chcę, poza tym myślę, że nie ma sensu namawianie kogoś do takich praktyk, bo każdy ma inny charakter, pochodzi z innej rodziny itp. Z innej strony jeszcze - nasz kraj nie należy do gorących i przez większość roku chodzimy dość szczelnie ubrani, u nas nagość nigdy nie będzie tak naturalna jak np. w Afryce.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 2:39 pm
cienkun
rada starszych

Oczywiście. Ale zwróć uwagę na kraje skandynawskie. Zimno, a nagosć jest akceptowana. Nasi najbliźsi sąsiedzi Niemcy, niewiele cieplej, podobna kultura, nagosć jest akceptowana...

Edit.
U nas też już jest z tym coraz lepiej, ale wciąż jest dużo wstydu w ludziach.

[edytowane 14/4/2011 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 2:47 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Ja podobnie jak Lily nie lubię nagości i nie polubię.
Każdy ma inny charakter więc namawianie innych jest nie na miejscu. Ja też bym sobie nie życzyła aby ktoś się przede mną obnażał.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 3:09 pm
tru
 tru
stały bywalec

Gdy Homer Simpson poszedł do nieba - anioł powiedział że może wymyślić sobie dowolny strój i natychmiast się pojawi. Homer na to odpowiedział że w takim razie chce być nagi. Anioł zwrócił mu uwagę że to jest niebo dla wszystkich 😛

Proste ale głębokie - do przemyślenia nie tylko co do nagości ale choro pojętej wolności ostatnimi czasy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 3:25 pm
cienkun
rada starszych

A nie uważasz "moje ciało, moja sprawa. Jak komus się nie podoba niech nie patrzy" ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 3:27 pm
StellaArtois
weteran forum

Zależy gdzie i zależy z kim ;D Na publicznej plaży nie chciałabym latać nago i nie lubię kiedy ktoś to robi. Z drugiej strony, trochę to rozumiem, ciało to wszak tylko mięśnie i tłuszcz, nic poza tym, każdy się kiedyś zestarzeje i to nie jest brzydkie tylko naturalne. W domu to co innego - nie krępuje mnie przebieranie się przy współlokatorach. Na plaży szczerze mówiąc wolę gołe grube kobiety niż grube kobiety w źle dobranych kostiumach kąpielowych ;]
Z niemiecką swobodą cienkun, to ja w lato mam tyle do czynienia, że mam jej po dziurki w nosie. Takiej swobody nie chciałabym mieć w każdym razie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 3:37 pm
waris
bywalec

po to są plaże dla nudystów,nie każdy musi patrzeć na obnażających się ludzi,jeśli chodzi o Niemców to nie da się nie zauważyć jak lubią się obnażać,ostanie wakacje w Chorwacji....wzbudziły we mnie nie smak sorry ale jakoś nie odpowiada mi jak ktoś lata po plaży i dynda mu cały czas nie powiem co i ma lat ponad 60.już nie mówiąc, że dzieci mnóstwo na plaży...mając dziecko nie chciałabym aby jakiś dziadek latał koło mojego dziecka nago!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 3:44 pm
cienkun
rada starszych

Nie no na publicznych plażach to ja w ogóle nie bywam. Nie lubię tłoku ani zapachu smażonej ryby...

Waris, nie wiem czy wiesz, ale dla dzieci nagość jest stanem naturalnym.
Nagość jest sama w sobie aseksualna.
Czego tu się wstydzić. Jestem nagi, cos tam mi dynda, ale przecież to jest część każdego zdrowego mężczyzny. Wiadomo że z wiekiem ciało się starzeje, lecz to też jest naturalne i też nie ma powodu do wstydu. Wstydzić się nie należy też defektów ciała, bo w końcu prawie każdy jakieś tam ma.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 3:52 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Nikogo nie zmusisz do polubienia nagości... Pozostaje Ci tylko zaakceptować to, że inni jej nie akceptują 😛 bo to nie jest kwestia poglądów gdzie można od tak zmienić zdanie. To kwestia psychiki. Nie można zrobić *pstryk* i przestać się wstydzić swojej nagości.

[edytowane 14/4/2011 od Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 4:04 pm
cienkun
rada starszych

A czy ja kogoś zmuszam? Wyrażam swoje poglądy i porównuję je z Waszymi.
Od tego są dyskusje na forach, czyż nie?

Edit. Innymi słowy prowadzę luźną dyskusję. Oczywiście że uważam swój punkt widzenia za słuszny, bo inaczej nie powstałby ten temat, ale chyba każdy z Was tak ma.

Oczywiście że próbuję przekonywać, ale to też nie jest złe.

[edytowane 14/4/2011 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 4:08 pm
Lily
 Lily
Famed Member

No cóż, u mnie się nie zmieni, jak nie muszę to wolę się nie rozbierać, zwłaszcza że moje ciało do pięknych nie należy. Jestem tak czy siak zostawiania takich rzeczy na sytuacje bardziej intymne niż spęd obcych ludzi w saunie... i nie wydaje mi się, żeby konieczność brania wspólnego prysznica jak to ma np. miejsce w wojsku cokolwiek we mnie zmieniła. Nie jest prawdą, że dzieci się nie wstydzą - chyba że chodzi o bardzo małe dzieci. Ja już w przedszkolu miałam bardzo wielkie opory jak przychodził lekarz i kazali nam się przy wszystkich rozbierać, nikogo to nie obchodziło, że jakieś dziecko może się wstydzić (=brak szacunku dla małego człowieka). Inną traumę pamiętam, jak miałam 9 lat i na wycieczce nauczycielka próbowała mnie namówić, żebym się poszła kąpać w rzece w samych majtkach.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 5:53 pm
cienkun
rada starszych

w wieku przedszkolnym juz ma wpływ wychowanie odebrane przez te 5 lat od rodziców. Chociaż ja też chyba byłem wstydliwy... Do momętu aż sobie uzmysłowiłem że nie ma się czego wstydzić. Bodajże w wieku 15 czy 16 lat. A może 17 Nie pamiętam dokładnie.

edit.

zwłaszcza że moje ciało do pięknych nie należy

A myślisz że ja to jestem posąg Apolla? 😉

[edytowane 14/4/2011 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/04/2011 6:11 pm
BartexXx310
rozmówca

Bóg stworzył nas nagimi i takimi powiniśmy zostac 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/04/2011 1:02 am
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca